عجایب هفتگانه جدید جهان


عجایب هفتگانه جدید جهان

7 مکان اعجاب انگیز که در بعضی موارد هیچ توضیحی برای شان وجود ندارد، سازه ها و مکان هاي عجیبی که از انسانها و تمدن هاي پپیشین برجای مانده است، البته لیست جدید عجایب هفت گانه آن ‌طور که باید جذاب نیست و عجایب 7 گانه پیشین بسیار جذابتر و چالش برانگیز تر بودند.

علت انتخاب شماره هفت برای این لیست ها، اعتقاد به مقدس بودن آن است. نخستین لیست یعنی «عجایب هفتگانه دوران باستان» توسط تعدادی از نویسندگان یونان باستان جمع آوری شد که شامل آثاری از تمدن باستان بود.

لیست دوم با نام «عجایب هفتگانه قرون وسطی» به انتخاب تعدادی از نویسندگان در قرن نوزدهم و اوایل قرن بیستم جمع آوری شد.

درسال ۲۰۰۱ سازمانی بین المللی با محوریت حفظ و نگه داری از عجایب هفتگانه تأسیس شد.

این بنیاد درسال ۲۰۰۷ نظرسنجی اي درباره ي لیست عجایب هفتگانه جدید جهان برگزار کرد که بیش از ۱۰۰ میلیون نفر از طریق اینترنت و تلفن در آن شرکت کردند.

البته لیست هاي دیگری هم برای عجایب هفتگانه جهان وجوددارد که دسته بندی هاي متفاوتی دارند، مثل عجایب هفتگانه دنیای مدرن و عجایب هفتگانه دنیای صنعتی. فهرستی که در ادامه به آن میپردازیم حاصل نظرسنجی سال ۲۰۰۷ با عنوان «عجایب هفتگانه جدید جهان» است.

عجایب هفتگانه جدید جهان

عجایب هفتگانه جدید جهان
عجایب هفتگانه جدید جهان

1- چیچن ایتزا
2- تندیس مسیح در ریو
3- کولوسئوم
4- دیوار بزرگ چین
5- ماچوپیچو
6- پترا در اردن از عجایب هفتگانه
7- تاج محل

عجایب هفتگانه جهان

عجایب هفتگانه جهان مثل همۀ آثار دیدنی و تاریخی و چه بسا بسیار بیشتر از آن ها، حاصل تلاش و پشتکار انسان‌هایی است که قرن‌ها پیش از ما می‌زیستند.

جان چه برده‌ها و انسان‌هایی که طی ساخت آن‌ها از بین رفت و چه تاثیرها که بر روی بازدید کنندگانشان گذاشتند. عجایب هفتگانه داستان‌هایی توام با شادی، درد، غصه و خاطرات تلخ و شیرین‌اند. بناهایی هنوز ایستاده نظاره‌گر دنیایی شلوغ و در هم که پیشایش آدم‌ها سکوت کرده‌اند اما حامل پیام‌هایی بسیار از گذشتگان به ما هستند.

پیام‌هایی که می‌تواند نشانی برای عبرت و فانوس و روشنگر راه، عامل درک یک شگفتی، باعث دریافت سخن رسای سخت کوشی از پیشینیان و یا شنیدن حرف‌های عاشقانه‌شان برای فهم هرچه بیشتر زندگی باشد.

عجایب هفتگانه قدیم جهان را اینجا ببینید!

محشر دات کام سایتی قدیمی و پربازدید!. تبلیغات در محشر دات کام به صورت کلیکی، گزینه خیلی خوب و مقرون به صرفه ای برای تبلبغات است.
هر کلیک فقط 100 تومان!
اگر مطلب "عجایب هفتگانه جدید جهان" برای شما مفید بوده است با کلیک بر روی آگهی های زیر از ما حمایت کنید
و در صورت تمایل برای درج آگهی در صفحه مربوط به: عجایب هفتگانه جدید جهان در وب سایت محشر، با شماره 09123833830 تماس بگیرید و یا واتس آپ پیام بدید

مطلب عجایب هفتگانه جدید جهان را برای دوستان خود ارسال کنید

ارسال عجایب هفتگانه جدید جهان در فیسبوک
ارسال عجایب هفتگانه جدید جهان در تویتر
ارسال عجایب هفتگانه جدید جهان در واتس آپ
ارسال عجایب هفتگانه جدید جهان در تلگرام
خبرخوان عجایب هفتگانه جدید جهان

Mahshar

دانستنی فال طالع بینی بهداشت سلامت سبک زندگی سفر گردشگری آشپزی تغذیه ازدواج همسرداری ترفند بورس


فال حافظ

Comments are closed.


0