10 خیابان زیبای دنیا


10 خیابان زیبای دنیا

همه خیابان ها یکسان خلق نشده اند. نگاهی به خیابان رنگارنگ کامینیتو (Caminito) در محله لابوکا در بوینس آیرس آرژانتین نه تنها شما را به وجد می آورد بلکه تمام بازدید کنندگان را مجاب می کند تا از این خیابان عکس بگیرند. این خیابان شما را متعجب خواهد کرد که چگونه آنرا در قرن 19 ساخته اند.

برخی خیابان ها ویژگی های طبیعی قابل توجهی دارند که می توانید ساعت ها به آن خیره شوید، از جمله خیابان بن (Bonn) در آلمان که با تونلی از شکوفه های گیلاس احاطه شده است و بهار هر سال یک تجربه منحصر به فرد را به بازدید کنندگان می دهد. در ادامه به بررسی 10 خیابان زیبا در دنیا می پردازیم.

apertura 1b 3 10 خیابان زیبای دنیا

1.      خانه های رنگارنگ در محله لابوکا در بوینس آیرس آرژانتین انعکاسی از تاریخ قرن نوزدهم آرژانتین می باشد. زمانی که اروپایی ها از شهر ژنوا ایتالیا به آرژانتین مهاجرت کردند، بیشتر آنها با درآمد خیلی ناچیز در اسکله شروع بکار کردند و خانه های خود را با ورق هایی نازک از فلز که از اسکله می آوردند، ساختند و رنگ آمیزی کردند. هنگامی که یک رنگ تمام می شد مجبور بودند از رنگ دیگری برای رنگ آمیزی استفاده کنند و اینگونه شد که یک محله رنگارنگ متولد شد. امروزه کامینیتو بدست یک هنرمند بازسازی شده است.

lombard street 8402 630x 5 10 خیابان زیبای دنیا

2.      خیابان لامبورد در سان فرانسیسکو آمریکا پربازدیدترین مکان در این شهر می باشد. گردشگران اغلب با ماشین و به عنوان راننده دوست دارند این خیابان را با پیچ و خم های تند طی کنند. این خیابان در سال 1922 ساخته شده و دلیل طراحی این بوده که رانندگان از شیب تند تپه به آرامی پایین بیایند. سرعت مجاز این خیابان در حدود 2 متر بر ثانیه است.

makethumb 7 10 خیابان زیبای دنیا

3.      خیابان شفشاون در شهر کوچکی در شمال غربی مراکش واقع شده است که بدلیل اشکال مختلف آبی رنگ معروف می باشد. این خیابان در سال 1471 زمانی که از قلعه این شهر برای نگهداری تبعیدیان از اسپانیا استفاده می شد، ساخته شده است. در طول قرن ها یهودیان زیادی به این منطقه مهاجرت کردند و اعتفادات خرافی شان را با خود آوردند. آنها اعتقاد داشتند رنگ آبی قدرت خدا را به مردم یادآوری می کند. برای بهتر تجربه کردن این خیابان، بازدید کنندگان باید در آن قدم بزنند و از پله های باریک آن بالا و پایین بروند.

jerez byass bodega old streets 3 9 10 خیابان زیبای دنیا

4.      این خیابان در آندالوسیا (Andalusia) در اسپانیا واقع شده است. این شهر بدلیل نوشیدنی هایش معروف می باشد. این خیابان در مرکز تاریخی شهر واقع شده و با سقفی از برگ درختان مو پوشیده شده است. تنه درختان مو با نظم و ترتیب خاصی تا نزدیکی سقف ساختمان ها بالا رفته اند.

simon montgomery early evening street scene in the old town 11 10 خیابان زیبای دنیا

5.      این محل با قدمتی 1000 ساله در شهر لیجیانگ (Lijiang) چین جزو میراث جهانی یونسکو می باشد و دلیل معروف بودن این خیابان کانال های زیبای آب و پیاده رو های آن می باشد. پیاده روی در خیابان های این محله با منظره فوق العاده یک تجربه بی نظیر است.

street that becomes a tunnel of flowers in Bonn Germany 13 10 خیابان زیبای دنیا

6.      برای 2 تا 3 هفته، بهار هر سال یک تونل رویایی از شکوفه های درختان گیلاس در شهر بن (Bonn) آلمان توریست ها و عکاسان زیادی را از سراسر دنیا گرد هم می آورد.

the dark hedges tree tunnel 17 15 10 خیابان زیبای دنیا

7.      جاده برگا (Bregagh) در ایسلند شمالی در قرن 18 با نوعی درخت خاص به نام برچ (Birch) طراحی شده است. این جاده برای طرفداران سریال محبوب گیم اف ترونز (Game of Thrones) کاملا شناخته شده است.

Champs Elysees 2 17 10 خیابان زیبای دنیا

8.      خیابان شانزلیزه پاریس بی شک معروف ترین خیابان در دنیا می باشد. این خیابان با درختانی در یک راستا به طول حدود 2 کیلومتر آراسته شده است.

amsterdam 19 10 خیابان زیبای دنیا

9. قایق ها و دوچرخه های به خط شده در کنار کانال های آب در آمستردام هلند گردشگران زیادی را هر ساله به خود جذب می کند. این خیابان ها پربازدید ترین مکان در پایتخت هلند می باشند. 

floating umbrellas portugal 5 21 10 خیابان زیبای دنیا

10.      پروژه آسمان چتری آگودا (Agueda) در سال 2011 به عنوان بخشی از فستیوال سالانه هنر پرتغال شروع شد. هر تابستان وقتی هوا گرم می شود تعداد انگشت شماری از خیابان های باریک آگودا با چتر های رنگارنگ پوشش داده می شوند تا برای عابران پیاده سایه ایجاد شود.

محشر دات کام سایتی قدیمی و پربازدید!. تبلیغات در محشر دات کام به صورت کلیکی، گزینه خیلی خوب و مقرون به صرفه ای برای تبلبغات است.
هر کلیک فقط 100 تومان!
اگر مطلب "10 خیابان زیبای دنیا" برای شما مفید بوده است با کلیک بر روی آگهی های زیر از ما حمایت کنید
و در صورت تمایل برای درج آگهی در صفحه مربوط به: 10 خیابان زیبای دنیا در وب سایت محشر، با شماره 09123833830 تماس بگیرید و یا واتس آپ پیام بدید

مطلب 10 خیابان زیبای دنیا را برای دوستان خود ارسال کنید

ارسال 10 خیابان زیبای دنیا در فیسبوک
ارسال 10 خیابان زیبای دنیا در تویتر
ارسال 10 خیابان زیبای دنیا در واتس آپ
ارسال 10 خیابان زیبای دنیا در تلگرام
خبرخوان 10 خیابان زیبای دنیا

فال حافظ

0