محاسبه آنلاین تاریخ حاملگی و تاریخ زایمان سزارین و طبیعی


محاسبه آنلاین تاریخ حاملگی و تاریخ زایمان سزارین و طبیعی

محاسبه آنلاین زمان بارداری و زایمان

محاسبه تقريبي زمان بارداری ، تاریخ حاملگی و تاریخ زايمان – تقويم و محاسبه زمان تخمك گذاري – محاسبه زمان تخمك گذاري – زمان تخمك گذاري – محاسبه گر زمان تقريبي تولد و هفته بارداري

محاسبه سن بارداری و تاریخ زایمان

محاسبه تقريبي بارداری و زايمان, تقويم و محاسبه زمان تخمك گذاري, محاسبه زمان تخمك گذاري, زمان تخمك گذاري, محاسبه گر زمان تقريبي تولد و هفته بارداري

محاسبه آنلاین تاریخ حاملگی و تاریخ زایمان سزارین و طبیعی

محاسبه تاریخ زایمان سزارین و طبیعی آنلاین براساس تاریخ اولین روز آخرین قاعدگی برای تخیمن حدود تاریخ تولد بچه و برنامه ریزی آینده بسیار اهمیت دارد

برای محاسبه آنلاین تاربخ زایمان اولین روز آخرین قاعدگی را از تقویم فرم زیر انتخاب کنید.

تاریخ اولین روز آخرین قاعدگی را انتخاب کنید سپس بر روی محاسبه کلیک کنید تا تاریخ روز زایمان محاسبه و نتیجه نمایش داده شود.

برای محاسبه آنلاین زمان زایمان، اینجا کلیک کنید.

محاسبه آنلاین زمان تقریبی زایمان

 

Nutrition \


محشر دات کام
>>
تغذيه >>
محاسبه آنلاین زمان تقریبی زایمان

محاسبه آنلاین زمان تقریبی زایمان و حتی تاریخ حاملگی!

برای محاسبه آنلاین زمان زایمان، اینجا کلیک کنید.

در این سیستم نه تنها تاریخ زایمان بلکه تاریخ حاملگی شما هم اعلام میشود!

 

آنلاین تاریخ زایمان سزارین و طبیعی 2 محاسبه آنلاین تاریخ حاملگی و تاریخ زایمان سزارین و طبیعی


محاسبه گر آنلاین سلامتی

در این قسمت از سایت محشر دات کام ، سیتم محاسباتی آنلاینی برای شما تدارک دیده شده است تا بتوانید با استفاده از این سیستم بر روی سلامتی خود کنترل بیشتری داشته باشید:

سیستم محاسبات سلامتی در محشر به شرح زیر است و با استقابل شما عزیزان در آینده بیشتر نیز خواهد شد،

لطفاً محشر دات کام را به دوستان و آشنایان خود معرفی نمایید.

امکانات محاسبات سلامتی:

 • محاسبه BMI شاخص توده بدنی
 • محاسبه آنلاین زمان تقریبی زایمان
 • محاسبه آنلاین اضافه وزن تقریبی در دوران بارداری
 • محاسبه آنلاین وزن ایده آل
 • محاسبه BMI شاخص توده بدنی بر اساس سن
 • محاسبه گر آنلاین میزان کالری مصرفی در روز برای تنظیم وزن بدن

محاسبه BMI شاخص توده بدنی

محاسبه آنلاین زمان تقریبی زایمان

محاسبه آنلاین اضافه وزن تقریبی در دوران بارداری

محاسبه آنلاین وزن ایده آل

محاسبه BMI شاخص توده بدنی بر اساس سن

محاسبه گر آنلاین میزان کالری مصرفی در روز برای تنظیم وزن بدن

برای محاسبه آنلاین زمان زایمان، اینجا کلیک کنید.

مطالب مرتبط:
مواد غذایی ,
تغذیه ,
کالری ,
وزن ,
وزن ایده آل ,
بارداری

لینک مستقیم: تغذیه

 


 

نحوه محاسبه تاریخ زایمان طبیعی و سزارین

برای هر مادری که دوست دارد برنامه ریزی های خاص خود را داشته باشد مهم است بداند که در چه تاریخی زایمان می کند. برای محاسبه تاریخ زایمان شما 3 راه پیش رو خواهید داشت:

تشخیص تاریخ زایمان با سونوگرافی

به علت نامنظم بودن سیکل پریود، اختلالات هورمونی، تخمدان های پلی کیستیک، فراموشی زمان اولین روز آخرین قاعدگی، شیرده بودن مادر تشخیص زمان زایمان امکان پذیر نیست و باید در سه ماهه اول بارداری (چون دقت سونوگرافی در سه ماهه اول بارداری بیشتر از زمان های دیگر است) از سونوگرافی استفاده کرد. متخصص سونوگرافی با اندازه گیری طول سر تا باسن جنین، اندازه گیری قطر سر و قطر ساک بارداری به صورت تخمینی سن بارداری را محاسبه می کند.

تشخیص تاریخ زایمان با معاینه شکم

تشخیص تاریخ زایمان با معاینه شکمی نسبت به روش سونوگرافی و تاریخ آخرین عادت ماهانه خطای بیشتری دارد. در این روش با معاینه شکم و تعیین اندازه رحم سن بارداری مشخص می شود و امکان دارد چند قلو بودن، درشتی و کوچکی جنین، الیگوهیدرآمنیوس، پلی‌هیدرآمنیوس پزشک را دچار اشتباه کند به همین علت پزشکان از دو روش دیگر برای محاسبه تاریخ زایمان استفده می کنند.

محاسبه تاریخ زایمان طبیعی و سزارین با تاریخ آخرین عادت ماهانه

به علت اینکه این احتمال وجود دارد که اسپرم ها یک یا دو روز در لوله های رحم باقی بمانند تا با تخمک ها تماس داشته باشند و تخمک بارور و سلول تخم تشکیل شود، تعداد بسیار کمی از خانم های باردار تاریخ دقیق بارورشدن تخمک را می دانند. به همین علت هم از از تاریخ اولین روز آخرین قاعدگی برای محاسبه تاریخ زایمان استفاده می شود که می تواند دو هفته زودتر یا دیرتر از تاریخ تعیین شده زایمان اتفاق بیافتد. اگر سیکل عادت ماهانه خانمی 28 روز باشد دو هفته بعد از اولین روز آخرین عادت ماهیانه تخمک بارور می شود. به همین علت هم هست که گفته می شود بازداری از تاریخ شروع آخرین عادت ماهانه بین 38 تا 40 هفته طول می کشد. اگر عادت ماهانه منظمی دارد این روش دقت بالاتری خواهد داشت در غیر این صورت نیاز به سونوگرافی خواهید داشت.

ابزار محاسبه آنلاین تاریخ زایمان

محشر دات کام ، برای کامل شدن مجموعه ابزارهای خود دست به طراحی ابزار محاسبه تاریخ زایمان آنلاین زده است. در این ابزار شما لازم نیست کار خاصی انجام دهید فقط اولین روز از آخرین قاعدگی خود را در کادر وارد کنید. برای وارد کردن تاریخ وقتی که در کادر سفید رنگ کلیک می کنید یک تقویم در اختیار شما قرار خواهد گرفت که با کلیک کردن روی تاریخ می توانید آن را در کادر وارد کنید. حالا دکمه محاسبه را کلیک کنید تا تاریخ تقریبی روز زایمان و تاریخ سزارین خود را مشاهده کنید.

 

محاسبه آنلاین زمان تقریبی زایمان

ابتدا موارد خواسته شده را معین نمایید سپس دکمه محاسبه کن را کلیک کنید.

 

محاسبه آنلاین تاریخ زایمان سزارین و طبیعی
محاسبه آنلاین تاریخ زایمان سزارین و طبیعی

ضرورت انجام سزارین
در صورت داشتن یک بارداری معمولی و کم‌خطر به احتمال زیاد زایمان شما به روش طبیعی امکان‌پذیر است. اما در برخی موارد برای حفظ سلامت و ایمنی مادر و نوزاد انجام سزارین ضروری است. بنابراین اگر قصد دارید به روش طبیعی زایمان کنید، بهتر است با در نظر گرفتن این موضوع که شاید برخلاف انتظارتان مجبور به زایمان با روش سزارین شوید، دربارۀ این روش نیز به قدر کافی مطالعه داشته باشید. سزارین ممکن است طبق برنامۀ قبلی یا به دلیل بروز مشکلات غیرقابل پیش‌بینی انجام شود. در اغلب موارد، مشکلاتی که هنگام زایمان طبیعی پیش می‌آید، پزشک را ناچار به انجام سزارین می‌کند. مشکلات غیرقابل پیش‌بینی که ممکن است به خاطر آن سزارین شوید شامل موارد زیر است:

 • روند زایمان کند، متوقف یا دشوار شده باشد.
 • جنین در شرایط زجر جنین باشد و ضربان قلب او دچار اختلال شود.
 • مشکلات جدی در بند ناف یا جفت وجود داشته باشد.
 • جنین بزرگ‌جثه یا ماکروزوم باشد.
  قبل از زایمان اگر پزشک از وجود مشکلی مطلع باشد، ممکن است تاریخی را برای انجام سزارین تعیین کند. عللی که ممکن است باعث سزارین پیش‌بینی‌شده شود به شرح زیر است:
 • نچرخیدن مناسب و قرار نگرفتن سر جنین به سمت کانال زایمان
 • وجود بیماری‌های مزمن قلبی و خطرساز در فشار زایمان طبیعی
 • وجود عفونت قابل انتقال به جنین مانند تبخال تناسلی
 • بارداری چندقلویی و احتمالاً در زایمان قل دوم
 • وجود سزارین قبلی و غیرممکن بودن زایمان طبیعی

چه دلایلی باعث می‌شوند تا عمل سزارین انتخاب شود؟
شرایط مختلفی وجود دارد که در آنها، پزشکان عمل سزارین را به زایمان طبیعی ترجیح می‌دهند:

 • درصورتی که مادر پیش از این یک یا چند بار از طریق سزارین نوزاد خود را به دنیا آورده باشد. در این حالت، زایمان طبیعی ریسک بالایی دارد و می‌تواند باعث آسیب‌دیدگی رحم شود. البته در نظر داشته باشید که اگر مادری پیش‌تر فقط یک سزارین و آن هم از نوع برش افقی رحم را تجربه کرده باشد، می‌تواند بچه‌ی بعدی خود را از طریق زایمان طبیعی به دنیا بیاورد.
 • درصورتی که پیش از این عمل‌های دیگری روی رحم مادر انجام شده باشد؛ برای مثال عمل‌هایی همچون جراحی فیبروم رحم که ریسک دوام نیاوردن رحم را در زایمان طبیعی افزایش می‌دهد.
 • درصورتی که مادر بیش از یک نوزاد را باردار باشد. (البته می‌توان دوقلوها را هم به‌صورت طبیعی و هم به‌صورت سزارین به دنیا آورد که انتخاب روش زایمان بستگی به سن جنین و نوع قرارگیری آنها در رحم دارد.) هرچه تعداد قل‌ها بیشتر باشد احتمال انجام عمل سزارین بیشتر خواهد شد.
 • درصورتی که وزن بچه زیاد و اندازه‌ی وی بزرگ تشخیص داده شود، دکتر عمل سزارین را پیشنهاد خواهد کرد. همچنین اگر پیش از این مادر تجربه‌ی زایمان را داشته و بچه درحین آن دچار مشکل شده باشد، دکتر پیشنهاد می‌دهد که این بار بچه از طریق عمل سزارین به دنیا بیاید.
 • درصورتی که قرارگیری بچه در داخل رحم به‌صورت برعکس یا نامتعارف باشد. در این حالت نیز سزارین پیشنهاد می‌شود.
 • درصورتی که مشکل جفت سرراهی (Placenta Previa) به وجود آمده باشد. در این حالت جنین دهانه‌ی رحم را مسدود می‌کند و سزارین تنها راه ممکن است.
 • درصورتی که مادر به دلایلی مثل وجود فیبروئید‌ها، دچار انسداد دهانه‌ی رحم شده باشد که زایمان طبیعی را سخت یا غیرممکن می‌کند.
 • درصورتی که نقص یا مشکلی همچون اختلال طناب عصبی باز در جنین تشخیص داده شود که باعث می‌شود زایمان طبیعی ریسک بالایی برای فرزند داشته باشد.
 • درصورتی که مادر مبتلا به ویروس اچ آی وی باشد و آزمایشات پیش از زایمان ریسک انتقال بیماری را بالا نشان داده باشند.
محشر دات کام سایتی قدیمی و پربازدید!. تبلیغات در محشر دات کام به صورت کلیکی، گزینه خیلی خوب و مقرون به صرفه ای برای تبلبغات است.
هر کلیک فقط 100 تومان!
اگر مطلب "محاسبه آنلاین تاریخ حاملگی و تاریخ زایمان سزارین و طبیعی" برای شما مفید بوده است با کلیک بر روی آگهی های زیر از ما حمایت کنید
و در صورت تمایل برای درج آگهی در صفحه مربوط به: محاسبه آنلاین تاریخ حاملگی و تاریخ زایمان سزارین و طبیعی در وب سایت محشر، با شماره 09123833830 تماس بگیرید و یا واتس آپ پیام بدید

مطلب محاسبه آنلاین تاریخ حاملگی و تاریخ زایمان سزارین و طبیعی را برای دوستان خود ارسال کنید

ارسال محاسبه آنلاین تاریخ حاملگی و تاریخ زایمان سزارین و طبیعی در فیسبوک
ارسال محاسبه آنلاین تاریخ حاملگی و تاریخ زایمان سزارین و طبیعی در تویتر
ارسال محاسبه آنلاین تاریخ حاملگی و تاریخ زایمان سزارین و طبیعی در واتس آپ
ارسال محاسبه آنلاین تاریخ حاملگی و تاریخ زایمان سزارین و طبیعی در تلگرام
خبرخوان محاسبه آنلاین تاریخ حاملگی و تاریخ زایمان سزارین و طبیعی

Mahshar

دانستنی فال طالع بینی بهداشت سلامت سبک زندگی سفر گردشگری آشپزی تغذیه ازدواج همسرداری ترفند بورس


فال حافظ

2 thoughts on “محاسبه آنلاین تاریخ حاملگی و تاریخ زایمان سزارین و طبیعی

Comments are closed.

0