نظام آموزشي كشورهاي جهان

صفحه اصلی سایت محشر بخش سرگرمی تفریحی محشر اس ام اس جوک و لطیفه های جدید فارسی مطالب و عکس های جالب خواندنی دیدنی عکس ایرانی و خارجی خطای دید - به چشمان خود اعتماد نکنید اتاق چت روم فارسی گفتگو دوستیابی عاشقانه متن زیبا ساز محشر نکته های زیبایی آرایشی و بهداشتی کاملترین مرجع انواع فال ، طالع بینی و آدم شناسی به سبک های مختلف آموزش آشپزی ، تهیه انواع ترشیجات دسر شیرینی غذای ايرانی غذای فرنگی غذای کودک و نوشیدنی اطلاعات راهنما تلفن کل کشور نقشه جهان نقشه تهران فرهنگ اسامي پسر و دختر ایرانی آموزش انواع داستان و رمان در کتابخانه محشر سایتهای اینترنتی فارسی لینک های مختلف ایرانی و خارجی ارسال رایگان کارت تبریک های عکس و فلش برای مناسبت های عاشقانه ولنتاین تولد و غیره ترجمه تصویر های عاشقانه عشق یعنی ... محاسبه گر عشق ابزارهاي موبايل جدید ترین اخبار ایران و جهان اطلاعات غذایی تغذيه رژیم و سلامتي جدیدترین رکورد ها و ترین ها گالری عکس های جالب غیر ایرانی ضرب المثل های فارسی ايران همراه با عکس قرآن به سه زبان فارسي عربي انگليسي ترفند هاي كارآمد اینترنتی کامپیوتر و موبایل بخش بين الملل در محشر چك كردن عکس و وضعيت اي دي ياهو در مسنجر با امکانات جالب دانلود رايگان نقشه کامل شهر تهران براي تمامي موبايل هاي سامسونگ - سونی اریکسون - نوکيا پخش زنده و مستقیم شبکه های راديو و تلويزيون آنلاين معرفی شهر های ایران تبليغات در محبوبترین سایت فارسی نقشه سایت

امكانات كلي آموزشي


امکانات کلي آموزشي

تامين تسهيلات و تجهيزات مدرن تکنولوژي اطلاعات و ارتباطات مدارس کشور

تامين تسهيلات و تجهيزات مدرن تکنولوژي اطلاعات و ارتباطات د رمدارس بلغارستان به صورت ذيل بوده است:

- آموزش روزآمد و انعطاف پذير در زمينه تکنولوژي اطلاعات و ارتباطات جهت كادر انساني تعليم و تربيت و تأمين فرصت و امكانات براي بهبود مداوم مدارك و توانايي آنها.

- تسلط بر شيوه‌هاي  آموزشي فعال و مشاركتي توسط معلمان و به فعاليت واداشتن دانش آموزان.

- تعامل ميان ساختارهاي آموزشي- تربيتي و شغلي – تجاري براي حل مسايل آموزشي.

- نهادينه كردن كار با فناوري‌هاي اطلاعات و ارتباطات در درون فرايند آموزش و پرورش در موضوعات درسي مختلف مدارس در سراسر كشور.

- ارتقا به سطح مساوي استفاده از تکنولوژي اطلاعات و ارتباطات در آموزش و پرورش مدارس بلغارستان، در مقايسه با كشورهايي كه در زمينه آموزش و پرورش نوين و مدرن پيشرو هستند.

- بهبود سطح پيچيدگي و تفصيل آثار و كتب در زمينه مدرسه و مواد درسي و آموزش نرم افزارهاي آموزشي (عمدتاً به صورت چند رسانه اي) از طريق ترجمه الگوهاي مربوط به آثار و مباحث امروزي در زمينه مدرسه و آموزش و پرورش و اقتباس از نرم افزارهاي آموزشي از سراسر جهان.

- اولويت‌هاي توسعه آتي در زمينه پيگيري اجراي مصوبه آموزش و علوم و مهارت‌هاي حرفه‌اي و آموزش و پرورش بزرگسالان.

- تاسيس يك اداره ملي در زمينه آموزش علوم و مهارت‌هاي حرفه‌اي در شوراي وزيران براي تصويب و تجويز فعاليت‌هاي مربوط به نظام ملي آموزش علوم و مهارت‌هاي حرفه‌اي و همچنين براي هماهنگي مؤسسات مربوط به آموزش و پرورش.

- به روز كردن فهرست حرف براي آموزش علوم و مهارت‌هاي حرفه اي.

- ارايه برنامه‌هاي ملي براي نحوه اعطاي مدرك در حرفه‌هاي طبقه بندي شده بر اساس سن و تقاضا جهت آموزش علوم و مهارت‌هاي حرفه اي.

- توسعه بيشتر شروط آموزشي كشور در زمينه شرط مدرك در حرفه‌هايي كه در فهرست مربوط به حرفه‌هاي روزآمد هستند.

- ارايه تدريجي نظامي در زمينه ارزشيابي دانش حرفه‌اي فارغ التحصيلان مدارس حرفه‌اي در سطح ملي.

- تبديل ادارات موجود مشورتي تعليم و تربيت در وزارت آموزش و علوم و مراكز اطلاعات شغلي در وزارت كار و سياست‌هاي اجتماعي به مراكز اطلاعات و جهتگيري‌هاي مربوط به شغل دانش‌آموزان، افراد بيكار و غيره.

امکانات و تسهيلات كادر آموزشي مدارس

يك مبناي معياري، كه با تغييرات در نظام آموزش و پرورش ملي هم‌خواني كافي داشته باشد، تاسيس و تصويب است. استفاده بهينه از منابع مالي و غيرمالي ملي در نظام آموزش و پرورش در دست بررسي است با وجود همه مشکلات تامين کنندگان بودجه مالي به سمت اجراي تغييرات و اصلاحات گرايش يافته اند. در توزيع هزنيه‌ها، به حقوق معلمان، سيستم حرارتي، نور و كتب درسي اولويت داده مي‌شودو در مورد تعميرات مدرسه و تجهيزات آن تنها در موقعيت‌هاي فوق العاده بودجه اختصاص پيدا مي‌كند شرايط مربوط به تربيت، پرورش و رشد كودكان تنزل پيدا كرده است: تغذيه كودكان د رسالن غذا خوري مدرسه، مراقبت‌هاي بهداشتي مدرسه، تعطيلات تابستاني و زمستاني و فعاليت‌هاي فوق برنامه جزو اين شرايط اند. برخي از مزاياي اجتماعي نظير كتب درسي، لوازم التحرير رايگان به تدريج لغو مي شود.