رشد جنین در هفتۀ سی و سوم


رشد جنین در هفتۀ سی و سوم

در هفتۀ ۳۳ بارداری، کودک در حالت جمع‌شده، تقریباً به اندازۀ یک آناناس است. قد او حدود ۴۴ سانتی‌متر و وزن او نزدیک به ۲ کیلوگرم است. استخوان‌ها که قبلاً انعطاف‌پذیر بوده‌اند حالا محکم‌تر ‌می‌شوند و تبدیل به استخوان سخت ‌خواهند شد. تنها استثناء استخوان‌های جمجمه است که از هم مجزا و نرم باقی ‌می‌ماند تا کودک بتواند هنگام زایمان در مسیر کانال زایمان پایین بیاید. مغز و سیستم عصبی فرزند شما حالا کاملاً تکامل یافته و برای جهان خارج از رحم آماده است.

در این هفته فضای زندگی در داخل رحم محدود شده است و دست و پاهای کودک جمع ‌می‌شوند. بنابراین با این وجود که همچنان باید حرکات کودک برای شما محسوس باشد، اما توقع نداشته باشید که او به اندازۀ ماه پیش تحرک داشته باشد. در این هفته از بارداری، اغلب کودکان در وضعیت بریچ قرار می‌گیرند، یعنی پاهایشان به طرف لگن مادر است، ولی احتمال کمی نیز وجود دارد که برخی از آنها در وضعیتی قرار ‌بگیرند که سر آنها رو به پایین است تا آمادۀ تولد شوند که البته این موضوع در مورد همۀ کودکان صادق نیست و اغلب آنها همچنان به تغییر وضعیت خود ادامه ‌می‌دهند.

محشر دات کام سایتی قدیمی و پربازدید!. تبلیغات در محشر دات کام به صورت کلیکی، گزینه خیلی خوب و مقرون به صرفه ای برای تبلبغات است.
هر کلیک فقط 100 تومان!
اگر مطلب "رشد جنین در هفتۀ سی و سوم" برای شما مفید بوده است با کلیک بر روی آگهی های زیر از ما حمایت کنید
و در صورت تمایل برای درج آگهی در صفحه مربوط به: رشد جنین در هفتۀ سی و سوم در وب سایت محشر، با شماره 09123833830 تماس بگیرید و یا واتس آپ پیام بدید

مطلب رشد جنین در هفتۀ سی و سوم را برای دوستان خود ارسال کنید

ارسال رشد جنین در هفتۀ سی و سوم در فیسبوک
ارسال رشد جنین در هفتۀ سی و سوم در تویتر
ارسال رشد جنین در هفتۀ سی و سوم در واتس آپ
ارسال رشد جنین در هفتۀ سی و سوم در تلگرام
خبرخوان رشد جنین در هفتۀ سی و سوم

Mahshar

دانستنی فال طالع بینی بهداشت سلامت سبک زندگی سفر گردشگری آشپزی تغذیه ازدواج همسرداری ترفند بورس


فال حافظ

0