رشد جنین در هفتۀ بیست و یکم


رشد جنین در هفتۀ بیست و یکم

در هفتۀ ۲۱ بارداری از آنجا که پاها صاف‌تر شده است، می‌توان اندازۀ کودک را از سر تا پاشنۀ پا بررسی کرد. در این هفته، کودک در حالت جمع‌شده، تقریباً به اندازۀ یک هویج خواهد بود که طولی در حدود ۲۷ سانتی‌متر دارد و وزنی نزدیک به ۳۶۰ گرم خواهد داشت. تاکنون وزن جفت از کودک بیشتر بوده است، اما این وضعیت به زودی تغییر می‌کند، زیرا کودک از این به بعد با چربی که در بدنش انباشته خواهد شد با سرعت بیشتر و به شکل مداوم، وزن اضافه می‌کند.

کودک ممکن است اکنون بتواند صدای شما را نیز تشخیص دهد. ابروها، مژه‌ها و ناخن‌ها باید شکل گرفته باشد و حتی ممکن است خود را بخاراند. با رشد کامل جوانه‌های چشایی، حس چشایی تکامل خواهد یافت و به ‌زودی ممکن است حتی قادر باشد هنگام قورت دادن جرعه‌هایی از مایع آمنیوتیک برای تمرین عمل بلع، بتواند مزه‌ها را در مایع آمنیوتیک تشخیص دهد. استخوان‌ها آمادۀ ساختن گلبول‌های قرمز هستند. این گلبول‌ها قبلاً در کبد و طحال کودک تولید می‌شدند. روده‌ها نیز ممکن است آمادۀ جذب مقادیر کوچکی از قند موجود در مایع آمنیوتیک باشد و این اولین باری است که جفت تمام مواد مغذی مورد نیاز کودک را فراهم نمی‌کند. هرچند دیگر می‌توانید حرکت کودک را در شکم خود حس کنید، ولی انتظار نداشته باشید که تمام مدت این حرکات را احساس کنید، زیرا گاهی اوقات کودک شما خواب است؛ امیدواریم این خواب همزمان با سونوگرافی شما نباشد تا شما بتوانید فعالیت کودک خود را ببینید.

محشر دات کام سایتی قدیمی و پربازدید!. تبلیغات در محشر دات کام به صورت کلیکی، گزینه خیلی خوب و مقرون به صرفه ای برای تبلبغات است.
هر کلیک فقط 100 تومان!
اگر مطلب "رشد جنین در هفتۀ بیست و یکم" برای شما مفید بوده است با کلیک بر روی آگهی های زیر از ما حمایت کنید
و در صورت تمایل برای درج آگهی در صفحه مربوط به: رشد جنین در هفتۀ بیست و یکم در وب سایت محشر، با شماره 09123833830 تماس بگیرید و یا واتس آپ پیام بدید

مطلب رشد جنین در هفتۀ بیست و یکم را برای دوستان خود ارسال کنید

ارسال رشد جنین در هفتۀ بیست و یکم در فیسبوک
ارسال رشد جنین در هفتۀ بیست و یکم در تویتر
ارسال رشد جنین در هفتۀ بیست و یکم در واتس آپ
ارسال رشد جنین در هفتۀ بیست و یکم در تلگرام
خبرخوان رشد جنین در هفتۀ بیست و یکم

Mahshar

دانستنی فال طالع بینی بهداشت سلامت سبک زندگی سفر گردشگری آشپزی تغذیه ازدواج همسرداری ترفند بورس


فال حافظ

0