تاریخچه اردبیل


تاریخچه اردبیل

تاریخچه اردبیل

در این مطلب می خوانید ... پنهان

با توجه به کشفیات اخیری که در منطقه مرادلو انجام شده، تاریخ ۴۰ هزار ساله اردبیل اثبات شده است. بيش از يكصد تخته سنگ مزين به نقوش صخره‌ای در این منطقه وجود دارد و چگونگی سکونت و زندگی بشر در این منطقه را می‌توان پیدا کرد.

به عقیده یکی از كارشناسان باستان‌شناسی اردبیل، نقوش خمره‌ای يا همان سنگ نگاره‌ها که قدمت برخی از آن‌ها به ۴۰ هزار سال قبل برمی‌گردد، كهن‌ترين آثار هنری بر جای مانده از بشر هستند.

از نظر باستان‌شناسی، سابقه سکونت در این سرزمین حداقل به هزاره ششم قبل از میلاد بازمی‌گردد. تپه‌های باستانی همه جای منطقه را پوشش داده است.

کاوش‌های مقدماتی در برخی از نواحی اردبیل به‌ویژه در قسمت‌های شمالی و شرقی حاکی از آن است که اردبیل از کانون‌های مهم فرهنگ مگالی تیک یا سنگ افراشتی بوده است. ده‌ها اثر مگالی تیک پر ارزش از مردم مگالی برجای مانده است.

همچنین محوطه باستانی شهر یئری مشکین‌شهر پرتو تازه‌ای به تمدن و فرهنگ هشت هزارساله اقوام ساکن در اردبیل و اطراف آن افکنده است.

تاریخچه اردبیل
تاریخچه اردبیل

 

محشر دات کام سایتی قدیمی و پربازدید!. تبلیغات در محشر دات کام به صورت کلیکی، گزینه خیلی خوب و مقرون به صرفه ای برای تبلبغات است.
هر کلیک فقط 100 تومان!
اگر مطلب "تاریخچه اردبیل" برای شما مفید بوده است با کلیک بر روی آگهی های زیر از ما حمایت کنید
و در صورت تمایل برای درج آگهی در صفحه مربوط به: تاریخچه اردبیل در وب سایت محشر، با شماره 09123833830 تماس بگیرید و یا واتس آپ پیام بدید

مطلب تاریخچه اردبیل را برای دوستان خود ارسال کنید

ارسال تاریخچه اردبیل در فیسبوک
ارسال تاریخچه اردبیل در تویتر
ارسال تاریخچه اردبیل در واتس آپ
ارسال تاریخچه اردبیل در تلگرام
خبرخوان تاریخچه اردبیل

Mahshar

دانستنی فال طالع بینی بهداشت سلامت سبک زندگی سفر گردشگری آشپزی تغذیه ازدواج همسرداری ترفند بورس


فال حافظ

0