ساخت عطر شخصی در خانه


ساخت عطر شخصی در خانه

با روغن‌های طبیعی عطر شخصی خود را بسازید

حس بویایی، حس مهم و پویاییست که در جایگاه ما در دنیا و همچنین اینکه ما چطور خودمان را به دیگران نشان می‌دهیم تاثیر می‌گذارد. جدای از اینها، بوی خوش، یک احساس سیال است و همچنین یک زبان نامرئی است که می‌تواند روزمان را بسازد، شبمان را پر کند و در خاطراتمان نقاط پر رنگ و برجسته ایجاد کند. همچنین می‌تواند برای پیدا کردن و انتخاب رایحه‌ی شخصیتان و اشتراک گذاشتنش با دنیا، بسیار سودمند باشد. متاسفانه، عطریات مصنوعی که در مغازه‌ها به فروش می‌رسند، نه تنها گران هستند، بلکه هیچ نوع از عناصر سازنده‌ی تولید کننده‌ی رایحه و متعادل کننده‌ی روح و روان را در بر نمی‌گیرند.

و همینجاست که خوش گذرانی شروع می‌شود! برای اینکه اینکار احساسات زیادی ایجاد می‌کند تا عطر شخصیتان را در خانه ایجاد کنید! با این کار، شما می‌توانید با نصف هزینه، به همان نتیجه برسید. اگر مخلوط کردن عطرهایتان عجیب و غریب بنظر می‌رسد، خوشحال خواهید شد اگر بدانید اینکار حقیقتا عجیب، اما در عین حال ساده است!

برای ساخت عطر شخصی در خانه، اولین چیزی که نیاز دارید، تصمیم گیری درباره‌ی رایحه‌تان است

رایحه‌های پایه، مدت زمان بیشتری روی پوستتان باقی می‌مانند و همینطور که رایحه‌های دیگر محو می‌شوند، قوی‌تر به مشام می‌رسند. برخی از این رایحه‌ها شامل روغن‌های دارچین، نعناع هندی و وانیل هستند.

رایحه‌های میانی، بعد از محو شدن رایحه‌های بالایی آشکار می‌شوند: معمولا نیم ساعت بعد از استفاده از عطر. بعضی از رایحه‌های خوب میانی عبارتند از روغن‌های جوز، گل شمعدانی و یلانگ یلانگ.

رایحه‌های بالایی، اولین بویی هستند که پس از عطر زدن به مشام می‌رسند. مرکبات و عطر گل از رایحه‌های بالایی خوب هستند.

رایحه‌های اتصالی، رایحه‌هایی هستند که عطر‌ها را به یکدیگر متصل می‌کنند. بعضی از روغن‌های اتصالی عبارتند از وانیل و اسطوخودوس.

جمع آوری مواد لازم جهت ساخت عطر شخصی در خانه

بعد از اینکه تصمیم گرفتید قصد دارید چه عطری را به بازی بگیرید، به این مواد نیاز دارید:

  • الکل
  • آب معدنی
  • ظرف شیشه‌ای
  • بطری شیشه‌ای برای آزمایش رایحه‌هایتان
  • بطری شیشه‌ای برای عطرتان (بهتر است تیره رنگ باشد)
  • ۴ تا ۶ روغن ضروری مختلف که طبق توضیحات بالا به عنوان رایحه‌هایتان انتخاب کردید
  • قطره چکان شیشه‌ای (غیر ضروری اما مفید)
  • فیلتر قهوه
  • پنبه یا گوش پاک کن
  • دفترچه یادداشت و خودکار

حالا شما حاضرید تا جهت ساخت عطر شخصی در خانه دستورات را دنبال کنید:

روغن‌هایی را که انتخاب کردید باز کنید. با باز بودن همزمان در روغن‌ها ممکن است یک پیش نمایش از ترکیب عطر بویتان بدست بیاید.

نوک یک گوش پاک کن را درون یکی از روغن‌ها بزنید. روغن اضافی گوش پاک کن را روی لبه بطری فشار دهید.

گوش پاک کن را درون ظرف شیشه‌ای قرار دهید.

این کار را با هر رایحه‌ای که می‌خواهید به مخلوط اضافه کنید، تکرار کنید.

حتما هر روغنی را که به مخلوط اضافه کرده اید، یادداشت کنید.

از ظرف دور شوید و چند دقیقه صبر کنید.

دوباره به سمت ظرف بروید و هوای بالای آن را به آرامی بو کنید. این بو، بوی ترکیب در مراحل اولیه ایجاد است. نظرتان را درباره‌ی این بو یادداشت کنید. آیا یک روغن، بقیه را تحت تاثیر قرار می‌دهد؟ آیا دوتا از روغن‌ها بیش از حد شبیه بنظر می‌رسند؟

در یادداشت‌هایتان هر تغییری که می‌خواهید در مخلوط ایجاد شود را یادداشت کنید.

حالا اگر از این رایحه‌ی پایه راضی هستید، چند قطره از روغن‌ها را به بطری اضافه کنید تا همین ترکیب ساخته شود. سپس کمی بو کنید و دوباره چند قطره اضافه کنید تا به تعادلی که می‌خواهید دست یابید. حداقل ۲۵ قطره از همه‌ی روغن‌ها استفاده کنید.

۷۰ میلی لیتر الکل خالص و ۲ قاشق غذاخوری آب مقطر را با روغن‌ها مخلوط کرده و برای دقایقی شدیدا تکان داده تا مواد با هم مخلوط شوند.

درب بطری را گذاشته و آنرا در مکانی سرد و تاریک قرار دهید. بعد از چند ساعت، در بطری را باز کرده، بو کرده و سپس دوباره ترکیب کنید. عطر باید بیشتر ترکیب شده و کمی‌«بالغ» و یا «رسیده» باشد. یادداشت بیشتری حول نظرتان درباره‌ی ترکیب بنویسید.

در صورت نیاز، هرگونه اصلاحاتی که نیاز است روی ترکیبتان انجام دهید. سپس، درب بطری را دوباره ببندید و آنرا در مکانی تاریک و سرد قرار دهید. بعد از ۴۸ ساعت، در ظرف را باز کنید و دوباره بو کنید. رایحه‌ی ترکیب باید حالا کامل و بالغ شده باشد. باز هم یادداشت بیشتری درباره‌ی ترکیب بنویسید.

اصلاحات نهایی را انجام دهید. مثلا دو قسمت از روغن آ و یک بخش از روغن ب را امتحان کنید. و یا کمی‌از روغن ج را به ترکیب روغن‌های آ، ب و ث اضافه کنید. آنقدر این کار را انجام دهید تا بهترین ترکیب را بیابید.

مخلوط را از یک فیلتر قهوه رد کرده، و سپس آنرا داخل بطری عطرتان بریزید و از اشتراک گذاری عطر شخصیتان با دنیا لذت ببرید!

ساخت عطر شخصی
ساخت عطر شخصی

آیا شما تا بحال عطر شخصی خودتان را ساخته‌اید؟ یا اینکه دوست دارید در آینده‌ی نزدیک آنرا بسازید؟ حتما دیدگاه خودتان را با ما به اشتراک بگذارید.

محشر دات کام سایتی قدیمی و پربازدید!. تبلیغات در محشر دات کام به صورت کلیکی، گزینه خیلی خوب و مقرون به صرفه ای برای تبلبغات است.
هر کلیک فقط 100 تومان!
اگر مطلب "ساخت عطر شخصی در خانه" برای شما مفید بوده است با کلیک بر روی آگهی های زیر از ما حمایت کنید
و در صورت تمایل برای درج آگهی در صفحه مربوط به: ساخت عطر شخصی در خانه در وب سایت محشر، با شماره 09123833830 تماس بگیرید و یا واتس آپ پیام بدید

مطلب ساخت عطر شخصی در خانه را برای دوستان خود ارسال کنید

ارسال ساخت عطر شخصی در خانه در فیسبوک
ارسال ساخت عطر شخصی در خانه در تویتر
ارسال ساخت عطر شخصی در خانه در واتس آپ
ارسال ساخت عطر شخصی در خانه در تلگرام
خبرخوان ساخت عطر شخصی در خانه

Mahshar

دانستنی فال طالع بینی بهداشت سلامت سبک زندگی سفر گردشگری آشپزی تغذیه ازدواج همسرداری ترفند بورس


فال حافظ