رشد جنین در هفتۀ هشتم


رشد جنین در هفتۀ هشتم

در هفتۀ هشتم بارداری، رویان یا جنین ابتدایی تقریباً به اندازۀ یک فندق است که از سر تا انتهای دُم، طولی در حدود یک سانتی‌متر و نیم یا ۱۵ میلی‌متر و وزنی حدود یک گرم خواهد داشت. در این مرحله، مغز به سرعت در حال رشد است و اندازۀ آن در طول سه یا چهار روز آینده افزایش می‌یابد. همزمان با تغذیۀ جنین توسط جفت، کیسۀ زرده در حال کوچک شدن است و بند ناف مراحل اولیۀ گردش خون را آغاز می‌کند. رشد اجزای صورت نیز ادامه می‌یابد، به ‌ویژه چشم‌ها، لب بالایی، بینی و قسمت بیرونی گوش‌ها و فک پایین شکل خواهد گرفت. وقتی تنۀ جنین شروع به عمودی شدن می‌کند، پاها و بازوهای جنین نیز بلندتر می‌شود و انگشت‌ها شروع به شکل‌گرفتن می‌کنند. شما نمی‌توانید اجزای پاها را ببینید، اما نرمۀ استخوان که در نهایت استخوان‌ها را تشکیل خواهد داد در حال شکل‌گیری است.

عصب‌ها در اندام تحتانی که تا پایان هفته، بخش‌های مجزای آن شامل ران، ساق پا و پاها تشکیل شده است، شروع به رشد می‌کند. جنین به سرعت در حال رشد است، اما نشانه‌های فیزیکی جنسیت او هنوز آشکار نیست. جنسیت جنین در لحظۀ لقاح مشخص شده است، اما اندام تناسلی هنوز کاملاً شکل نگرفته است. با این حال، قلب جنین رشد یافته است و ضربانی در حدود ۱۶۰ بار در دقیقه دارد. اندام‌های داخلی جنین همچنان به رشد خود ادامه می‌دهند، عصب روده‌ها شکل می‌گیرد و خون‌رسانی خواهد شد. جفت نیز همچنان به رشد خود ادامه می‌دهد، اما هنوز قادر به عملکرد کامل نشده است.

محشر دات کام سایتی قدیمی و پربازدید!. تبلیغات در محشر دات کام به صورت کلیکی، گزینه خیلی خوب و مقرون به صرفه ای برای تبلبغات است.
هر کلیک فقط 100 تومان!
اگر مطلب "رشد جنین در هفتۀ هشتم" برای شما مفید بوده است با کلیک بر روی آگهی های زیر از ما حمایت کنید
و در صورت تمایل برای درج آگهی در صفحه مربوط به: رشد جنین در هفتۀ هشتم در وب سایت محشر، با شماره 09123833830 تماس بگیرید و یا واتس آپ پیام بدید

مطلب رشد جنین در هفتۀ هشتم را برای دوستان خود ارسال کنید

ارسال رشد جنین در هفتۀ هشتم در فیسبوک
ارسال رشد جنین در هفتۀ هشتم در تویتر
ارسال رشد جنین در هفتۀ هشتم در واتس آپ
ارسال رشد جنین در هفتۀ هشتم در تلگرام
خبرخوان رشد جنین در هفتۀ هشتم

Mahshar

دانستنی فال طالع بینی بهداشت سلامت سبک زندگی سفر گردشگری آشپزی تغذیه ازدواج همسرداری ترفند بورس


فال حافظ
0