نظام آموزشي كشورهاي جهان

صفحه اصلی سایت محشر بخش سرگرمی تفریحی محشر اس ام اس جوک و لطیفه های جدید فارسی مطالب و عکس های جالب خواندنی دیدنی عکس ایرانی و خارجی خطای دید - به چشمان خود اعتماد نکنید اتاق چت روم فارسی گفتگو دوستیابی عاشقانه متن زیبا ساز محشر نکته های زیبایی آرایشی و بهداشتی کاملترین مرجع انواع فال ، طالع بینی و آدم شناسی به سبک های مختلف آموزش آشپزی ، تهیه انواع ترشیجات دسر شیرینی غذای ايرانی غذای فرنگی غذای کودک و نوشیدنی اطلاعات راهنما تلفن کل کشور نقشه جهان نقشه تهران فرهنگ اسامي پسر و دختر ایرانی آموزش انواع داستان و رمان در کتابخانه محشر سایتهای اینترنتی فارسی لینک های مختلف ایرانی و خارجی ارسال رایگان کارت تبریک های عکس و فلش برای مناسبت های عاشقانه ولنتاین تولد و غیره ترجمه تصویر های عاشقانه عشق یعنی ... محاسبه گر عشق ابزارهاي موبايل جدید ترین اخبار ایران و جهان اطلاعات غذایی تغذيه رژیم و سلامتي جدیدترین رکورد ها و ترین ها گالری عکس های جالب غیر ایرانی ضرب المثل های فارسی ايران همراه با عکس قرآن به سه زبان فارسي عربي انگليسي ترفند هاي كارآمد اینترنتی کامپیوتر و موبایل بخش بين الملل در محشر چك كردن عکس و وضعيت اي دي ياهو در مسنجر با امکانات جالب دانلود رايگان نقشه کامل شهر تهران براي تمامي موبايل هاي سامسونگ - سونی اریکسون - نوکيا پخش زنده و مستقیم شبکه های راديو و تلويزيون آنلاين معرفی شهر های ایران تبليغات در محبوبترین سایت فارسی نقشه سایت

ساختار آموزشي > آموزش از راه دور


New Page 1

آموزش از راه دور

فعاليت مدارس از راه دور ابتدائي به هم‌راه آموزش ابتدائي اجباري 8 ساله پيوسته شروع شد.

آموزش ابتدائي از راه دور به منظور فراهم نمودن موقعيت آموزش براي تكميل آموزش ابتدائي 8 ساله براي شهرونداني كه در تركيه يا خارج زندگي مي‌كنند و مدرسه ابتدائي را تمام كرد‌ه‌اند اما به مدرسه متوسطه نرفته‌اند شروع شد. دبيرستانهاي از راه دور نيز به افرادي خدمت مي‌‌كنند كه به دلايل متعدد نتوانسته‌اند درمؤسسات آموزش متوسطه رسمي شركت كنندو سن رسمي آموزش را رد كرد‌ه‌اند.

علاوه بر اين در سال تحصيلي96- 1995 برنامه آموزش حرفه‌اي از راه دور آغازشد. هدف از اين ابتكار فراهم نمودن امكان آموزش براي شهرونداني بود كه آموزش ابتدائي خود را به پايان رسانده بودند و به دلايل گوناگون نتوانسته بودند آموزش حرفه‌اي ببينند و هم‌چنين كمك به افرادي كه نتوانسته بودند براي فرا گرفتن مهارت‌‌‌ها و علوم حرفه‌اي وارد مراكز آموزش عالي شوند. در كلاس‌‌هاي مربوطه، كلاس‌‌هاي نظري در موضوعات آموزش حرفه‌اي از راه دور برگزار شد, دانش‌آموزان از طريق امتحانات سيستم حرفه‌اي در امتحانات شركت كردند. آنان در كلاس‌‌هاي نظري ديگر و كلاس‌‌هاي عملي در موضوعات حرفه‌اي كه در دبيرستآن‌‌هاي حرفه‌اي در استآن‌‌هاي مختلف وجود داشت شركت كرده و از طريق آموزش رو در رو در شب‌‌ها و تعطيلات آخر هفته در اين كلاس‌‌‌ها شركت كردند.در پايان دوره متوسطه از راه دور ,ديپلم متوسطه حرفه‌اي به دانش‌آموزاني كه كلاس‌‌هاي مشترك را كامل نموده و امتيازات لازم براي فارغ التحصيلي را كسب نموده اند، اعطا مي گردد.

از جمله مهمترين رسانه‌‌هاي ارتباط جمعي ترکيه که به ارائه برنامه هاي آموزشي مبادرت مي نمايند مي توان به موارد ذيل اشاره نمود:

1- TRT كانال تلويزيون تركيه

هدف 1 TRT با در نظر گرفتن اين‌كه اين كانال گسترده ترين ميزان بيننده را دارد فراهم نمودن اخبار و اطلاعات براي بينندگان سراسر كشور در گروه‌‌هاي سني, مشاغل , تحصيلات و موقعيت فرهنگي گوناگون آن است كه به پخش تماميت فرهنگ ملي , آموزش , سرگرمي و موسيقي تاکيد دارد.

2- TRT  (كانال 2 تلويزيون تركيه)

هدف 2 TRT, حصول اطمينان از اين موضوع است كه توسعه فرهنگي مطابق با تغييرات اقتصادي و اجتماعي باشد تا ميراث ملي در فرهنگ و هنر و انتقال آن به بينندگان توسعه يابد تا به اين‌گونه جنبه‌‌هاي جهاني فرهنگ نشان داده شده و دانش‌شهروندان ترکيه اي در تمامي گروه‌‌هاي سني، شغلي, تحصيلاتي و موقعيت‌‌هاي فرهنگي افزايش يافته و به آن‌‌‌ها در بهبود دركشان از فرهنگ و هنر كمك شود. و به نيازشان به موسيقي , سرگرمي و اخبار پاسخ داده شود.

3- TRT (كانال 3 تلويزيون تركيه)

هدف از 3 TRT تحت پوشش قرار دادن برنامه هاي ويزه جوانان و ورزش است تا خصوصا به برطرف سازي نياز جوانان از طريق ارائه برنامه هاي آموزش فرهنگ, پند‌هاي نمايشي, موسيقي و اخبار و برنامه‌‌هاي ورزشي مبادرت نمايد.

4- TRT  (كانال 4 تلويزيون تركيه)

هدف لز 4 TRT  آموزش رسمي و غير رسمي دانش‌آموزان مقطع متوسطه و دانش‌جويان آموزش عالي است.