رشد جنین در هفتۀ پنجم


رشد جنین در هفتۀ پنجم

در هفتۀ پنجم بارداری، رویان یا جنین ابتدایی تقریباً به اندازۀ یک دانه کنجد است که طولی حدود ۲ تا ۴ میلی‌متر و وزنی در حدود ۰/۱۹ گرم خواهد داشت و در حال شکل گرفتن و نزدیک شدن به ظاهر گلابی‌شکل یک جنین است. شیار عصبی در حال شکل‌گیری است. این شیار عصبی، مغز، نخاع یا سیستم عصبی مرکزی را تشکیل می‌دهد و به زودی سر کودک شما از این سیستم شکل خواهد گرفت. بافت‌های جنینی در حال ایجاد ساختاری است که به زودی قلب را تشکیل خواهد داد.

درحالی‌که بافت‌های جنین در حال شکل‌گیری است، پرزهای کوریونی در حال رسیدن به دیوارۀ رحم برای ایجاد جفت است. این پرزها حاوی عروق خونی هستند که به جریان خون بدن شما متصل می‌شوند تا زمانی که دیگر نیازی به کیسۀ زرده نیست، به مواد مغذی مورد نیاز برای رشد بیشتر دسترسی پیدا کنند. قلب یک ساختار لوله‌مانند ابتدایی است که یک برآمدگی در مرکز جنین به وجود می‌آورد. رگ‌های خونی نیز تا پایان این هفته شکل می‌گیرد. برخی از این رگ‌های خونی بخشی از بند ناف را تشکیل خواهند داد. جفت و بند ناف رشد می‌یابند تا به تغذیۀ جنین شما کمک کنند. جفت مسئول پمپاژ اکسیژن، دفع مواد زاید و تأمین مواد مغذی ضروری جنین در طول بارداری است.

محشر دات کام سایتی قدیمی و پربازدید!. تبلیغات در محشر دات کام به صورت کلیکی، گزینه خیلی خوب و مقرون به صرفه ای برای تبلبغات است.
هر کلیک فقط 100 تومان!
اگر مطلب "رشد جنین در هفتۀ پنجم" برای شما مفید بوده است با کلیک بر روی آگهی های زیر از ما حمایت کنید
و در صورت تمایل برای درج آگهی در صفحه مربوط به: رشد جنین در هفتۀ پنجم در وب سایت محشر، با شماره 09123833830 تماس بگیرید و یا واتس آپ پیام بدید

مطلب رشد جنین در هفتۀ پنجم را برای دوستان خود ارسال کنید

ارسال رشد جنین در هفتۀ پنجم در فیسبوک
ارسال رشد جنین در هفتۀ پنجم در تویتر
ارسال رشد جنین در هفتۀ پنجم در واتس آپ
ارسال رشد جنین در هفتۀ پنجم در تلگرام
خبرخوان رشد جنین در هفتۀ پنجم

Mahshar

دانستنی فال طالع بینی بهداشت سلامت سبک زندگی سفر گردشگری آشپزی تغذیه ازدواج همسرداری ترفند بورس


فال حافظ

0