این هفت کار را در بخش بازرسی بدنی فرودگاه انجام ندهید!


این هفت کار را در بخش بازرسی بدنی فرودگاه انجام ندهید!

بخش امنیتی یا بازرسی بدنی در فرودگاه یکی از قسمت هایی است که هم وقت بسیار زیادی از مسافران می گیرد و هم استرس و فشار زیادی به آنها وارد می کند. اما قبول کنید که برای داشتن سفری امن و راحت با هواپیما، باید فشار ناشی از دقت و وسواس مأموران بخش امنیتی و بازرسی بدنی درفرودگاه را تحمل کنید. از آنجا که این مرحله در پروازهای خارجی و بین المللی بسیار سخت گیرانه و دقیق است، شما با انجام چند دستور عمل ساده می توانید به راحتی از این مرحله گذر کنید و در زمانتان صرفه جویی کنید.

پس کارهای زیر را انجام بدهید تا این مرحله از سفرهای هوایی را به راحتی بگذرانید و در دردسر نیفتید.

  1. مایعاتی با حجم بیش از 100 میلی لیتر را حمل نکنید

با وجود این که این قانون از سال 2006 تا کنون اجرا می شود، همچنان مسافران زیادی هستند که در بار دستی خود (باری که همراه خود به کابین مسافران در هواپیما می برند) عطر، شامپو و نوشیدنی هایی با حجم بالا به همراه دارند. باید حواستان باشد که در صورت به همراه داشتن مایعات بیش از 100 میلی لیتر، مأمور امنیتی تمام محتویات باری که به همراه دارید را می گردند و متأسفانه تمام این مایعات؛ حتی عطر، شامپو و لوازم آرایشی را راهی سطل آشغال می کنند!

  1. مایعاتی که به همراه دارید را ته کیفتان قرار ندهید

در نظر داشته باشید هر مایعی که به همراه دارید (حتی مایعاتی با حجم کم) ممکن است توسط مأمور بازرسی به صورت جداگانه مورد بررسی قرار گیرد. پس مایعات را در جایی مشخص و در دسترس در کیف دستی تان بگذارید تا وقتتان بابت پیدا کردن آن تلف نشود.

  1. کارت پرواز و پاسپورت خود را دور از دسترس نگذارید

در بخش امنیتی پروازهای بین المللی، به دلیل شلوغی و وجود مسافران زیاد، هر وسیله مورد نیازی که دور از دسترستان بگذارید باعث اذیت شدن خودتان، افراد پشت سری تان در صف و مأموران بخش بازرسی بدنی می شود. برای رد شدن از بخش امنیتی شما به کارت پرواز و پاسپورت نیاز دارید و برای سوار شدن به هواپیما تنها باید کارت پروازتان را در دست داشته باشید.

  1. برای درآوردن ساعت، کمربند و کت خود معطل نکنید

به جز کودکان و مسافران بالای 75 سال، بقیه مسافران باید کت و پالتوی خود را در بخش امنیتی فرودگاه در آورند و روی ریل بگذارند تا از دستگاه بگذرد.

ساعت و کمربندتان را هم باید در سبد جداگانه ای بگذارید تا هنگام رد شدن از گیت بازرسی بدنی دستگاه سیگنالی دریافت نکند.

توجه کنید که در بعضی از فرودگاه های جهان، مسافران در صورت پوشیدن چکمه، باید هنگام رد شدن از گیت کفش خود را هم در آورند. پس هنگامی که در صف منتظر ایستاده اید، این وسایل را درآورید تا وقتی نوبتتان شد آماده بازرسی بدنی باشید.

  1. همه وسایل الکترونیکی تان از کیف خود در نیاورید

یکی از اشتباهات رایج مسافران این است که فکر می کنند باید موبایل، تبلت و هر وسیله الکترونیکی ای که به همراه دارند را از کیف خود در بیاورند و در سبدی جداگانه بگذارند. در حالی که طبق قانون TSA، تنها وسایل الکترونیکی بزرگ مانند ایکس باکس، دوربین فیلم برداری، دی وی دی و … باید به صورت جداگانه از دستگاه رد شوند.

  1. به بخش امنیتی اشتباه نروید

از آنجا که در فرودگاه های بزرگ و بین المللی معمولا چند قسمت مختلف برای بازرسی بدنی مسافران وجود دارد، مسافران ممکن است به قسمت اشتباهی مراجعه کنند که به گیت پروازشان مرتبط نیست. پس قبل از رد شدن از بخش امنیتی حتما گیت پروازتان از را روی بلیط خود بخوانید و به گیت امنیتی مربوط به آن مراجعه کنید.

  1. درباره بمب، تروریست و دیگر مسائل امنیتی شوخی نکنید

با وجود اینکه شوخی کردن درباره مسائل امنیتی در فرودگاه غیرقانونی نیست، این کار ممکن است شما را در دردسر بزرگی بیاندازد. مثلا در سال 2013، یک مسافر به دلیل اینکه به شوخی گفته بود دوستش بمب به همراه خود دارد، در فرودگاه میامی دستگیر شد.

یادتان باشد که مأموران بخش امنیتی فرودگاه، جوک ها و حرف هایی که به نظر شما بامزه است را کاملا جدی می دانند!

اگر اهل سفرهای هوایی هستید برای خرید اینترنتی بلیط هواپیما به t.mahshar.com مراجعه کنید.

محشر دات کام سایتی قدیمی و پربازدید!. تبلیغات در محشر دات کام به صورت کلیکی، گزینه خیلی خوب و مقرون به صرفه ای برای تبلبغات است.
هر کلیک فقط 100 تومان!
اگر مطلب "این هفت کار را در بخش بازرسی بدنی فرودگاه انجام ندهید!" برای شما مفید بوده است با کلیک بر روی آگهی های زیر از ما حمایت کنید
و در صورت تمایل برای درج آگهی در صفحه مربوط به: این هفت کار را در بخش بازرسی بدنی فرودگاه انجام ندهید! در وب سایت محشر، با شماره 09123833830 تماس بگیرید و یا واتس آپ پیام بدید

مطلب این هفت کار را در بخش بازرسی بدنی فرودگاه انجام ندهید! را برای دوستان خود ارسال کنید

ارسال این هفت کار را در بخش بازرسی بدنی فرودگاه انجام ندهید! در فیسبوک
ارسال این هفت کار را در بخش بازرسی بدنی فرودگاه انجام ندهید! در تویتر
ارسال این هفت کار را در بخش بازرسی بدنی فرودگاه انجام ندهید! در واتس آپ
ارسال این هفت کار را در بخش بازرسی بدنی فرودگاه انجام ندهید! در تلگرام
خبرخوان این هفت کار را در بخش بازرسی بدنی فرودگاه انجام ندهید!

Mahshar

دانستنی فال طالع بینی بهداشت سلامت سبک زندگی سفر گردشگری آشپزی تغذیه ازدواج همسرداری ترفند بورس


فال حافظ
0