کولوسئوم از عجایب هفتگانه


کولوسئوم از عجایب هفتگانه

این بنا که در میانه‌ی سال‌های ۷۰ و ۸۰ میلادی ساخته شد، به مدت ۵۰۰ سال مورد استفاده قرار می‌گرفت. این آمفی تئاتر بیضی شکل نزدیک به ۵۰ هزار تماشاگر را در خود جای می‌داد و محل برگزاری برنامه‌های مختلفی مثل نبرد گلادیاتورها، شکار حیوانات و اعدام بود.

کولوسئوم «ایتالیا»

اگر چه زمین لرزه‌ها و سرقت سنگ‌های بنا، کولوسئوم را تبدیل به یک ویرانه کرده است اما گردشگران می‌توانند از بنای باقی مانده بازدید کنند.

کولوسئوم در کتاب رکورد‌های کتاب گینس بعنوان بزرگترین آمفی تئاتر جهان ثبت شده است.

کولوسئوم
کولوسئوم

کولوسئوم از عجایب هفتگانه

کولوسئوم از عجایب هفتگانه قرون وسطی در ایتالیا است که بنایی با ارزش و دیدنی در این لیست محسوب می‌شود. در سال ۷۰ میلادی امپراطور رم به نام وسپاسیان تصمیم به ساخت یک سالن بزرگ مخصوص تماشای تئاتر گرفت.

این مجموعه که به شکل یک بیضی بزرگ با قطرهای ۱۸۹ متر و ۱۵۶ متر و ارتفاع ۵۰ متر بود، توسط ده‌ها هزار برده یهودی تحت حاکمیت امپراطور ساخته شد. وسپاسیان خود در زمان پایان ساخت این بنا زنده نبود و پسرش تیتوس ادامه ساخت آن را پیگیری کرد.

کولوسئوم ابتدا شاهد مسابقات بین حیوانات و بعدها نظاره‌گر نبردهای خونین بین گلادیاتورها و حتی اعدام افراد با آزاد کردن حیوانات وحشی بود. این سازه ظرفیت حضور ۵۰۰۰۰ نفر را داشت. ورود به آن برای تمام رومیان باستان رایگان بود و گاهی حتی غذاهای رایگان نیز در آنجا سرو می‌شد.

همچنین با سایه بانی به نام ولاریوم که استفاده از آن در زمان رومیان مرسوم بود، از تماشاگران در برابر تابش آفتاب محافظت شد. این کار توسط امپراطوری رم برای کسب محبوبیت بین مردم انجام شد. برای بازدید از مجموعه می‌توانید تور رم را رزرو کنید و سفری خاطره‌انگیز را رقم بزنید.

عجایب هفتگانه دنیا

این سازه تاریخی، به دلیل معماری خاصی که باعث عبور و مرور راحت این جمعیتِ زیاد می‌شد، جزء یکی از شاهکارهای مهندسی نیز به حساب می‌آید. همچنین به عنوان یکی از معروف‌ترین جاهای دیدنی رم محسوب می‌شود. در این بنا ۳۶ درب مخفی برای جلوه‌های ویژه وجود داشت تا در مواقع لازم، برای ورود گلادیاتورها به میدان و یا ورود حیوانات وحشی باز شوند.

در قرون وسطی، حدود ۴۰۰ هزار نفر و حدود یک میلیون حیوان وحشی طی بازی‌ها و نبردها جان خود را در میدان نبرد این ساختمان از دست دادند. به همین دلیل، در سال ۴۳۵ میلادی، نبرد بین گلادیاتورها و در سال ۵۳۲ میلادی نبرد با حیوانات متوقف شد. آنچه که امروزه از این بنای باستانی باقی مانده است، تنها نمای کلی آن است. زمین لرزه‌های سال‌های ۸۴۷ و ۱۲۳۱ میلادی بیشترین خسارت را به این بنا وارد کرد و حدود دو سوم آن را از بین برد.

 

محشر دات کام سایتی قدیمی و پربازدید!. تبلیغات در محشر دات کام به صورت کلیکی، گزینه خیلی خوب و مقرون به صرفه ای برای تبلبغات است.
هر کلیک فقط 100 تومان!
اگر مطلب "کولوسئوم از عجایب هفتگانه" برای شما مفید بوده است با کلیک بر روی آگهی های زیر از ما حمایت کنید
و در صورت تمایل برای درج آگهی در صفحه مربوط به: کولوسئوم از عجایب هفتگانه در وب سایت محشر، با شماره 09123833830 تماس بگیرید و یا واتس آپ پیام بدید

مطلب کولوسئوم از عجایب هفتگانه را برای دوستان خود ارسال کنید

ارسال کولوسئوم از عجایب هفتگانه در فیسبوک
ارسال کولوسئوم از عجایب هفتگانه در تویتر
ارسال کولوسئوم از عجایب هفتگانه در واتس آپ
ارسال کولوسئوم از عجایب هفتگانه در تلگرام
خبرخوان کولوسئوم از عجایب هفتگانه

Mahshar

دانستنی فال طالع بینی بهداشت سلامت سبک زندگی سفر گردشگری آشپزی تغذیه ازدواج همسرداری ترفند بورس


فال حافظ

Comments are closed.


0