رشد جنین در هفتۀ یازدهم


رشد جنین در هفتۀ یازدهم

در هفتۀ ۱۱ بارداری، جنین تقریباً به اندازۀ یک خرماست که از سر تا انتهای نشیمنگاه حدود ۴ سانتی‌متر و وزنش تقریباً ۸ گرم است. از اکنون تا هفتۀ ۲۰ بارداری که اندام‌های حیاتی شروع به رشد می‌کند، افزایش انداز‌ۀ جنین با سرعت کمتری پیش خواهد رفت. سر جنین در این زمان، فقط حدود یک سوم از طول او را تشکیل می‌دهد. استخوان‌های صورت تشکیل می‌شود، پلک بالایی به پلک پایینی خواهد رسید و طی چند هفتۀ آینده بسته می‌ماند. جوانه‌های چشایی نیز بر روی زبان به رشد خود ادامه می‌دهند. روده‌ها از بند ناف به سمت جنین حرکت می‌کند.

اگرچه اندام‌های تناسلی همچنان به سرعت در حال رشد است، اما هنوز هم اندام تناسلی خارجی زنانه و مردانه بیشتر از آن به یکدیگر شباهت دارد که بتوان جنسیت جنین را تشخیص داد. لایۀ نازک و شفاف پوست که از جنین محافظت می‌کند با لایه‌ای از سلول‌های مسطح جایگزین می‌شود که شروع تشکیل لایۀ سطحی پوست است. در حال حاضر اندام جنین بیشتر رشد کرده است، در نتیجه او می‌تواند حرکت کند. دست و انگشتان نیز به وضوح در اسکن دیده می‌شود. با رشد گردن و نمایان شدن سر به شکل مجزا از بدن، جنین شکل ظاهری یک انسان را به خود می‌گیرد. از آنجا که گردن بیشتر رشد کرده و تمام مفاصل تشکیل شده است، جنین می‌تواند حرکاتی را انجام دهد. او در داخل رحم تا حد زیادی بر حواس خود متکی است و مرحلۀ کلیدی رشد در حال وقوع است.

جنین در این مرحله توانایی شنیدن ندارد، اما شنوایی یکی از اولین حواسی خواهد بود که تکامل می‌یابد. دیافراگم نیز تکامل می‌یابد. فعالیت جنین شما رو به افزایش است، اما همچنان سبک‌تر از آن است که شما قادر به احساس حرکات جزئی او باشید. جفت با افزایش در اندازه و رگ‌های خونی به سرعت به رشد ادامه خواهد داد.

محشر دات کام سایتی قدیمی و پربازدید!. تبلیغات در محشر دات کام به صورت کلیکی، گزینه خیلی خوب و مقرون به صرفه ای برای تبلبغات است.
هر کلیک فقط 100 تومان!
اگر مطلب "رشد جنین در هفتۀ یازدهم" برای شما مفید بوده است با کلیک بر روی آگهی های زیر از ما حمایت کنید
و در صورت تمایل برای درج آگهی در صفحه مربوط به: رشد جنین در هفتۀ یازدهم در وب سایت محشر، با شماره 09123833830 تماس بگیرید و یا واتس آپ پیام بدید

مطلب رشد جنین در هفتۀ یازدهم را برای دوستان خود ارسال کنید

ارسال رشد جنین در هفتۀ یازدهم در فیسبوک
ارسال رشد جنین در هفتۀ یازدهم در تویتر
ارسال رشد جنین در هفتۀ یازدهم در واتس آپ
ارسال رشد جنین در هفتۀ یازدهم در تلگرام
خبرخوان رشد جنین در هفتۀ یازدهم

Mahshar

دانستنی فال طالع بینی بهداشت سلامت سبک زندگی سفر گردشگری آشپزی تغذیه ازدواج همسرداری ترفند بورس


فال حافظ

0