۱۷ عادت گفتاری افراد خیلی دوست داشتنی


۱۷ عادت گفتاری افراد خیلی دوست داشتنی

حتما شما هم مثل من چندتایی از این آدم‌ها را می‌شناسید که نظر همه را به خودشان جلب می‌کنند! آدم‌هایی که نمی‌‌توان کاریزمایشان را سنجید، اما همه با آنها احساس راحتی می‌کنند و جذب‌شان می‌شوند.

آنها چطور این کار را می‌کنند؟ با موهبتی خدادادی متولد شده‌اند یا با مطالعه و تمرین فهمیده‌اند که چه چیزهایی روی دیگران بیشتر اثر دارد و آنها را در زندگی‌شان به کار می‌برند؟ احتمالا دومی درست است. به نظرم مهم‌ترین خصلت این آدم‌ها نوع برقراری ارتباط کلامی آنهاست. برای همین، ۱۷ عادت گفتاری این افراد دوست داشتنی را برای‌تان فهرست کرده‌ام:


مقاله مرتبط: چطور در نگاه اول دوست‌داشتنی باشیم؟ در سایت محشر دات کام

۱. هرجا که می‌توانند مودب باشند، هستند

 

استفاده از کلماتی مثل «لطفا» و «متشکرم» ممکن است همه جا ضرورتی نداشته باشد اما اگر می‌خواهیدکاریزماتیک باشید استفاده از آنها بسیار به نفع‌تان خواهد بود.

اگر خیلی سریع می‌خواهید با این عادات آشنا شوید، پیشنهاد می‌کنیم مطالب این سایت را پیگیر باشید.

۲. قدردان محبت‌های کوچک هستند

وقتی کسی به خاطر چیزی از شما تشکر می‌کند گفتن دوکلمه‌ی «خواهش می‌کنم» خیلی بیشتر از «حرفشم نزن» (یا مثلا «باشه») اثر دارد. آدم‌های دوست‌داشتنی از شنیدن تشکر خوشحال می‌شوند و با کلام به آن پاسخ می‌دهند.

۳. تعریف‌شان واقعی است

 

در اینجا «واقعی» کلمه‌ی کلیدی است. افراد کاریزماتیک تعریف‌های واقعی به زبان می‌آورند. نه بیهوده تعریف می‌کنند نه چاپلوس‌اند. اگر کسی شایسته‌ی تعریف باشد از گفتن‌اش دریغ نمی‌کنند.

۴. از ته دل همدردی می‌کنند

آنها از عباراتی مانند «حتما خیلی احساس غرور کردی» یا «می‌تونم تصور کنم چقدر عصبانی شدی» استفاده می‌کنند بنابراین هم با احساسات افراد دیگر همراهی می‌کنند و هم به آنها بها می‌دهند (بد نیست این راز را بدانید که آدمها دوست دارند دیگران درک‌شان کنند!)


مقاله مرتبط: همدلی چیست و چه نشانه‌هایی دارد

۵. اطلاعات مفید را با دیگران به اشتراک می‌گذارند

 

بعضی‌ها اطلاعات را فقط برای خودشان می‌خواهند چون فکر می‌کنند که این کار باعث قدرت آنها می‌شود. چنین آدمی نباشید. البته توجه کنید که: آدم‌های واقعا دوست‌داشتنی متوجه هستند که «اطلاعات» با «شایعات» تفاوت دارد.

۶. به دیگران پیشنهاد کمک می‌دهند

خیلی از ما دلمان می‌خواهد به جامعه کمک کنیم اما نمی‌دانیم از کجا باید شروع کرد. کاریزماتیک‌ترین آدم‌ها خیلی ساده در جستجوی فرصتی برای کمک، فقط به اطراف‌شان نگاه می‌کنند- در خانواده، در جامعه و در هر لحظه از زندگی روزمره (این کار می‌تواند در حد باز نگه داشتن در برای کسی باشد که پشت سر شما دارد وارد می‌شود).

۷. با اعتماد به نفس به‌جا صحبت می‌کنند

 

لاف نمی‌زنند اما در مواجهه با موقعیت‌های چالش‌برانگیز- به خصوص چیزهایی که روی زندگی دیگران اثر دارند- با آرامش، کنجکاوی و اعتماد به نفس به مسئله نزدیک می‌شوند. معمولا می‌شود جملاتی مانند این را از زبان‌شان شنید: «خب، ببینیم چطور باید این مشکلو حل کرد»

۸. از اسامی و عناوینِ محترمانه استفاده می‌کنند

آدم‌های کاریزماتیک اسامی دیگران را به خاطر می‌سپارند و در موقعیت‌هایی که استفاده از عناوین، افراد راخوشحال می‌کند آنها را به کار می‌برند. کسب عناوینی مثل «دکتر» یا «سرهنگ» زمان می‌برد؛ پس چرا از آنها استفاده نکنیم؟


مقاله مرتبط: مهمترین آداب معاشرت که باعث می‌شود در جمع‌ها بدرخشید

۹. یادشان نمی‌رود که عضوی از تیم هستند

 

احساس رفاقت می‌تواند موقعیت‌های سخت را قابل تحمل کند. شوخ‌طبعی حتی می‌تواند باعث لذت‌بخش شدن چنین موقعیت‌هایی بشود. آدم‌های خیلی کاریزماتیک در موقعیت‌های سخت جملاتی مثل این به زبان می‌آورند: «عیب نداره، برای همه‌مون همینطوره» و بعد در کنار بقیه برای رسیدن به اهداف تیم تلاش می‌کنند.

۱۰. دیگران را به هم معرفی می‌کنند

می دانید بهترین چیزی که کسی می‌تواند همزمان به دو نفر بگوید چیست؟ «اجازه بدید … را به شما معرفی کنم.» البته ظاهرا این روزها همه به دنبال برقراری ارتباط هستیم اما آدم‌های کاریزماتیک کسانی هستند که علاوه بر ساختن شبکه‌ی ارتباطی خودشان به دیگران هم کمک می‌کنند تا با افراد بیشتری آشنا بشوند.

۱۱. نوبت‌شان را فراموش نمی‌کنند

افراد دوست داشتنی وقتی که برای انجام کاری چه مفرح و چه دشوار و ناراحت‌کننده نوبت آنها باشد نمی‌ترسند و قدم پیش می‌گذارند . به عبارت دیگر، آنها اگرچه از دیگران تعریف می‌کنند یا بخشنده هستند اما در عین حال یادشان نمی‌رود که این دفعه مثلا پرداخت صورتحساب ناهار نوبت آنهاست.

۱۲. به دیگران می‌گویند که به آنها اعتماد دارند

فقط سه کلمه :«بهت ایمان دارم». همین کلمات ساده می‌توانند الهام‌بخش موفقیت باشند. همه‌ی افراد به تصدیق شدن نیاز دارند. در عین حال این تصدیق باعث ایجاد محبت نسبت به فرد گوینده می‌شود.

۱۳. به دیگران اجازه می‌دهند برای خودشان تصمیم بگیرند

آدم‌های واقعا کاریزماتیک به نظر خود اعتماد دارند اما در عین حال متوجه هستند که دیگران ممکن است دیدگاه متفاوتی داشته باشند و باید بتوانند مسیر زندگی خودشان را انتخاب کنند. به علاوه، رهبران کاریزماتیک از دادن اختیار و سپس اعتماد به دیگران برای دستیابی به چیزی که از آنها خواسته شده ترسی ندارند.

۱۴. گوش می‌دهند و می‌خواهند بیشتر بدانند

آدم های خیلی دوست داشتنی شنونده‌های فعال و صادقی هستند. می‌توانید با آنها درباره نظرات یا ماجراهایتان صحبت کنید یا از آنها راهنمایی بخواهید و آنها با پرسیدن سئوال و دادن نشانه‌های کلامی نشان می‌دهند که در لحظه حاضر و حتی به موضوع علاقه‌مند هستند. زمان برای همه‌ی ما با ارزش‌ترین منبع است اما آنها حاضرند وقت‌شان را در اختیار شما بگذارند.

۱۵. مسئولیت‌پذیر هستند

این آدم‌ها مسئولیت کار یا خطایشان را می‌پذیرند و کنترل اموری را که باید تحت نظارت‌شان باشد به دست می‌گیرند. بنابراین با عقل جور درمی‌آید که بگوییم آدمهای قابل اعتماد بسیار دوست داشتنی‌اند.

۱۶. حمایت‌شان را اعلام می‌کنند

ما آدم‌هایی را که کنارمان می‌مانند و کاری می کنند احساس کنیم ما را حمایت می‌کنند دوست داریم. در ارتش به این کار می‌گویند «هوای ساعت شش همدیگه را داشتن» (ساعت شش موقعیت پشت سر فرد است). کسی را به یاد بیاورید که در موقع نیاز از شما حمایت کرده است و به من بگویید که در آن لحظه چقدر برایتان دوست داشتنی می‌نمود؟


مقاله مرتبط: چطور کاریزماتیک و باجذبه شویم؛ راهنمای کامل

۱۷. همیشه می‌پرسند: «چرا که نه؟»

آدم‌ های دوست داشتنی اغلب آدم‌هایی رویاپرداز، مثبت‌نگر و عمل‌گرا هستند. رابرت اف کندی این آدم‌ها را به بهترین وجه توصیف کرده است: «بعضی‌ها عادت دارند چیزها را همان‌طور که هستند نگاه کنند و بپرسند چرا؟ من رویای چیزهایی را می‌بینم که هرگز وجود نداشته‌اند و می‌پرسم چرا که نه؟»

محشر دات کام سایتی قدیمی و پربازدید!. تبلیغات در محشر دات کام به صورت کلیکی، گزینه خیلی خوب و مقرون به صرفه ای برای تبلبغات است.
هر کلیک فقط 100 تومان!
اگر مطلب "۱۷ عادت گفتاری افراد خیلی دوست داشتنی" برای شما مفید بوده است با کلیک بر روی آگهی های زیر از ما حمایت کنید
و در صورت تمایل برای درج آگهی در صفحه مربوط به: ۱۷ عادت گفتاری افراد خیلی دوست داشتنی در وب سایت محشر، با شماره 09123833830 تماس بگیرید و یا واتس آپ پیام بدید

مطلب ۱۷ عادت گفتاری افراد خیلی دوست داشتنی را برای دوستان خود ارسال کنید

ارسال ۱۷ عادت گفتاری افراد خیلی دوست داشتنی در فیسبوک
ارسال ۱۷ عادت گفتاری افراد خیلی دوست داشتنی در تویتر
ارسال ۱۷ عادت گفتاری افراد خیلی دوست داشتنی در واتس آپ
ارسال ۱۷ عادت گفتاری افراد خیلی دوست داشتنی در تلگرام
خبرخوان ۱۷ عادت گفتاری افراد خیلی دوست داشتنی

Mahshar

دانستنی فال طالع بینی بهداشت سلامت سبک زندگی سفر گردشگری آشپزی تغذیه ازدواج همسرداری ترفند بورس


فال حافظ

4 thoughts on “۱۷ عادت گفتاری افراد خیلی دوست داشتنی

 • اکتبر 2, 2020 at 9:26 ب.ظ
  Permalink

  مطلب خیلی خوبی بود
  نکات ریز جالبی داشت
  متشکرم

 • اکتبر 2, 2020 at 10:18 ب.ظ
  Permalink

  عشق ونفرت دو روی یک سکه هستند
  در عشق بدی های شخص را فراموش می کنید
  در نفرت خوبی های شخص را
  وجود سکه ی عشق ونفرت دریک رابطه تضمین سلامت و موفقیت آن رابطه است یعنی این دونفر در آن رابطه به ثبات شخصیت رسیده اند فقط رابطه نیاز به اصلاح و مواظبت دارد
  سکه عشق ونفرت در کل زندگی یک شخص فقط در یک رابطه برایش به وجود می آید که زمانی که خدای ناکرده آن رابطه رانتواند حفظ کند وغرورش مانع شود تا ابد درهیچ رابطه ای به عشق نخواهد رسید ودرحسرت خواهد مرد حتی در کنار زن وفرزند
  مواظب این سکه باشید این سکه طلاست در رابطه ی شما
  منبع؛دنیای حقیقی

 • اکتبر 2, 2020 at 10:29 ب.ظ
  Permalink

  آی دا

 • اکتبر 3, 2020 at 12:18 ق.ظ
  Permalink

  همه ی رابطه ها به قهر و آشتی،به بحث ودعوا،به عشق وتنفر می رسد
  که اگر نرسد میوه ی”تفاهم”به وجود نمی آید…..
  تصور نکنید یک رابطه ی جدید فرصت شماست برای اصلاح اشتباهات قبلی
  نه یک رابطه ی جدید دوباره مراحل قبلی را سپری می کند و مدتی می گذرد تا به عشق وتنفر برسد و معلوم نیست نتیجه ی این عشق وتنفر به نفع شما باشد یا به ضرر….
  عشق وتنفر دریک رابطه می تواند درزمان آشنایی وعقد به وجود بیاید
  می تواند در دوران نامزدی و عقد به وجود بیاید می تواند بعداز ازدواج وعروسی به وجود بیاید می تواند بعداز تولد اولین فرزند به وجود بیاید می تواند بعداز تولد دومین فرزند به وجود بیاید و ….
  عشق وتنفر به وجود می آید
  زمان زودتر به وجود آمدنش زمانی است که فرصت اصلاح دارید
  یعنی زمان آشنایی…..
  تصور کنید بعدازتولد دومین فرزند به وجود بیاید و شما تا آخرعمر ملزم به تحمل همسری هستید که با او دیر به تفاهم رسیدید وتازه بعداز تولد دومین فرزند متوجه شدید که مناسب همدیگر نیستید!!
  میخواهم این را بگویم!
  عشق وتنفر در همه ی روابط به وجود خواهد آمد
  زمان به وجود آمدنش مهم است و مشخص می کند رابطه موفق است یا نه
  هرچه زودتر به وجود بیاید رابطه موفق تر است …
  پس تصور نکنید در رابطه جدید با اصلاح اشتباهات رابطه قبلی به وجود نمی آید
  همیشه یادتان باشد
  املای نانوشته(رابطه جدید)غلط املایی ندارد و نمره اش ۲۰ است.
  منبع:دنیای حقیقی

Comments are closed.


0