فیلم من پیش از تو / Me before you


فیلم من پیش از تو / Me before you

در شهری کوچک دختر جوانی مسئولیت رسیدگی به مرد جوانی را به‌عهده می‌گیرد که فلج شده است. او درگیر رابطه عاطفی غیرمنتظره‌ای با این مرد جوان می‌شود.

من پیش از تو / Me before you

فیلمی سرشار از احساسات!

من پیش از تو / Me before you
من پیش از تو / Me before you

« من پیش از تو » نام کتاب معروف و پرفروشی است که در سال 2012 توسط جوجو مویز منتشر شد و در صدر پرفروش ترین آثار سال قرار گرفت و جوایز بسیاری هم برای این نویسنده به ارمغان آورد. موفقیت و محبوبیت کتاب عاشقانه خانم مویز به حدی بود که تصمیم گرفته شد تا اقتباسی سینمایی از روی آن صورت بگیرد که با توجه به تعداد زیاد طرفداران این داستان، تصمیم قابل پیش بینی بود. این کتاب در ایران هم توسط خانم مریم مفتاحی و توسط انتشارات « نشر آموت » در اختیار علاقه مندان به دنیای کتاب قرار گرفته که اتفاقا یکی از پرفروش ترین کتاب های بازار ایران نیز بوده است.

ویل ترینر ( سم کلافلین ) مرد جوان و ثروتمندی است که زندگی سالمی دارد و به هرآنچه که می خواسته در زندگی اش دست پیدا کند رسیده است. وی عاشق تجربه های سخت و پر مخاطره می باشد اما در اثر یک حادثه تلخ، وی توانایی حرکت را از دست می دهد و می بایست باقی عمرش را بر روی صندلی چرخ دار سپری نماید. در آن سوی داستان دختری جوان به نام لو ( امیلیا کلارک ) حضور دارد که در خانواده ای از طبقه کارگر زندگی کرده و برای یافتن یک شغل جدید تلاش می کند. لو در نهایت برای پرستاری از ویل که توانایی حرکتش را از دست داده استخدام می شود اما این دو اصلا از یکدیگر خوششان نمی آید تا اینکه…

فیلمنامه « من قبل از تو » توسط خودِ جوجو مویز به رشته نگارش درآمده به همین جهت می توان اکثر ویژگی های ارزشمند رمان اصلی را اینبار بر پرده نقره ای مشاهده کرد. مویز موفق شده تا شخصیت های جذاب رمانش را تا جایی که می توانسته به شخصیت هایی سینمایی مبدل نماید و در این راه کمی هم از شاخ و برگ های اطرافیان 2 شخصیت اصلی زده تا فیلم بر یک موضوع خاص متمرکز شود.

پرداخت مناسب شخصیت ویل باعث می شود تا تماشاگر او و مشکلاتش را درک نماید. ویل که عاشق هیجان و ماجراجویی بوده، حالا بطور مطلق ساکن شده و نمی تواند حرکتی داشته باشد. اوی راه و رسم لذت بردن از زندگی را می داند اما فکر می کند دیگر توانی برای انجام آن ندارد. در آن سو، دختری به زندگی ویل وارد می شود که در نقطه مقابل او قرار دارد و ظاهرا نمی داند که چطور باید از زندگی لذت ببرد؛ این در حالی است که وی داشته هایی در اختیار دارد که از نظر ویل می تواند زندگی فوق العاده ای در اختیار او قرار دهد.

ترکیب ویل و لو در ادامه داستان، تقابل میان اندیشه های متضاد را شکل می دهد؛ اندیشه هایی که در وهله اول بذر ناامیدی را در طرفین القا کرده و هر یک از آنان را به نوعی در حال سوق دادن به سمت پوچی می کند. اما زمانی که این دو تصمیم می گیرند یکدیگر را درک کنند، می آموزند تا یکدیگر را تکمیل نمایند و به زندگی هم امید و سرزندگی ببخشند. ویل که ناامیدانه مرگ را در مقابل دیدگان خود می دید و حتی و برای رسیدن به آن اقداماتی هم انجام داده بود، لو را همانند زندگی جدیدی برای خود می بیند که می تواند هیجان و امید را در او بیابد. در واقع لو برای ویل تبدیل به فرشته نجاتی برای رهایی از پوچی می گردد.

برای لو نیز حضور ویل باهوش و دنیا دیده، موقعیتی پدید می آورد تا او سرخوردگی های اجتماعی اش را با شادی و عشق تعویض نماید. ویل مصرانه خواهان این است که لو از زندگی لذت ببرد و دائم به او گوشزد می کند : « زمانیکه ابزار خوب زندگی کردن را به همراه داری، پس باید بتونی از آن استفاده کنی و خوش باشی ». به نظر می رسد که لو منتظر چنین انگیزش هایی از سوی فردی بود که حالا بیشتر از آنکه برای او شغل و درآمد محسوب شود، یک عشق شیرین و احساس امنیت است.

فیلم به خوبی توانسته این عاشقانه جذاب را نه با کیفیت کتابی اش، بلکه در حد و اندازه یک اثر استاندارد سینمایی به تصویر بکشد. عشق آتشین میان ویل و لو البته یک مانع بزرگ به نام صندلی چرخ دار دارد که حد فاصل بین خطوط این عشق است. صندلی چرخ داری که فیلمساز تی شاروک، تاکید بسیاری بر آن داشته است. اما نقطه اوج داستان که اتفاقاً مورد بحث بسیاری از محافل تا به امروز بوده، پایان بندی جسورانه آن می باشد که در فیلم نیز تمام و کمال به تصویر کشیده شده است و همانطور که پیش از این خواننده کتاب را غافلگیر کرده بود، مخاطب سینما را هم دچار شوک می کند. از این رو می توان این عاشقانه جذاب را عاملی برای سراشیبی احساس مخاطب دانست؛ سراشیبی که مشخصا حال او را دگرگون خواهد کرد!

بازیگران فیلم من پیش از تو

بازیگران فیلم من پیش از تو چه کسانی هستند؟ در من پیش از تو بازیگرانی چون امیلیا کلارک در نقش Lou Clark، سام کلافلین در نقش Will Traynor، جانت مک تیر در نقش Camilla Traynor، Vanessa Kirby در نقش Alicia، Gabrielle Downey در نقش Daphne، سامانتا اسپیرو در نقش Josie Clarke و برندن کویل در نقش Bernard Clark به ایفای نقش و بازیگری پرداخته‌اند.

در فیلم من پیش از تو حدود 11 بازیگر جلوی دوربین رفته‌اند که از نظر تعداد بازیگران می‌توان من پیش از تو را یک اثر پربازیگر عنوان کرد. از این‌لحاظ کارگردانی فیلم من پیش از تو باتوجه به بازی گرفتن از این تعداد بازیگر و مدیریت آنها کار بسیار دشواری بوده است؛ باید بررسی کرد آیا به‌عنوان کارگردان و به‌عنوان بازیگردان و همچنین تیم بازیگری من پیش از تو توانسته‌اند در این زمینه موفق باشند و بازی‌های درخشانی را نمایش دهند؟

از دیگر بازیگران فیلم من پیش از تو می‌توان به جینا کولمن در نقش Katrina “Treena” Clark، متیو لوئیس در نقش Patrick، Muzz Khan در نقش Syed و چارلز دنس در نقش Stephen Traynor اشاره کرد.

متوسط سن بازیگران من پیش از تو براساس میزان سنی که از آنها در دایرةالمعارف آنلاین سینما و تلویزیون ثبت شده، 45 سال است که نشان می‌دهد بازیگران من پیش از تو عمدتا از میانسالان هستند.

داستان فیلم من پیش از تو

از محتوا و داستان فیلم من پیش از تو چقدر اطلاع دارید؟ فیلم‌نامه من پیش از تو توسط جوجو مویز نوشته شده است.

در خلاصه داستانی که یا از سوی تیم رسانه‌ای اثر و یا توسط دیگر رسانه‌ها درباره داستان من پیش از تو منتشر شده است، می‌خوانیم: «”لو” (امیلیا کلارک)، دختری است که به دنبال کار می گردد و هر شغلی را قبول می کند. وی می پذیرد در خانه “ویلیام ترینِر” (سم کلافلین)، جوان ثروتمندی که به دلیل یک سانحه توانایی راه رفتن را از دست داده به عنوان مددکار مشغول به کار شود. “لو” موفق می شود میل زندگی را به “ویلیام” بازگرداند. با گذشت زمان، رابطه ای عاشقانه بین “لو” و “ویلیام” شکل می گیرد و…»

فیلم من پیش از تو و کارنامه فعالیت کارگردان و بازیگران

از نظر تاریخچه فعالیت کارگردان و بازیگران فیلم من پیش از تو نیز آمارها و نکات جذابی را می‌توان بیان کرد. براساس آمارها فیلم من پیش از تو به طور متوسط فعالیت 10ام بازیگران این اثر است. براساس امتیاز مردم فیلم من پیش از تو یکی از 4 اثر شاخص متیو لوئیس در حرفه بازیگری محسوب می‌شود.
1 تن از بازیگران من پیش از تو، اولین فعالیت جدی بازیگری خود را در این اثر تجربه کرده است، در واقع در من پیش از تو 1 فیلم اولی بوده است: Muzz Khan.

در میان بازیگران من پیش از تو نیز 53 همکاریِ اول رخ داده، به‌عبارت دیگر در این فیلم میان هر یک از 11 بازیگر با یکدیگر یک رابطه همکاری شکل گرفته که 53 همکاری برای اولین‌مرتبه در من پیش از تو رخ داده است. مانند: امیلیا کلارک و سام کلافلین، جانت مک تیر و Vanessa Kirby، Gabrielle Downey و سامانتا اسپیرو، برندن کویل و جینا کولمن، متیو لوئیس و Muzz Khan.

محشر دات کام سایتی قدیمی و پربازدید!. تبلیغات در محشر دات کام به صورت کلیکی، گزینه خیلی خوب و مقرون به صرفه ای برای تبلبغات است.
هر کلیک فقط 100 تومان!
اگر مطلب "فیلم من پیش از تو / Me before you" برای شما مفید بوده است با کلیک بر روی آگهی های زیر از ما حمایت کنید
و در صورت تمایل برای درج آگهی در صفحه مربوط به: فیلم من پیش از تو / Me before you در وب سایت محشر، با شماره 09123833830 تماس بگیرید و یا واتس آپ پیام بدید

مطلب فیلم من پیش از تو / Me before you را برای دوستان خود ارسال کنید

ارسال فیلم من پیش از تو / Me before you در فیسبوک
ارسال فیلم من پیش از تو / Me before you در تویتر
ارسال فیلم من پیش از تو / Me before you در واتس آپ
ارسال فیلم من پیش از تو / Me before you در تلگرام
خبرخوان فیلم من پیش از تو / Me before you

Mahshar

دانستنی فال طالع بینی بهداشت سلامت سبک زندگی سفر گردشگری آشپزی تغذیه ازدواج همسرداری ترفند بورس


فال حافظ

0