محشر دات كام محبوبترين سايت فارسي


خانه و خانه داري: از مایکروویو فاصله بگیرید


تغییر اندازه متن:

از مایکروویو فاصله بگیرید از مایکروویو فاصله بگیرید

از مایکروویو فاصله بگیرید کارشناس بهداشت پرتوهای وزارت بهداشت به مردم هشدار داد: استفاده ی مداوم از مایکروویو توصیه نمی ‌شود، هنگام روشن بودن این وسیله نیز رعایت فاصله ی یک متری ضروری است زیرا احتمال نشت اشعه از بین لولاها و لاستیک دور آن وجود دارد.


علی گورانی، کارشناس بهداشت پرتوهای وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان این مطلب به فارس گفت: درون مایکروویو یک نوسان‌ ساز و یک مولد موج قرار دارد. این نوسان‌ ساز امواج را با طول موج‌ های کوتاه تولید می‌ کند و در واقع این وسیله حدود 300 مگاهرتز، یعنی 300 میلیون بار در ثانیه نوسان ایجاد می ‌کند که این امر باعث گرم شدن غذا می ‌شود.


وی ادامه داد: وقتی که مولکول‌ های مواد غذایی به خصوص موادی که امکان حرکت شان زیاد است، مثل مولکول ‌های آب، با سرعت 300 میلیون بار در ثانیه به لرزش در می ‌آیند و به هم ساییده می ‌شوند و به دلیل این‌ که میزان دفعات ساییدگی در ثانیه خیلی بالا است، ظرف مدت کوتاهی ایجاد حرارت کرده و غذا سریع گرم می ‌شود.


گورانی با تأکید بر این ‌که افراد در مواقع روشن بودن مایکروویو از این وسیله فاصله داشته باشند، افزود: بهتر است افراد کمتر از این وسیله استفاده کنند و در هنگام روشن بودن، رعایت فاصله یک متری توصیه می ‌شود زیرا بعد از گذشت مدت زمانی از استفاده ی مایکروویو و بر اثر باز و بسته شدن‌ های مکرر، شکاف‌ هایی بین لولاها و لاستیک دور آن به وجود می ‌آید که ممکن است نشت اشعه اتفاق بیفتد که این امر برای سلامتی مُضر خواهد بود.


وی تصریح کرد: وسایل فلزی را درون مایکروویو نگذارند زیرا احتمال اصطکاک خیلی شدید و مختل شدن دستگاه و آسیب به ظرف و مواد غذایی را در پی خواهد داشت و توصیه می‌ شود حتی‌ المقدور درهای ظروفی را که درون مایکروویو قرار می ‌دهند بردارند زیرا درهای بسته باعث تجمع بخار درون ظرف شده و در برخی موارد باعث ترکیدگی می‌ شود.

مطالب مرتبط: مایکروویو , فاصله , کارشناس , بهداشت , درمان , آموزش
لینک مستقیم: از مایکروویو فاصله بگیرید
بخش خانه و خانه داري وب سایت محبوب فارسی زبانان محشر

از مایکروویو فاصله بگیرید
ورود به چت روم دی جی چت محشر


سایر چت روم های محشر را نیز امتحان کنید
چت روم دی جی چت
چت روم جاوا چت
چت روم صوتی و تصویری
چت روم ویژه
چت روم فلش

بازی آنلاين

بازی شطرنج آنلاین