خصوصيات عدد يازده (11)

يازده در برگيرنده دو تا يك (11) است. به عبارت ديگر، يازده تمام يا بخشي از خصوصيات يك‎ها را با شدت بيشتر در بر دارد .
يازده عموماً افرادي خلاق – پرانرژي – با اراده – داراي اعتماد به نفس – و داراي نيروهاي بالقوه زياد هستند. اگر چه گاه در زندگي با مشكلات مواجه مي‎شوند كه ممكن است نسبت به خود بي‎اعتماد شوند، اما در كل افراد موفقي خواهند بود .
يازده قبل از آن كه بتوانند از نيروهاي بالقوه ذاتي‎شان استفاده كنند، بايستي خودشان را پيدا كنند. مركز وجودي و هويت واقعي خودشان را بايستي خود را از وابستگي رها كند و به طور مستقل زندگي‎شان را اداره كنند .
يازده‎عموماً ممكن است در دوران كودكي مورد خشونت و تعرض قرار بگيرند و اين در شكل‎گيري شخصت منفي آنان تأثير مي‎گذارد. لذا قبل از هر چيز اين افراد نياز به احساس امنيت – استقلال و اعتماد به نفس براي آينده دارند. در غير اين صورت گرفتار ترس – خشم و عصبانيت شده احساس ناامني و بي اعتمادي خواهند كرد. و اين حالات، آنان را به سمت احساس حقارت سوق مي‎دهد .
يازده داراي ميدان انرژي وسيعي هستند و هرگاه تصميم به انجام كاري بگيرند، حتي در زمينه اختراع و ابداع، انرژي فوق‎العاده‎اي از خود نشان مي‎دهند. زيرا ذاتاً داراي استعداد و خلاقي ذهني هستند. اما گر انرژي آنها در جهت منفي به كار بيفتد، اثر ويرانگري خواهد داشت. به خصوص اين كه عده‎اي از اين افراد، گرايش دروني به سوي انحراف و اعتياد دارند .
يازده در وجهه مثبت، داراي افكار و ايده‎هاي خوبي هستند و علاوه بر استعداد خلاقيت بالا، داراي انرژي شفابخش نيز مي‎باشند. آنان هرگاه در امور از خود پايداري نشان دهند، علاوه بر استعداد معمول، از قوه الهام نيز برخوردار مي‎شوند .
بعضي از يازده با آن كه ظاهري آرام و سازشكار دارند، در باطن زورگو و مستبد و خود رأي هستند. و اين حالت متأثر از تأثيرات دوران كودكي آنهاست. اين افراد اغلب از لحاظ جسمي، در ناحيه اعضاء تناسل – تخمدانها – زير شكم و پايين كمر حساس هستند و گاه از اين مناطق، دچار آسيب و عفونت مي‎ شوند. كه عامل آن انسداد مسير انرژي حياتي و رواني، مي‎باشد .
اكثر اوقات، مشكلات جسمي و احساسي يا جنسي اين افراد، بر اثر مسدود شدن انرژي خلاق، به وجود مي‎آيد. اين افراد در چنين مواقع، به درمانهاي طبيعي مانند: طب سوزني – طب فشاري – انرژي درماني و .... بهتر از درمان پزشكي رايج پاسخ مي‎گويند. در ضمن فعاليت‎هاي بدني براي اين افراد بسيار مفيد خواهد بود. زيرا انرژي مسدود و متراكم آنان را آزاد مي‎سازد .
ورزش روزانه و مصرف غذاهاي طبيهي و سبك مانند: سبزيجات – حبوبات – گوشت ماهي – گوشت پرندگان و .... براي اين افراد مفيد مي‎باشد .
يازده عموماً در فعاليت‎هاي ذهني، موفق‎تر از فعاليت‎هاي بدني هستند. اين افراد در صورت رسيدن به تعادل و امنيت و اعتماد به نفس، داراي خلاقيت حضور ميد در اجتماعي خواهند بود و ممكن است در جمع مخترعين – هنرمندان – ورزشكاران – مديران – رؤسا و ... آنها را پيدا كنيد. در واقع از هنگامي كه انگيزه فعاليت و خدمت در اين افراد پيدا شود. قواي خلاقه آنان نيز تحريك و فعال مي‎گردد .
يازده بايستي به هر طريق با احساسات دروني هماهنگي شوند. ترديد و دودلي‎ها را كنار بگذارند و خشم خود را در برخورد با ناملايمات مهار كنند و آرام آرام با ايجاد تعادل در خود بهره‎ گيري از استقلال شخصي، راه را براي آزاد شدن استعدادهاي دروني و خلاقيت فردي، بگشايند .
يازده عموماً در ابتدا تصور مي‎كنند نمي توانند به تنهايي در امور موفق گردند. لذا انرژي آنان در اتكاء به ديگران فعال مي‎شود. اما وقتي اعتماد به نفس كافي پيدا كنند، استقلال خود را به دست مي‏آورند و گاه رياست مآبانه نيز عمل مي‎كنند. از آن پس ممكن است با رقابت و گاه حيله‎گري، از ديگران پيشي بگيرند و تا حد رياست و مديريت و غيره پيش بروند .
يازده عموماً به اين مقصود در اين جهان آمده‎اند كه عامل ترقي روحي و معنوي براي خود و ديگران باشند. خود را وقف مردم كنند و عامل تغييرات مثبا در دنيا شوند. اين افراد اگر مجذوب ماديات نشوند، در معنويات، پيشرفت خوبي خواهد داشت .
ا آنجايي كه هدف زندگي، گزوشدن راه به سوي تعالي و معنويات است، يازده‎ها با مسال و امتحانات مرتبط با عدد تولد و زندگي خود مواجه ميغگردند. لذا لازم است براي طي مراحل شد و تعالي، بر مشكلات زندگي كه ممكن است از كودكي با آن مواجه گردند، غلبه كنند و به تدريج ذهن و قلب خود را بر ري الهامات هدايت كننده درون بگشايند .
يازده‎ها عموماً پرانرژي و داراي بدني قوي اما حساس هستند. وقتي بيمار شوند، ذهنشان فعال مي‎شوند. لذا اگر انرژي درماني خود را باور داشته باشند، به صورت تجسم ذهني و روشهاي مناسب ديگر، مي‎توانند درمان خود را تسريع نمايند .
تغذيه سبك به همراه ورزشهاي سبك از جمله پياده‎روي و بدن سازي – همچنين نقاشي – موسيقي – كارهاي نمايشي – مجسمه ‎سازي و .... در آزاد سازي انرژي خلاق يازده‎ها تأثير خوبي دارند. ضمناً طبيعت بكر، چون جنگلها – كوهها – دشت‎هاي سرسبز و .... تاثيري الهام بخش روي اين افراد خواهد داشت .


فال ، طالع بيني و تحليل شخصيت بر اساس اسم و فاميل با حروف ابجد