خصوصيات عدد سه (3)

رمز موفقيت در زندگي سه ‎ها قدرت بيان و ابراز وجود است. اينان در وجهه مثبت، افرادي صادق و صميمي – الهام گيرنده – شاد و خوش برخورد – دوست طلب و اجتماعي هستند. و اگر استعداد خود را به کار بگيرند، سخنران خوبي خواهند بود .

سه‎ ها در وجهه منفي، افرادي نااميد – بيش از حد حساس – اهل انتقاد و گله – شكاك – و بعضاً دچار حالات افسردگي هستند. اينان عموماً خود را منطقي و باهوش و متعادل جلوه مي‎دهند تا ترس درون، شك و افسردگي خود را پنهان كنند .

اغلب كشفيات، ابداعات و اختراعات بزرگ دنيا به دست كساني پديد آمده كه احساسات آنها فراتر از ذهنياتشان حركت مي‎كرده است. سه ‎ها از اين جمله افراد هستند. اگر اين افراد به طور جدي احساسات عميق دروني خود را درك و به آنها نظم دهند، قطعاً افراد مؤثري براي جامعه خواهند بود .

اگر چه ذهن عقل گراي بشر، اغلب حتي عميق‎ترين احساسات دروني را پس مي‎زند، اما همين احساسات روشن دروني است كه اگر به نظم درآيد، هم در ورطه مادي و هم معنوي، مي‎تواند انسان را به سر منزل مقصود نزديك نمايد .

عموماً افرادي كه داراي عدد سه (3) مي‎باشند. قدرت بيان خوبي خواهند داشت و هرگاه بتوانند به صورت مثبت و منطقي، احساسات دروني خود را بيان كنند، هم آرامش و هم توفيق نصيب آنها خواهد شد. اين افراد مي‎توانند از طريق صحبت كردن – خواندن – نوشتن – نقاشي كردن – شعر گفتن – بازيگري – نوازندگي و غيره، احساسات و تمايلات درون خود را به صورت صحيح بيان كنند .

بيان صادقانه احساس واقعي درون و ترغيب و تحريك عاطفي ديگران، اساس و محور زندگي سه‎ها را تشكيل مي‎دهد كه در شرايط مناسب، براي افراد ميسر خواهد بود. متأسفانه برخي از سه ‎ها از لحاظ رواني، تمايل دارند به جنبه منفي هر چيز نگاه كنند. اين تمايل اغلب در سنين نوجواني و جواني شدت دارد كه كه لازم است به آن توجه شود و مثبت انديشي را به اين افراد تذكر داد .

اگر چه علت اصلي آن، عدم ابراز صحيح احساسات دروني از جانب اين افراد، به دليل ترس و تشويق و خجالت و غيره، و عدم درك اين افراد توسط ديگران است، اما از زماني كه اين افرائ بتوانند به طور صحيح تميلات و احساسات خود را بيان كنند، ديگران نيز آنها را بهتر درك مي‎كنند و اين خود موجب تحريك و تقويت قواي رواني و بياني و احساسي آنها شده و راه توفيق و پيشرفت را براي آنان هموار مي‎سازد .

قدرت عاطفي و احساسي سه‎ها بسيار زباد است. اينان داراي سيستم عصبي و رواني خوبي هستند و گيرنده‎هاي حسي خوبي دارند كه مي‎تواند به خوبي از ديگران تاثير گرفته و به همان ميزان بر ديگران تأثير بگذارد .

اكثر سه‎ ها از انتقاد نسبت به خودشان بيزارند يا به آن حساسيت دارند. ولي خود ممكن است به راحتي از ديگران انتقاد كنند. حال آن كه بايستي به جاي انتقاد كردن، انتقادپذير باشند تا از اين طريق به نقاط ضعف خود پي ببرند و يا اگر انتقاد در مورد آنان نادرست باشد، علت سوء درك و سوء تفاهم ديگران را دريابند .

سه‎ ها گاه در برزخ ترديد، احساس عدم آمادكي، عدم صلاحيت و عدم توانايي، گرفتار مي‎شوند. در چنين موارد لازم است با تقويت اعتماد به نفس و جاي گزيني افكار مثبت از طريق تلقين و اراده، اين عواطف منفي را از خود دور كنند .

سه‎ ها در صورت داشتن ديدگاه مثبت و اعتماد به نفس، استعداد خوبي در زمينه هنر بازيگري – تدريس – مديريت و .... از خود نشان خواهند داد. حتي در شرايط مناسب مي‎توانند از استعداد فراحسي خود استفاده كنند .

سه ‎ها به دليل داشتن روحيه حساس و عاطفي، اغلب نياز به بيان و ابراز وجود دارند و اگر اين عمل به طور صحيح انجام بگيرد، براي آنان آرامش – سلامت و موفقيت به همراه خواهد داشت .

گاه عدم ابراز وجود و سركوب عواطف و احساسات درون، اين افراد را به سوي عادات مضموم مانند استمناء مي‎كشاند كه اين خود عدم كفايت و احساس گناه را براي آنان در پي خواهد داشت .

سه ‎ها از نظر جسماني، معده حساسي دارند و هرگاه مورد تعرض قرار بگيرند، ممكن است دچار حالتهاي عصبي از اين ناحيه و يا اسهال شوند .

سه ‎ها از لحاظ شغلي و اقتصادي، تا زماني كه اعتماد به نفس لازم را نداشته باشند، مشكل خواهند داشت، اما از زماني كه به اعتماد به نفس كامل برسند و ترديدها را كنار بگذارند، موقعيت‎هاي خوبي به دست خواهند آورد .

سه‎ ها هر چه از لحاظ سني جلوتر بروند، با شكوفايي بيشتر استعداد خود مواجه مي‎شوند و رضايت و نشاط و آرامش بيشتري به دست خواهند آورد .

همه افراد از جمله سه ‎ها اگر بتوانند نيروهاي بالقوه درونشان را از طريق افكار و اعمال و احساسات مثبت آزاد سازند، علاوه بر توفيق در امور مادي، از ادراك و نشاط روحي و رواني نيز برخوردار مي‎گردند .


فال ، طالع بيني و تحليل شخصيت بر اساس اسم و فاميل با حروف ابجد