خصوصيات عدد ده (10)

رمز موفقيت ده‎ها در زندگي، بهره ‎گيري از استعدادهاي درون خواهد بود. آنان از اين استعداد براي رسيدن به اهداف خود استفاده مي‎ كنند. همين طور براي كمك به ديگران .
ده‎ها در وجهه مثبت، افرادي خلاق – هوشمند و داراي جاذبه مغناطيسي هستند. در وجهه منفي تا حد اعتياد و انحراف پيش مي‎ روند. اين افراد گاه در مقابل ارادات و الهامات دروني خود گيج هستند و بعضاً بيش از حد حساس و عصبي مي‎شوند. آنان تا وقتي كه به اعتماد به نفس واقعي نرسند، اغلب لاف زن و غلوگو هستند .
قانون درك مستقيم و الهام پذيري ده‎ها به آنها كمك مي‎كند تا به خود اعتمادي برسند و در ضمن از انتقاد ديگران نهراسند. اينان عموماً  راه زندگي را خود انتخاب مي‎كنند .
ده‎ها قدرت مقاومت خوبي دارند و وقتي به خود اعتمادي برسند، قادر خواهند بود از تمامي مشكلات و سختي‎ها بگذرند و خود را به اهداف مورد نظر در زندگي نزديك كنند. اما اگر انرژي و استعداد خلاق اين افراد در درون محبوس بماند، موجب بروز مشكلات فراوان براي آنان مي‎شود كه از جمله آنها ناراحتي‎هاي جسمي – تنش‏هاي عصبي – گرايش به اعتياد و غيره خواهد بود .
گاه محبوس شدن انرژي در ده‎ها، موجب بروز عوارض در پروستات يا تخمدان – كمر يا قلب – مشكلات ذهني – يبوست و غيره مي‎ گردد .
بعضي از ده‎ها وقتي بيمار مي ‎شوند، به درمانهاي طبيعي مانند گياه درماني – انرژي درماني – روان درماني – لمس درماني يا ماساژ درماني و ... بهتر از درمان پزشكي رايج، پاسخ مي ‎دهند .
اگر ده‎ها در زندگي روزمره از پياده ‎روي – ورزشهاي سبك و بدن سازي و از هواي آزاد در طبيعت بهره بگيرند، زندگي سالم و پرنشاطي خواهند داشت.زيرا از اين طريق انرژي منفي آنان آزاد و انرژي مثبت جايگرين آن مي‎شود .
ده‎ها گاه رفتار و اعمال متغيري دارند. ممكن است با افراد خانواده رفتار خوبي نداشته باشند، اما با غريبه‎ ها رابطه و دوستي خوبي برقرار كنند. ممكن است در وقت خشم، دست به خودآزاري بزنند. يا به وقت تأثر و نااميدي، به اعتياد و گاه برخي اعمال ناصواب مانند خودكشي، دست بزنند. گاه وقتي كسي آنها را مي‎ رنجاند يا به آنها زور مي‎گويد، خشم خود را بر سر نزديكان و افراد خانواده خالي ميغكنند. عجيب اين كه آنان در وجهه مثبت، افرادي توانان – خلاق – خوداتكا – مردم دوست و موفق هستند. در اين حالت آنان افرادي جدي و كوشا بوده و در اغلب امور، از خود توانايي نشان مي‎دهند. حتي بعضي از آنان مي‎ توانند شفابخشان روحي خوبي بشوند .
ده‎ها عموماً داراي نيروي خلاق خوبي هستند و اگر از آن در زمينه ‎هاي هنري مانند نقاشي – شعر – موسيقي – هنرپيشگي – كارگرداني – يا اختراع و ابداع، بهره بگيرند، به توفيقات خوبي دست يابند. اين افراد به هر نسبت كه بتوانند بر احساسات منفي خود غلبه كنند و بياموزند كه به الهامات درون اعتماد كنند، به همان نسبت نبوغ و استعداد بيشتري در آنها ظاهر خواهد شد .
ده‎ها عموماً داراي انرژي شفادهنده هستند. اگر آنان با مثبت انديشي و بصيرت كامل اين انرژي را در جهت صحيح به حركت درآورند، مي‎توانند از آن هم براي خود درماني و هم در درماني بهره بگيرند .
ده‎ها تا زماني كه به خود اتكايي و خود اعتمادي نرسند و به ديگران متكي باشند، نمي‎ توانند زندگي را آن طور كه بايد تجربه نمايند. اما وقتي به مرحله خود اتكايي برسند و كنترل زندگي خود را شخصاً به دست بگيرند، به رضايت خاطر و توفيقات خوبي دست مي‎ يابند .
ده‎ها اگر براي پول ارزش زيادي قائل شوند، پس از به دست آوردن آن، احساس رضايت نخواهند كرد. و اگر هم به پول بي ‎اعتنا باشند. به شرط آن كه مقصود اعتلاي معنوي باشد، احساس رضايت خواهند كرد، در غير اين صورت با عدم رضايت و پشيماني مواجه خواهند شد .
از جمله قوانين موفقيت‎ مادي و معنوي، براي ده‎ها و ديگران عبارتند از: صداقت و راستگويي – بصيرت و روشن ضميري – انتخاب هدف و هدفمند بودن – بهره‎ گيري از همت و اراده فردي و ...
عدم توجه به قوانين فوق، مانع ظهور خلاقيت ده‎ها شده و ممكن است آنان احساس نااميدي و سرخوردگي كنند و يا به مسائل منفي گرايش پيدا كنند. در چنين شرايط ممكن است به دليل خشم و افسردگي – ترس و خجالت – و كناره گيري از ديگران، دچار كشمكش دروني شوند و بالاخره به بيماري‎هاي جسمي و رواني گرفتار آيند .
اين افراد اغلب در انتهاي ستون فقرات – اعضاء تناسل – زانوها – مركز خورشيدي و قلب، دچار حساسيت مي‎شوند و لذا بايستي مراقب افكار و اعمال خود باشند. همچنين آنان نبايد در امور جنسي – مصرف غذا و مصرف دارو، افراط كنند .
بيشتر ده‎ها به دليل داشتن استعداد دروني براي تمركز، انرژي مساعدي از خود خارج مي‎ سازند و با استفاده از نبوغ الهامي كه از طريق صفر (0) عدد تولدشان مي‎آيد، به موهبت نيروي پيش‎ بيني و درون‎ نگري خوبي مي‎رسند .
ده‎ها در وجهه منفي، افرادي مايوس – خجول – بي صبر و عجول – منفي باف – ايرادگير – پرتوقع – خيالاتي و بدون احساس مسئوليت مي‎ باشند. اما در وجهه مثبت، افرادي پرانرژي – قوي – حساس و الهام گيرنده – داراي افكار و ايده‎ هاي روشن – موفق در امور تجاري – هنري – اجتماعي با حس مسئوليت و داراي زمينه پيشرفت در هر كاري هستند. به خصوص در كارهاي كه سازندگي در آن مطرح باشد، مانند معماري – طراحي و غيره .فال ، طالع بيني و تحليل شخصيت بر اساس اسم و فاميل با حروف ابجد