ارتباط کولر آبی با خون دماغ شدن در تابستان


ارتباط کولر آبی با خون دماغ شدن در تابستان

خونریزی بینی که به خون دماغ (خونریزی ناشی از آسیب رگ های خونی در بینی ) معروف است، یک مشکل رایج است که در تابستان بسیاری از افراد را تحت تاثیر قرار می دهد. خونریزی بینی نشانه مشکل جدی نیست و به دلیل موقعیت بینی و شبکه رگ های خونی داخل آن رخ می دهد.

ارتباط بین خونریزی بینی و استفاده از کولر در تابستان

خون ریزی معمولا در تابستان اتفاق می افتد و در زمستان کم تر شایع است. در فصل تابستان به دلیل خشک بودن هوا مویرگ های خونی به خاطر هوای داغ و یا خشک شدن خلط داخل بینی منفجر می شود و در نتیجه منجربه خونریزی بینی می شود. خونریزی بینی عموما در کودکان بین سنین 2 تا 10 سال و بزرگسالان بین 50 تا 80 سال رخ می دهد.

دلایل خونریزی مکرر بینی در طول تابستان چیست؟

تابستان معمولا خشک و در نتیجه برای بینی بد است. لایه محافظ و ظریف در حفره بینی به علت رطوبت پایین در هوای گرم، خشک و منجر به خونریزی بینی می شود. هم چنین گرمای تابستان باعث افزایش اپیزودهای آلرژی می شود که از علل خونریزی بینی بشمار می رود.
قسمت داخلی بینی تان را مرطوب نگه دارید چون خشکی می تواند باعث خونریزی بینی شود.
اسپری آب نمک و یا دیگر پمادها صنعتی مانند ژله مفید هستند تا بهبود بافت را ارتقا دهند و حفره های بینی را مرطوب نگه دارند.
برای حفظ رطوبت بینی از بخور در خانه استفاده کنید. از مصرف داروهای سرماخوردگی و آلرژی که می تواند بینی شما را خشک کند بپرهیزید.
سیگار داخل بینی را تحریک کرده و آن را خشک می کند.
جسم تیز وارد بینی نکنید همچنین نباید آن را زیاد بمالید. ناخن کودک را کوتاه کنید و اجازه ندهید بینی خود را تمیز کند.

ارتباط کولر آبی با خون دماغ شدن در تابستان
ارتباط کولر آبی با خون دماغ شدن در تابستان

در فصل تابستان به دلیل افزایش دما مویرگ‌های داخل بینی دچار پرخونی شده و با کوچکترین ضربه سطحی ترک می‌خورد که این مسئله سبب بروز خونریزی و عارضه خون دماغ در افراد می‌شود.

سطح داخلى بینى حاوى صد‌ها مویرگ خونى است که این مویرگ‌های داخل بینى بسیار ظریف و حساس هستند و عوامل مختلفى سبب پارگی و در نهایت خونریزى آن‌ها مى شود که در فصل تابستان به دلیل افزایش دمای هوا مویرگ های بینی برخی افراد حساس شده و در نهایت منجر به خونریزی خود به خودی می شود.متخصص گوش، حلق و بینی تاکید کردند: در اثر خشک بودن هوا در فصل تابستان مخاط مویرگی بینی ترک می‌خورد و این مسئله باعث بروز خونریزی در افراد می‌شود.

در فصل تابستان به دلیل استفاده افراد از کولر‌های آبی خونریزی بینی رخ می‌دهد و علت رشد قارچ‌های مختلف در کولر و انتقال آن به داخل مخاط بینی است که همین مسئله عارضه خون دماغی را در افراد به وجود می‌آورد.

استفاده از کولر‌های گازی به دلیل خشک بودن هوا و کاهش رطوبت محیط سبب خونریزی بینی در افراد می‌شود.

به منظور پیشگیری از خونریزی بینی فرد باید در فصل گرما کمتر در معرض نور آفتاب قرار گیرد ، در صورتی که شخص ناچار به بیرون رفتن در هوای گرم است باید با استفاده از کلاه و سایه بان از سر خود محافظت کند.همچنین فرد برای خنک کردن خود نباید برای مدت زمان طولانی در معرض کولر قرار بگیرند.

هنگامی که بیرون از منزل هستید سر خود را با یک کلاه بپوشانید. همچنین بینی خود را با دستمال یا پارچه نخی بپوشانید تا از خشک شدن هوای گرم در داخل بینی جلوگیری کنید. شستن بینی با آب سرد و پرهیز از نور مستقیم خورشید برای مدت زیادی ممکن است به جلوگیری از خونریزی بینی در طول تابستان کمک کند.
تنفس بخار می تواند در پیش گیری از خونریزی بینی، کمک کند. زیرا وقتی بخار وارد بینی می شود، از سوزش بینی و خونریزی جلوگیری می کند.

خون دماغ
خون دماغ

جلوگیری از خونریزی بینی و خون دماغ شدن در تابستان با دستورالعمل های خانگی

سرکه:

در تابستان برای جلوگیری از خون دماغ شدن، پنبه و یا یک تکه پارچه ای را آغشته به سرکه کنید و مدتی آن را به آرامی در بینی قرار دهید تا زمانی که خونریزی متوقف شود.
یخ:تکه یخ ای را بر روی بینی خود بمالید تا تورم رگ های خونی و خونریزی را کاهش داده و درد را تسکین دهید.
غذاهایی حاوی ویتامین ث (گواوا، کلم پیچ، خردل، جعفری، لیمو، پرتقال و توت فرنگی):ویتامین ث را در رژیم غذایی خود بگنجانید چون به لخته شدن خون کمک می کند و باعث توقف خونریزی بینی می شود.

نان سبوس دار:

گندم حاوی روی است که از رگ های خونی در بدن محافظت می کند.

نوشیدن آب:

مایعات زیادی مانند آب میوه بنوشید تا از خشک شدن بینی خود در تابستان جلوگیری کنید.

جوش شیرین:

مقداری جوش شیرین را با آب مخلوط کنید و محلول را داخل یک بطری اسپری بریزید و به داخل سوراخ های بینی اسپری بکنید.

ژست صحیح:

راه دیگری برای توقف سریع خون ریزی بینی، نشستن راحت روی صندلی و بالا گرفتن سر از سطح قلبتان است.

دو نوع خون بینی وجود دارد:

خون ریزی جلویی و خلفی.
با پاره شدن و شکاف رگ های خونی جلویی ،خون ریزی از جلو بینی اتفاق می افتد که باعث خونریزی می شود. اما خونریزی خلفی بینی زمانی اتفاق می افتد که گسیختگی در قسمت عمیق تر بینی رخ می دهد. دومی خطرناک تر است زیرا خون می تواند در پشت گلو جریان پیدا کند.

برخی از علل خونریزی بینی عبارتند از:

ضربه به صورت، مانند پانچ بر روی صورت

وارد کردن جسم نوک تیز به بینی می تواند باعث خونریزی بینی شود

ناتوانی در لخته شدن خون می تواند باعث خونریزی بینی شود

فشار خون بالا می تواند جز عوامل بشمار رود.

خونریزی بینی
خونریزی بینی

ارتباط بین خونریزی بینی و استفاده از کولر در تابستان

با گرم شدن هوا و استفاده افراد از کولر های آبی، خونریزی بینی نیز اتفاق می افتد که مهمترین دلیل آن، رشد قارچ های مختلف در کولر و انتقال آن از طریق جریان هوا به داخل مخاط بینی است.از سوی دیگر کولرهای گازی نیز موجب خشک شدن هوا و کاهش رطوبت محیط می شوند که هر دو عامل از دلایل خونریزی بینی در افراد می باشند.
برای پیشگیری از خونرییزی بینی نباید در فصل تابستان در معرض نور ستقیم آفتاب قرار گرفت و در صورت ضرورت باید از کلاه و سایه بان استفاده شود. همچنین نباید به مدت طولانی در معرض کولر گرفت.

 

محشر دات کام سایتی قدیمی و پربازدید!. تبلیغات در محشر دات کام به صورت کلیکی، گزینه خیلی خوب و مقرون به صرفه ای برای تبلبغات است.
هر کلیک فقط 100 تومان!
اگر مطلب "ارتباط کولر آبی با خون دماغ شدن در تابستان" برای شما مفید بوده است با کلیک بر روی آگهی های زیر از ما حمایت کنید
و در صورت تمایل برای درج آگهی در صفحه مربوط به: ارتباط کولر آبی با خون دماغ شدن در تابستان در وب سایت محشر، با شماره 09123833830 تماس بگیرید و یا واتس آپ پیام بدید

مطلب ارتباط کولر آبی با خون دماغ شدن در تابستان را برای دوستان خود ارسال کنید

ارسال ارتباط کولر آبی با خون دماغ شدن در تابستان در فیسبوک
ارسال ارتباط کولر آبی با خون دماغ شدن در تابستان در تویتر
ارسال ارتباط کولر آبی با خون دماغ شدن در تابستان در واتس آپ
ارسال ارتباط کولر آبی با خون دماغ شدن در تابستان در تلگرام
خبرخوان ارتباط کولر آبی با خون دماغ شدن در تابستان

Mahshar

دانستنی فال طالع بینی بهداشت سلامت سبک زندگی سفر گردشگری آشپزی تغذیه ازدواج همسرداری ترفند بورس


فال حافظ

0