12 سفر قبل از مرگ که باید بروید!


12 سفر قبل از مرگ که باید بروید!

هر فردی در زندگی بهتر است زمانی را برای جدا شدن از همه دغدغه‌ها و مشکلات روزمره در نظر بگیرد. زمانی برای گریختن از هیاهوی دنیای امروزی که به نوعی درگیر آن هستیم.

سفر یکی از اصلی‌ترین و بهترین راه‌ها برای فرار از روزمرگی هاست. یک سفر خوب می‌تواند تا مدت‌ها حس سرزندگی و امید را در ما حفظ کند.

البته افراد به دلایل مختلف سفر می‌کنند. این علت‌ها با توجه به موقعیت زندگی هر فرد تفاوت دارد. گاه علت سفر تجربه اقامتی لوکس در هتلی فوق العاده است و گاهی نیز سفر به دلایل شغلی صورت می‌گیرد.

در این میان، حس ماجراجویی و تنوع طلبی هم یکی دیگر از علت‌های اصلی بسیاری از سفرهاست.

با بخش سفر و گردشگری سایت محشر دات کام همراه باشید تا انواع سفر را بررسی کنیم و کاربرد زمانی و مکانی هر یک را توضیح دهیم. درآخر، می‌توانید نوع سفر دلخواهتان را انتخاب کنید و تجربه‌ای متفاوت را رقم بزنید.

12 سفر قبل از مرگ

هر انشانی باید در زندگی قبل از اینکه عمر با ارزشش تمام شود 12 سفر زیر را در خاطرات خود داشته باشد.

 1. سفر خانوادگی
 2. سفر در تنهایی
 3. سفر ماه عسل
 4. سفر با دوستان
 5. سفر کاری
 6. سفر با کوله
 7. سفر دریایی
 8. سفر ماجراجویانه
 9. سفر جاده‌ای
 10. سفر آخر هفته
 11. سفر ورزشی
 12. سفر زیارتی

سفر خانوادگی

به جرئت می‌توان گفت یکی از معمول‌ترین و خاطره انگیزترین انواع سفر، مسافرت خانوادگی است. سفر خانوادگی نکات مثبت بسیاری دارد که می‌توان به برخی از آن‌ها اشاره کرد:

 • به وجود آمدن جمعی خودمانی و جوی مثبت
 • کاهش هزینه‌های سفر
 • ایجاد همبستگی بیشتر بین اعضای خانواده

البته محدودیت‌هایی نیز به همراه دارد که ممکن است باب میل هر سلیقه‌ای نباشد.

سفر: سفر خانوادگی

سفر خانوادگی خاطره‌انگیز

از جمله محدودیت‌های سفر خانوادگی می‌توان به سلیقه‌ها و علایق مختلف اشاره کرد، همین امر می‌تواند تفریحات و آزادی عمل شما را محدودتر کند. در چنین مواقعی افراد حاضر در سفر باید خود را با یکدیگر تطبیق بدهند تا از بروز مشکلات و سوء تفاهمات جلوگیری شود.

در سفر خانوادگی، به ویژه اگر تعداد افراد حاضر در سفر زیاد‌تر از حد معمول باشد، تغییراتی در رزرو اقامتگاه رخ می‌دهد. گاهی اعضای خانواده از رزرو هتل‌های لوکس صرف نظر می‌کنند و به اقامتگاهی به صرفه‌تر روی می‌آورند.

سفر تنهایی

سپری کردن وقت با خود و تجربه احساس تنهایی و استقلال از جمله احساسات مثبتی است که هر انسانی باید آن را تجربه کند.

سفر کردن به شکل انفرادی و تنهایی، گامی است به سوی رشد و تعالی شخصی و درک بیشتر خویش و محیطی که در آن زندگی می‌کنیم.

سفر: سفر تنهایی

سفرتنهایی، تجربه تنهایی و استقلال

یکی از اشتباه‌ترین تصوراتی که بین عموم افراد جریان دارد، افسرده و تنها بودن افرادی است که سفر تنهایی را انتخاب می‌کنند.

شخصی که تنها سفر می‌کند لزوماً فرد تنهایی نیست، بلکه در پی اکتشافات و ماجراجویی‌های تازه در درون خود است و می‌خواهد محدودیت‌ها را از میان ببرد.

از مزایای این سفر می‌توان به مواردی از جمله توقف در مسیرهای دلخواه، تفریحات بی‌قید و شرط و… اشاره نمود.

سفر تنهایی

سفر ماه عسل

از جمله شیرین‌ترین سفرهایی که هر شخص در زندگی خود تجربه می‌کند، ماه عسل است. سفری که پس از مدت‌ها رنج و سختی کشیدن برای رسیدن به زندگی مشترک و خستگی‌های طاقت فرسا رسم و رسومات خود نمایی می‌کند.

زوج‌هایی که آماده آغاز ماه عسل خود هستند اغلب مقاصد رمانتیک و عاشقانه را انتخاب می‌کنند. مقصدی جذاب که بتواند به یکی از ماندگار‌ترین خاطرات تازه عروس و داماد‌ها بدل شود.

سفر جذاب ماه عسل

برای مثال، جزیره مرجانی کیش با توجه به امکانات متنوع و طبیعت زیبایی که دارد، یکی از بهترین مقاصد برای سفر ماه عسل به شمار می‌رود. نکته‌ای که در سفر ماه عسل اهمیت زیادی دارد، تفاهم زوجین بر سر انتخاب مقصد است و لذتی که انتظار آن‌ها را می‌کشد.

سفر: ماه عسل

سفر ماه عسل، رمانتیک و عاشقانه

سفر با دوستان

شاید شنیده باشید که می‌گویند جمع دوستانتان، خانواده‌ای است که برای خود انتخاب کرده اید. از این رو، اغلب افرادی باهم دوست می‌شوند که وجوه مشترک بسیاری با یکدیگر دارند. همین امر موجب می‌شود برخلاف سفر خانوادگی این مدل از سفر، تفریحات بیشتر و محدودیت‌های کمتر داشته باشد.

در سفر با دوستان، تفریحاتی متفاوت‌تر انتظار شما را می‌کشد. محدودیت سنی ندارد و در هر بازه‌ای از زندگی می‌توان چنین تجربه‌ای داشت. همچنین، سفر با دوستان می‌تواند پر از اتفاقات جالب و مهیج باشد.

سفر: سفر با دوستان

سفر تفریحی جذاب به همراه دوستان

سفر کاری

سفر رفتن لزوماً به معنای تفریح و فارغ شدن از مشکلات روزمره نیست. بسیاری از سفر‌هایی که روزانه در سراسر دنیا صورت می‌گیرد، مقصدهای کاری دارند.

امکان لذت بردن و تفریح کردن در سفر کاری نیز وجود دارد، اما درنهایت، این نوع از سفر اهداف متفاوت دارد و بحث مسئولیت و تعهد به میان است.

سفر کاری

سفر کاری بدون تفریح

سفر با کوله

سفر با کوله شاید ارزان‌ترین نوع سفر باشد. سفری که جز یک کوله متوسط به چیز دیگری احتیاج ندارد.

ممکن است در نگاه اول سفر با کوله دشوار به نظر برسد؛ زیرا در جای جای سفر مسافر به دنبال کاهش هزینه‌ها و سبک کردن بار خود است. نکته‌ای که در این سفر می‌درخشد، نوع ارتباط بین مسافر و افراد رهگذر مانند محلی‌ها و راننده هاست.

سفر با کوله

ارتباط با افراد بومی

در سفر با کوله اغلب مسافر اقامتگاه و وسیله نقلیه مشخصی ندارد و تمام تمرکز وی روی ارتباط گرفتن با افراد بومی است. در چنین مواقعی اقامتگاه و رفت و آمد بدون هیچ گونه هزینه‌ای است و رایگان تمام می‌شود.

سفر با کوله

سفر با کوله، سفر ارزان جذاب

سفر دریایی

یکی از لوکس‌ترین انواع سفر، مسافرت دریایی است. سفر دریایی اغلب با کشتی‌های کروز صورت می‌گیرد. در سفر دریایی با کشتی کروز مسافران در مقاصد گوناگون توقف می‌کنند.

به این ترتیب، با یک بار رزرو کشتی کروز می‌توانید از چند جزیره یا شهر دیدن کنید. دیدن مقصدهای مختلف از یک طرف و جاذبه کشتی کروز و تفریحات داخل آن از طرف دیگر، این نوع از سفر را کم نظیر و منحصر به فرد کرده است.

به دلیل ماهیت سفر دریایی، کشتی‌های کروز نیز بسیار مجلل طراحی شده‌اند و توانایی پذیرایی متفاوت و فوق العاده از مسافران را دارند.

رزرو کشتی کروز به هنگام سفر دریایی

سفر دریایی به همراه کشتی کروز

سفر ماجراجویانه

آیا از اقامت‌های همیشگی خود در هتل‌ها و ویلا‌های گوناگون خسته شده اید؟ آیا سفر‌های معمولی که پر است از رستوران گردی‌ها و پاساژ گردی‌ها برایتان تکراری شده است؟ سفر ماجراجویانه دقیقاً همان چیزی است که به دنبال آن هستید.

در این نوع سفر، خبری از شام و هتل‌های لوکس نیست. آنچه به وفور یافت می‌شود، هیجانی است که مدت‌ها در پی آن بودید.

سفر ماجراجویی

سفر ماجراجویی در پی هیجان

به دلیل مقاصد پر پیچ و خم و به نسبت خطرناک سفر ماجراجویانه، بهتر است مسافر از آمادگی بدنی خوبی برخوردار باشد. اغلب مردم به همین علت سفر ماجراجویانه را مختص افراد جوان می‌دانند، اما همه این محدودیت‌ها قوانین نانوشته‌ای بیش نیستند.

البته اگر در پی تجربه این سفر هستید و فکر می‌کنید آمادگی جسمانی برای ماجراجویی‌های پرخطر را ندارید، می‌توانید مقاصد راحت‌تر را انتخاب کنید و خود را به دامان طبیعت بسپارید.

سفر ماجراجویی در دل طبیعت

سفر جاده‌ای

در سفر جاده‌ای بهتر است ابتدا به مسیر آن توجه کنید؛ چراکه دیدن مناظر اطراف جاده می‌تواند موجب آرامش شما و همراهانتان باشد.

در سفر جاده ای، همه چیز در مسیر خلاصه می‌شود. از این رو، افرادی که برای سفر انتخاب می‌کنید باید از این موضوع آگاهی داشته باشند و از مسیری سفر کنید که همگی بر آن اتفاق نظر دارند تا سفری به یاد ماندنی داشته باشید.

سفر جاده‌ای

مسیر جذاب سفر جاده‌ای

با وجود آنکه سفر جاده‌ای ساعت‌ها رانندگی و در ماشین ماندن و توقف‌های پی در پی را با خود به همراه دارد، می‌تواند به یکی از ماندگار‌ترین سفرها و خاطرات تبدیل شود.

سفر جاده‌ای

سفر جاده‌ای پر از خاطره

سفر آخر هفته‌ای

پس از یک هفته پر کار و پر مشغله، مطمئن باشید شایسته سفری جذاب هستید که شما را برای هفته بعد آماده و پر انرژی کند. به دلیل کوتاه بودن زمان این سفر، بهتر است مسیرهای کوتاه‌تر و نزدیک‌تر انتخاب شوند.

تورهای مسافرتی یک الی دو روزه بهترین گزینه برای یک سفر آخر هفته‌ای جذاب هستند. فراموش نکنید پیش از شروع هر کاری برنامه ریزی کنید و همه جوانب را در نظر بگیرید.

سفر جاده‌ای

سفر جاده‌ای در چالوس

سفر ورزشی

سفر ورزشی را می‌توان یکی از پرطرفدارترین سفرهای پیش از شیوع گسترده ویروس کرونا نامید. سفری که در آن مسافران کیلومترها مسیر را برای تماشای بازی تیم مورد علاقه خود یا ورزشکار محبوشان طی می‌کردند.

سفر ورزشی تنها مختص طرفداران و تماشاچیان نیست و خود ورزشکاران نیز در این دسته قرار می‌گیرند. از میان متداول‌ترین سفرهای ورزشی می‌توان به سفر ورزشکاران به مناطق گوناگون برای بازی‌ها و مسابقات متعدد اشاره کرد.

سفر ورزشی

سفر ورزشی: تماشای فوتبال

سفر زیارتی

یکی دیگر از پرطرفدارترین انواع سفر در ایران و بسیاری از کشورهای همسایه، سفر زیارتی است. مسافران هر آنچه دارند در منزل می‌گذارند، خود را آراسته و آماده عبادت می‌کنند و برای راز و نیاز به سمت مقصد حرکت می‌کنند.

از مهم‌ترین مقاصد زیارتی که ایرانیان بسیاری سالانه به آن سفر می‌کنند مشهد مقدس و مکه مکرمه است که هرکدام آداب و آیین‌های خاص خود را دارد.

سفر زیارتی

سفر زیارتی حج

12 نوع سفری که قبل از مرگ هر انسانی باید تجربه کند را در این مطلب بررسی کردیم، شما به کدام یک از انواع سفر علاقه‌مند هستید؟

انسان‌ها در هر بازه‌ای از زندگی خود به نوعی از سفر تمایل دارند. شما تا کنون، کدام موارد لیست فوق را تجربه گرده اید و می‌خواهید سفر بعدی شما چه و.یژگی داشته باشید؟

البته فراموش نکنید برنامه ریزی گام اصلی برای شروع سفری بی‌نظیر و به یاد ماندنی است.

12 سفری که قبل از مرگ باید رفت!
12 سفری که قبل از مرگ باید رفت!
محشر دات کام سایتی قدیمی و پربازدید!. تبلیغات در محشر دات کام به صورت کلیکی، گزینه خیلی خوب و مقرون به صرفه ای برای تبلبغات است.
هر کلیک فقط 100 تومان!
اگر مطلب "12 سفر قبل از مرگ که باید بروید!" برای شما مفید بوده است با کلیک بر روی آگهی های زیر از ما حمایت کنید
و در صورت تمایل برای درج آگهی در صفحه مربوط به: 12 سفر قبل از مرگ که باید بروید! در وب سایت محشر، با شماره 09123833830 تماس بگیرید و یا واتس آپ پیام بدید

مطلب 12 سفر قبل از مرگ که باید بروید! را برای دوستان خود ارسال کنید

ارسال 12 سفر قبل از مرگ که باید بروید! در فیسبوک
ارسال 12 سفر قبل از مرگ که باید بروید! در تویتر
ارسال 12 سفر قبل از مرگ که باید بروید! در واتس آپ
ارسال 12 سفر قبل از مرگ که باید بروید! در تلگرام
خبرخوان 12 سفر قبل از مرگ که باید بروید!

Mahshar

دانستنی فال طالع بینی بهداشت سلامت سبک زندگی سفر گردشگری آشپزی تغذیه ازدواج همسرداری ترفند بورس


فال حافظ

0