۵ نکته سلامت پوست برای آقایان


۵ نکته سلامت پوست برای آقایان

سلامت پوست برای آقایان کمی کمرنگ تر از خانم هاست. طبق آمار به دست آمده، مردان هرروز ۲۰ دقیقه از زمان خود را به اصلاح و پیرایش اختصاص می دهند که این زمان در مقایسه با خانم ها، هفت دقیقه کمتر است. چطور از این هفت دقیقه اضافی استفاده می کنید؟ شاید بهتر باشد که از برخی عادت های خانم ها در رسیدگی به ظاهرشان، بیاموزید.

به همین دلیل، از کارشناسان زیبایی خواستیم تا برخی از این عادات و رموز را که به کار آقایان می آیند به ما معرفی کنند. در اینجا چهارده تا از بهترین پیشنهادهایشان را برایتان آورده ایم:

استفاده از صابون های همه کاره را متوقف کنید

درست است که استفاده از صابون های چند کاربردی، راحت است، اما نتیجه اش می تواند ایجاد عوارض پوستی برای پوست های حساس باشد. ممکن است به نظر برسد که  این خانم ها هستند که باید از محصولات متنوعی برای شستشو استفاده کنند نه آقایان! اما استفاده از تنها یک صابون واحد برای شستشوی کل بدن نیز می تواند منجر به خشکی پوستتان شود که این موضوع در دراز مدت باعث ایجاد خارش و حتی اگزمای پوستی می شود. بنابراین حداقل برای شستن روزانه پوست صورتتان، از یک پاک کننده مخصوص صورت استفاده کنید.

اهمیت به سلامت پوست

حتما هرازچندگاهی با استفاده از اسکراب صورت و ماسک ها، سلول های مرده را از روی پوستتان پاک کنید. این کار به جوان نگهداشتن پوست صورتتان، کمک می کند.

به موهایتان نرم کننده بزنید.استفاده از نرم کننده های مو  به صورت روزانه، به خصوص برای موهای بلندتر از  ۵ سانتی متر، باعث می شود که آنها سالم تر و درخشان تر به نظر برسند. در ماه های گرم سال، استفاده از اسپری ها و کرم های نرم کننده مو  که بعد از حمام استفاده می شوند، می توانند به محافظت از رنگ طبیعی مو و جلوگیری از کمرنگ شدن آن به دلیل تابش نور خورشید، کمک کند.

شستشوی مو پیش از خواب

بیشتر خانم ها می دانند که باید صورتشان را هرشب از مواد آرایشی که می تواند منجر به جوش و آکنه شود پاک کرده و بشویند. اما بیشتر آقایان این را نمی دانند که آنها نیز هر شب باید ژل مو و مواد حالت دهنده مو را بشویند زیرا که این مواد میتوانند هنگام خواب به پوست صورت و پیشانی نیز تماس پیدا کرده و باعث آکنه شوند.

در مورد روش اصلاحتان تجدیدنظر کنید

اگر از ژل های اصلاح استفاده می کنید باید بدانید که این ژل ها دارای الکل بیشتری نسبت به کرم ها هستند و لذا می توانند باعث خشکی و خارش پوست شوند. اما فوم اصلاح، نه تنها باعث این مشکل نمی شوند، بلکه پس از اصلاح، پوستی نرم تر برایتان به جا خواهند گذاشت.

مرطوب کننده بزنید

صورت آقایان به دلیل قرارگرفتن در معرض نور آفتاب و استفاده از صابون های سخت به صورت روزانه، می تواند خشک و ترک خورده شود. یه راه حل ساده برای این مشکل، استفاده روزانه از مرطوب کننده ها (به خصوص مرطوب کننده های دارای SPFF) است. یک  ترفند ساده برای جلوگیری از فراموش کردن استفاده از این کرم ها، قرار دادن آن جلوی آینه حمام است تا بعد از هر استحمام، به پوستتان بزنید. اگر کار از کار گذشته و پوستتان ترک خورده و خشک شده، می توانید در حمام از شکر به عنوان یک جلادهنده صورت استفاده کرده و سپس صورتتان را بشویید. کشیدن شکر به پوستتان همچنین از بروز موهای زیرپوستی نیز جلوگیری می کند..خانومها معمولا به جای شکر، از اسکراب های مختلف پوستی استفاده می کنند. بنابراین استفاده از شکر، می تواند یک راه حل کاملا اختصاصی و مردانه برای شما باشد!

محشر دات کام سایتی قدیمی و پربازدید!. تبلیغات در محشر دات کام به صورت کلیکی، گزینه خیلی خوب و مقرون به صرفه ای برای تبلبغات است.
هر کلیک فقط 100 تومان!
اگر مطلب "۵ نکته سلامت پوست برای آقایان" برای شما مفید بوده است با کلیک بر روی آگهی های زیر از ما حمایت کنید
و در صورت تمایل برای درج آگهی در صفحه مربوط به: ۵ نکته سلامت پوست برای آقایان در وب سایت محشر، با شماره 09123833830 تماس بگیرید و یا واتس آپ پیام بدید

مطلب ۵ نکته سلامت پوست برای آقایان را برای دوستان خود ارسال کنید

ارسال ۵ نکته سلامت پوست برای آقایان در فیسبوک
ارسال ۵ نکته سلامت پوست برای آقایان در تویتر
ارسال ۵ نکته سلامت پوست برای آقایان در واتس آپ
ارسال ۵ نکته سلامت پوست برای آقایان در تلگرام
خبرخوان ۵ نکته سلامت پوست برای آقایان

فال حافظ

0