کلاژن در بدن معجزه می کند


کلاژن در بدن معجزه می کند

کلاژن اصلی ترین پروتئین در بدن انسان است که از زنجیره 3 پروتئین که به صورت مارپیچی به هم متصل هستند تشکیل شده است. این ساختار منحصر به فرد باعث خاصیت ارتجاعی در آن می شود. تقریبا 33% پروتئین های بدن کلاژن می باشند. این پروتئین از بافت و اندام های بدن حمایت کرده و باعث اتصال آنها به استخوان می شود. در حقیقت استخوان ها نیز ترکیبی از کلاژن ومواد معدنی از قبیل کلسیم و فسفر می باشند. نقش کلاژن در بافت ها، مشابه نقش فولاد در ساختمان ها می باشند که باعث شکل دهی و حفظ ساختار کلی آن بافت می شود.
کلاژن اساسا همانند چسبی است که بدن ما را یکپارچه نگه می دارد. این ماده مغذی به وفور در پوست، بافت استخوانی، رباط ها، غضروف ها، تاندون ها، دستگاه گوارش و عضلات یافت می شود. بدن ما کلاژن تولید می کند اما افزایش سن میزان تولید این ماده نیز کاهش می یابد.
بدن ما به طور طبیعی کلاژن تولید می کند اما با گذر عمر تولید این ترکیب کاهش پیدا می کند. علاوه بر این عوامل دیگری مانند مصرف زیاد قند، مصرف دخانیات و قرار گرفتن در معرض نور خورشید باعث تشدید کاهش آن می شود.

کلاژن در بدن
اگر خودمان اقدام به حفظ کلاژن و جایگزینی آن نکنیم علاوه بر پوستمان، ناخن ها، دندان ها، غضروف ها و حتی روده ها نیز ضعیف و آسیب پذیر می شوند

در 40 سالگی، کلاژن تولیدی سریع تر از توانایی تولید بدن مصرف می شود و بیست سال پس از آن نیمی از کلاژن بدن از دست رفته است. به همین دلیل شما می توانید مکمل کلاژن مصرف کنید تا ذخایر بدن خود را دوباره پر کنید. در شرایطی که از فواید این نیروگاه تغذیه ای شگفت انگیز برخوردار می شوید.
کلاژن یک اسید آمینه زنجیره طولانی است که از اسیدهای آمینه منفرد پرولین، گلیسین، هیدروکسی
پرولین، و آرژنین تشکیل شده است. این ماده 30 درصد از پروتئین موجود در کل بدن و 70 درصد از پروتئن موجود در پوست را شامل می شود. پس لازم به گفتن نیست که کلاژن از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است.

تاثیرات کلاژن در بدن:

سلامت پوست و ضد پیری

همه ما از چین و چروک های پوست متنفر هستیم و دوست داریم تا جوان تر به نظر برسیم، احساس بهتری داشته باشیم و تا حد ممکن از پیری دوری کنیم. کلاژن می تواند پدیدار شدن چین و چروک ها را معکوس سازد و ویژگی ارتجاعی پوست و ظاهر جوان آن را هر چه بیشتر حفظ کند.
سطوح کلاژن موجود در بدن شما به طور مستقیم با ظاهر پوست طی روند افزایش سن مرتبط است. با افزایش سن و کاهش تولید کلاژن نشانه های این روند در قالب بروز چین و چروک روی پوست و نازک شدن و تحلیل رفتن آن نمایان می شود.
اگرچه این روندی اجتناب ناپذیر است، احیای بخشی از کلاژن طبیعی بدن شما می تواند به جوان تر باقی ماندن ظاهر پوست کمک کند، در شرایطی که رطوبت پوست را افزایش داده و آن را لطیف تر می سازد.

تقویت استخوان ها، مفاصل، و غضروف ها

ایجاد چین و چروک در پوست تنها مشکل ناشی از افزایش سن محسوب نمی شود. گلیسین، یکی از اسیدهای آمینه موجود در کلاژن، بخشی ضروری از فرآیند سالم نگه داشتن بافت های همبند اطراف مفاصل است. .مصرف مواد حاوی کلاژن به افزایش تراکم استخوان ها کمک می کند.

هنگامی که ورزش می کنید، مفاصل و رباط های خود را در معرض تنش و استرس قرار می دهید و فرسوده شدن این غضروف ها می تواند به ساییده شدن استخوان ها روی یکدیگر و شکل گیری درد و التهاب منجر شود. بدن شما به طور معمول کلاژن کافی برای سالم نگه داشتن این بافت و حفظ قدرت استخوان ها را تولید می کند اما با افزایش سن و کاهش تولید کلاژن به طورت طبیعی، تامین کلاژن مورد نیاز مهم می شود.

تاثیر کلاژن در رشد مو و ناخن

بدن انسان به پروتئینی فیبری به نام کراتین نیاز دارد که جزء اصلی مو و ناخن ها محسوب می شود. این پروتئین نیازمند اسیدهای آمینه و کلاژن برای ارائه عملکرد مطلوب است. اگر با مشکلاتی در رشد مو و ناخن های خود مواجه هستید ممکن است با کمبود اسیدهای آمینه ضروری مواجه باشید. پس از دریافت کلاژن متوجه بهبود شرایط خود خواهید شد.
بنابر پژوهش های صورت گرفته، کلاژن به حمایت و افزایش پروتئین های سازنده مو کمک می کند، که از ریزش مو پیشگیری کرده، رشد مو را تشویق می کند، و پدیدار شدن تارهای سفید مو را به واسطه پشتیبانی از ساختار سالم فولیکول مو، جایی که رنگدانه تولید می شود، کاهش می دهد. افزون بر این، مکمل های کلاژن نشان داده اند در درمان موهای خشک و شکننده به واسطه تامین رطوبت لازم مو بسیار موثر هستند.

تاثیر کلاژن در گوارش

کلاژن نه تنها توانایی شما برای گوارش غذا را بهبود می بخشد، بلکه می تواند درمان روده را نیز موجب شود. در گذشته های دور، انسان ها از هر بخش بدن حیوانات از جمله استخوان ها استفاده می کردند و تقریبا چیزی را هدر نمی دادند. ما به طور طبیعی از گوشت قرمز کلاژن دریافت نمی کنیم زیرا تنها ماهیچه را مصرف می کنیم و باقی قسمت ها را دور می ریزیم. مصرف کلاژن می تواند به کاهش اثر برخی بیماری های روده از جمله نشت روده، کولیت اولسراتیو، کرون و سندرم روده تحریک پذیر کمک کند. همچنین این ماده پوشش دیواره دستگاه گوارش را تسکین داده و به بدن اجازه می دهد پروتئین و چربی را ساده تر تجزیه کند که به شکل گیری روده ای سالم تر منتج می شود.
اگر دارای مشکلاتی در سیستم گوارش هستید به شما توصیه می کنیم که از کلاژن استفاده کنید. کلاژن علاوهر بر تنظیم سیستم گوارش به تعمیر روده های آسیب دیده نیز کمک می کند.

تاثیر کلاژن در کاهش وزن

کلاژن یک نیروگاه پروتئینی است و از این رو به جای خوردن مواد غذایی ناسالم و سرشار از کربوهیدارت ها می توانید با افزودن کلاژن به رژیم غذایی خود به مدت بیشتری احساس سیری را تجربه کنید. کاهش مصرف غذاهای ناسالم می تواند به کاهش وزن و احساس گرسنگی کمتر منتج شود و از این رو، کمتر هوس خوردن تنقلات و میان وعده ها به سرتان می زند.

تاثیر کلاژن در تقویت کننده عملکرد ورزشی

یک ورزشکار حرفه ای بودن فشار بیشتری بر بدن وارد می کند اما کلاژن می تواند به کاهش برخی آسیب های ناشی از پارگی عضلانی، رگ به رگ شدن، و فرسودگی و پارگی های کلی کمک کند. اسیدهای آمینه گلیسین و پرولین موجود در کلاژن روند بهبود آسیب های مرتبط با ورزش را تسریع می کنند. دریافت کلاژن در قالب مکمل می تواند به بهبود بافت، کاهش التهاب، و کاهش خطر آسیب کمک کند. آرژنین، یکی دیگر از اجزاء کلاژن می تواند عملکرد ورزشی را بهبود ببخشد، در شرایطی که به بازسازی و حفظ توده عضلانی کمک می کند.

تاثیر کلاژن در خواب بهتر

گلیسین، یکی از عناصر کلاژن، نقشی کلیدی در عملکرد مغز ایفا می کند. مطالعات جدید نشان داده اند که گلیسین با کاهش بی خوابی شبانه و هوشیاری ذهنی در طول روز مرتبط است. دریافت کلاژن نه تنها به توانایی شما در به خواب رفتن راحت کمک می کند، بلکه می تواند هوشیاری ذهنی و ظرفیت حافظه را نیز افزایش دهد. افزون بر این، مصرف کلاژن حدود یک ساعت پیش از خواب می تواند کیفیت خواب را بهبود ببخشد.

کلاژن باعث سلامت قلب می شود

کلاژن که به کاهش چربی در بدن کمک می کند،بدین ترتیب است که از سلامت قلب محافظت می کند.

تاثیر کلاژن در سلامت چشم ها

کلاژن با حفاظت از سلامت چشم، اثر محافظتی روی سلامت قرنیه دارد.

تاثیر کلاژن در جلوگیری از درد مفصل ها

هنگامی که شما شروع به از دست دادن کلاژن در پاها می کنید، ممکن است احساس درد در پاها بکنید.همراه با کاهش کلاژن، نشانه هایی از جمله تورم، سفتی و همچنین درد مفصلی در ممکن است رخ دهد.

تاثیر کلاژن در حفاظت از کبد

گلیسین موجود در کلاژن دارای اثری است که کبد را از مواد مضر و سموم حفظ می کند.

یکی ازمهمترین روش های جذب کلاژن مصرف مکمل است که با انواع مختلف تولید شده و در بازار وجود دارند. برای افزایش تأثیر هر چه بیشتر مکمل کلاژن در بدن توصیه های زیر را در نظر داشته باشید:

از مکمل هایی استفاده کنید که همچنین حاوی ویتامین C نیز باشند. چون این ویتامین باعث جذب هر چه بیشتر کلاژن می شود.
بهتر است مکمل ها را در وعده ی صبحانه مصرف کنید تا جذب آن بیشتر شده و بهتر اثر کند.

حتماً از مکمل های تائید شده استفاده نمایید که در داروخانه ها و مراکز فروش معتبرعرضه میشوند استفاده کنید.
فراموش نکنید که ماده اولیه تولید کلاژن بسیار مهم میباشد. کلاژن های گرفته شده از حیواناتی نظیر گاو گوسفند خوک و مرغ که به طور مصنوعی تغذیه شده اند و از هورمون و انتی بیوتیک در جریان رشد انها استفاده شده برای سلامتی مضر- قدرت جدب کمتری در بدن داشته و گاهی باعث ابتلا به بیماری های مشترک بین انسان و حیوان میشوند.
بهترین روش تولید کلاژن با استفاده از منبع ابزیان دریایی و برگرفته از پوست ماهی کاد است
برای افزایش تأثیر مکمل های کلاژن حتماً رژیم غذایی سالم و متنوعی داشته باشید.

چه عواملی باعث تخریب کلاژن می‌شوند؟

شاید اجتناب از عواملی که باعث تخریب این پروتئین مهم می‌شوند، بیش از هر چیزی اهمیت داشته باشد. این موارد عبارت‌اند از:

شکر و کربوهیدرات های تصفیه‌شده: شکر قابلیت خودترمیمی کلاژن‌ را مختل می‌کند. تاجایی‌که می‌توانید میزان مصرف شکر و کربوهیدرات‌های تصفیه‌شده را کاهش بدهید.
نور آفتاب بیش‌ازاندازه: پرتو فرابنفش باعث کاهش تولید کلاژن‌ می‌شود. خود را بیش‌ازاندازه در معرض نور آفتاب قرار ندهید.
سیگار: سیگار کشیدن هم تولید کلاژن را کاهش می‌دهد. این کار بر فرایند درمان و بهبود زخم ها تأثیر می‌گذارد و منجر به ایجاد چین‌ و چروک می‌شود.
برخی بیماری‌های خودایمنی: مانند بیماری لوپوس نیز باعث تخریب این پروتئین می‌شوند.

منابع مختلف برای تهیه مکمل کلاژن:

کلاژن با منبه حیوانی نظیر : گاو گوسفندو خوک
آین قبیل مکمل ها دارای خواص بسیار کمتر و قدرت جذبی به مراتب پایین تر از انواع دریایی بوده و در عین حال به جهت استفاده از انواع هورمون و انتی بیوتیک ها در پرورش این حیوانات مصرف این نوع مکمل ها اثرات جانبی خطرناک و نامطلوب بر سلامتی انسان باقی میگذارد.
علاوه براین مصرف مکمل گرفته شده از حیوانات امکان الودگی انسان به بیماری های مشترک بین انسان و حیوان را افزایش میدهد.

مارین کلاژن یا گلاژن گرفته شده از ابزیان:

کلاژن گرفته شده از ابزیانی نظیر عروس دریایی کوسه ماهی و ابزیانی که پوسته سخت تری دارند مانند صدف و خرچنگ:
تولید کنندگان این قبیل کلاژن به جهت استفاده از استخوان ها وقطعات سخت تر ماهی ها ( معمولا شمال شرق اسیا) ناچار به استفاده از هیروکلریک اسید برای پودر کردن استخوانها میشوند که این امر موجبات تغییر کیفیت محضول و تاثیرات نامطلوب بر سلامتی انسان میگردد. بعلاوه این ابزیان در حوزچه ها ی پرورش ماهی تولید می گردند و در معرض تغدیه با مواد افزودنی . انواع داروها قراردارند.

کلاژن دریایی گرفته شده از پوست ماهی هایی نظیر کاد :

محل زندگی این ماهی در ابهای عمیق اقیانوس و است این ماهی ها به طور وحشی و طبیعی و بدون دخاتت انسان زندگی میکنند. لذا در معرض هیچ گونه هورمون انی بیوتیک و سایر داروها نبوده و کلاژن حاصله صد در صد ارگانیک و تاثیر گذار میباشد.

چراهما مارین کلاژن:

* محصولی منحصر به فرد 100% تولید کانادا- دارای تاییدیه : اف دی ای – جی ام پی – هلث کانادا و سایر مدارک و تاییدیه های جهانی

* برگرفته از پوست ماهی کاد ابهای عمیق اقیانوس کانادا. این ماهی ها به طور وحشی و طبیعی زندگی و تغذیه مینمایند لذا در معرض هپچ گونه هورمون انی بیوتیک و سایر داروها نبوده است
این محصول به شکل پودر تولید شده لذا دارای حداکثر قدرت جذب میباشد.

* بر خلاف قرص های موجود در بازار ( حداقل مصرف قرص 6 عدد) که قدرت جذب بسیار کمی دارند- هما مارین کلاژن به صورت پودر تولید شده است. با مصرف تنها یک پیمانه تمام کلاژن مورد نیاز روزانه با حداکثر قدرت جدب به بدن میرسد

* ترکیبات ویتامین سی اضافه شده در این محصول به جذب حد اکثری خواص ضد پیری این محصول افزوده است. انتی اکسیدان موجود در هما کلاژن ضد چین و چروک بوده پوست را باز سازی میکند و به بدن در ساخت دوباره کلاطن کمک مینماید

*صد در صد ارگانیک حلال …

محشر دات کام سایتی قدیمی و پربازدید!. تبلیغات در محشر دات کام به صورت کلیکی، گزینه خیلی خوب و مقرون به صرفه ای برای تبلبغات است.
هر کلیک فقط 100 تومان!
اگر مطلب "کلاژن در بدن معجزه می کند" برای شما مفید بوده است با کلیک بر روی آگهی های زیر از ما حمایت کنید
و در صورت تمایل برای درج آگهی در صفحه مربوط به: کلاژن در بدن معجزه می کند در وب سایت محشر، با شماره 09123833830 تماس بگیرید و یا واتس آپ پیام بدید

مطلب کلاژن در بدن معجزه می کند را برای دوستان خود ارسال کنید

ارسال کلاژن در بدن معجزه می کند در فیسبوک
ارسال کلاژن در بدن معجزه می کند در تویتر
ارسال کلاژن در بدن معجزه می کند در واتس آپ
ارسال کلاژن در بدن معجزه می کند در تلگرام
خبرخوان کلاژن در بدن معجزه می کند

Mahshar

دانستنی فال طالع بینی بهداشت سلامت سبک زندگی سفر گردشگری آشپزی تغذیه ازدواج همسرداری ترفند بورس


فال حافظ
0