19 واقعیت جذاب درباره چشم انسان


19 واقعیت جذاب درباره چشم انسان

از زمانی که از خواب بیدار می‌شویم تا زمانی که مجدد به خواب می‌رویم چشم به صورت دائم در حال فعالیت است. چشم انسان از مهمترین و حساس‌ترین اعضای بدن است که باید به شدت از آن مراقبت کرد چون با کوچکترین اتفاق و بیماری ممکن است بینایی به خطر بیوفتد.

در این مطلب می‌خواهیم چند واقعیت جالب و مهم را در مورد چشم انسان بیان کنیم. امیدواریم با دانستن این حقایق بیشتر قدر این نعمت بزرگ – بینایی – را بدانیم.

چشم انسان

19 واقعیت جذاب درباره چشم انسان

 1. آیا می دانید رنگ چشمانتان تحت تاثیر میزان ملانین عنبیه چشمانتان می باشد. در چشمان قهوه ای مقدار ملانین بیشتر می باشد(رنگدانه های قهوه ای تیره)در عنبیه آنها در چشمان آبی مقدار کمتری ملانین وجود دارد که باعث می گردد که کلاژن که آبی می باشد واضح تر باشد.
 2. اگر که شما چشم آبی باشید ؛یک جد مشترک با هر کسی که چشم آبی باشد خواهید داشت! اولین فرد چشم آبی بین ۶ الی ۱۰ هزار سال پیش متولد گردیده است.قبل از آن همه افراد چشمان قهوه ای داشته اند.
 3. چشمان شما دارای ۱۰۷ میلیون سلول می باشد که به روشنایی حساس هستند. ۷ میلیون سلول مخروطی شکل به شما کمک می کنند که بتوانید رنگها و جزییات را مشاهده نمایید ۱۰ میلیون سلول که نامیده می شوند به شما کمک میکنند که در تاریکی بهتر ببینید.
 4. چشم پزشکان مشخص نموده اند یک چشم طبیعی چه چیزهایی را از فاصله ۶ متری می تواند تشخیص دهد. آیا می دانید نمره ۲۰/۲۰ نمره یک چشم طبیعی می باشد.
 5. چنانچه شما عینکی را استفاده نمایید؛ که تصاویر را وارونه نشان دهد مغز شما دید چشم شما را تصحیح خواهد نمود. چنانچه شما تصاویر را برای چند روز وارونه ببینید مغز شما بی تردید تطابق پیدا خواهد کرد و شما تصاویر را بدرستی خواهید دید.
 6. بطور میانگین ‍۱۷ مرتبه در دقیقه ؛ ۱۴۲۸۰ مرتبه در ۱۴ ساعت ؛ ۵.۲ میلیون بار در سال پلک می زنیم. در هنگام مطالعه بدلیل کاهش پلک زدن چشم ها زودتر خسته می گردند. شما در هنگام صحبت کردن بیشتر پلک می زنید.
 7. دلیل ضرب المثل یک چشم بر هم زدن بدلیل وجود سریعترین ماهیچه های بدن در چشم ها می باشد. یک پلک زدن معمولا بین ۱۰۰-۱۵۰ میلی ثانیه طول می کشد. بعبارتی ۵ مرتبه پلک زدن در یک ثانیه.
 8. محال است شما بتوانید با چشمان باز عطسه کنید
 9. رنگهایی وجود دارند که برای چشم انسان بسیار پیچیده است به آنها رنگهای غیر ممکن میگویند
 10. برخی افراد در بدو تولد دارای دو رنگ چشم متفاوت هستند که به آنها هتروکرومی میگویند
 11. رایج ترین رنگ چشم در جهان قهوه ای است
 12. از میان تمام عضلات در بدن شما،ماهیچه هایی که چشم را کنترل میکنند از همه فعال تر هستند
 13. چشم انسان از زمان تولد همواره به یک اندازه باقی میماند،اما رشد گوشها و بینی هرگز متوقف نمیشود
 14. بیشتر مردم فکر میکنند که اشک فقط از آب ساخته شده است،اما اشک به مراتب بسیار پیچیده تر از آن است.سه جزء اصلی در اشک چشم وجود دارد:چربی،مایع مخاطی و آب_به همین دلیل است که اشک تبخیر نمیشود
 15. تنها یک ششم کرهء چشم انسان قابل مشاهده است
 16. برای اینکه چشم‌های شما به طور کاملا صحیح کار کند، بیش از ۲ میلیون عضو درون آن‌ها در حال فعالیت هستند.
 17. تخفیفات نشان می‌دهد در طول زمانی که فردی به افسردگی دچار است، چشم او کنتراست کمتری نسبت به سایرین مشاهده می‌کند و رنگ‌ها را کم‌رنگ می‌بیند.
 18. چشم انسان تنها دو هفته پس از تشکیل نطفه شروع به رشد می‌کند.
 19. چشم انسان آن‌قدرها هم پیشرفته نیست. چشم‌های میگوی آخوندکی ۴ برابر چشم‌های انسان دارای گیرنده‌های رنگی است. بعضی از گیرنده‌های چشم این میگو حتی قادرند نور فرابنفش را ببینند
چشم
چشم

19 واقعیت جذاب درباره چشم انسان را مطالعه کردید!

کدام یک از مواردی که در بالا ذکر شد برای شما جذاب تر بود و باعث شد از عظمت خدا در مورد، چشم این عضو کوچک ولی مهم، به فکر فرو بروید؟

محشر دات کام سایتی قدیمی و پربازدید!. تبلیغات در محشر دات کام به صورت کلیکی، گزینه خیلی خوب و مقرون به صرفه ای برای تبلبغات است.
هر کلیک فقط 100 تومان!
اگر مطلب "19 واقعیت جذاب درباره چشم انسان" برای شما مفید بوده است با کلیک بر روی آگهی های زیر از ما حمایت کنید
و در صورت تمایل برای درج آگهی در صفحه مربوط به: 19 واقعیت جذاب درباره چشم انسان در وب سایت محشر، با شماره 09123833830 تماس بگیرید و یا واتس آپ پیام بدید

مطلب 19 واقعیت جذاب درباره چشم انسان را برای دوستان خود ارسال کنید

ارسال 19 واقعیت جذاب درباره چشم انسان در فیسبوک
ارسال 19 واقعیت جذاب درباره چشم انسان در تویتر
ارسال 19 واقعیت جذاب درباره چشم انسان در واتس آپ
ارسال 19 واقعیت جذاب درباره چشم انسان در تلگرام
خبرخوان 19 واقعیت جذاب درباره چشم انسان

Mahshar

دانستنی فال طالع بینی بهداشت سلامت سبک زندگی سفر گردشگری آشپزی تغذیه ازدواج همسرداری ترفند بورس


فال حافظ

0