پیست‌های اسکی


پیست‌های اسکی

شاید بیشتر گردشگران خارجی تصوری از وجود پیست‌های اسکی در ایران نداشته‌باشند، اما بسیاری از مردم خود ما نیز به خوبی با این جاذبه‌های ورزشی-طبیعی آشنا نیستند. هرچند ایران از نظر جغرافیایی در منطقه گرم و خشک قرار دارد، اما به لطف رشته‌کوه‌های سربه‌فلک کشیده البرز و زاگرس در اقصی نقاط ایران مکان‌های مناسبی برای انجام ورزش مفرح اسکی در چندین ماه از سال وجود دارد.

در این مطلب می خوانید ... پنهان

پیست‌های اسکی

شاید برای شما جالب باشد بدانید در 16 استان از کشورمان پیست‌های اسکی وجود دارند که هر ساله با شروع فصل سرما و بارش برف پذیرای ورزشکارانی از اقصی نقاط جهان هستند و بعضا تا چندماه پس از آغاز سال نو به فعالیت خود ادامه می دهند. همچنین برخی از این پیست‌ها از جمله پیست دیزین در تمام طول سال فعال هستند و با شروع فصل گرما نیز دامنه‌های سرسبز خود را در اختیار ورزشکاران علاقه‌مند به اسکی روی چمن می گذارند.

بد نیست بدانید طبیعت خاص و شیب‌های چالش‌برانگیز پیست‌های ایرانی  باعث جذب اسکی‌بازهای حرفه‌ای در سطح جهانی نیز می شود. تعدادی از معروف‌ترین پیست‌های اسکی ایران عبارت‌اند: از شمشک، دیزین، کوهرنگ، سهند، شیرباد و فریدون‌شهر که از شرق تا غرب و از شمال تا جنوب ایران پراکنده شده‌اند و می توانند برای ساکنین تمام نقاط کشور دسترسی به امکانات مورد نیاز برای انجام این ورزش زمستانی را فراهم کنند. هرچند باید گفت برخی از این پیست‌ها به دلیل ارتفاع بالا و شرایط جغرافیایی در بیشتر مواقع سال برف‌گیر و آماده استفاده هستند.

محشر دات کام سایتی قدیمی و پربازدید!. تبلیغات در محشر دات کام به صورت کلیکی، گزینه خیلی خوب و مقرون به صرفه ای برای تبلبغات است.
هر کلیک فقط 100 تومان!
اگر مطلب "پیست‌های اسکی" برای شما مفید بوده است با کلیک بر روی آگهی های زیر از ما حمایت کنید
و در صورت تمایل برای درج آگهی در صفحه مربوط به: پیست‌های اسکی در وب سایت محشر، با شماره 09123833830 تماس بگیرید و یا واتس آپ پیام بدید

مطلب پیست‌های اسکی را برای دوستان خود ارسال کنید

ارسال پیست‌های اسکی در فیسبوک
ارسال پیست‌های اسکی در تویتر
ارسال پیست‌های اسکی در واتس آپ
ارسال پیست‌های اسکی در تلگرام
خبرخوان پیست‌های اسکی

Mahshar

دانستنی فال طالع بینی بهداشت سلامت سبک زندگی سفر گردشگری آشپزی تغذیه ازدواج همسرداری ترفند بورس


فال حافظ

0