مسئولان برای درمان به خارج از کشور نروند


مسئولان برای درمان به خارج از کشور نروند

رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی، دلایل مسئولان رده بالا برای درمان در خارج از کشور را تایید نکرد و گفت: درمان مسئولان در خارج از کشور، توجیه ندارد.

محمد رئیس زاده روز دوشنبه در نشست خبری به تشریح وضعیت حوزه سلامت، جامعه پزشکی و اقدامات بسیج جامعه پزشکی پرداخت و افزود: جامعه پزشکی ما یک جامعه برجسته و ممتاز و همچنین خوشنام در جهان است و باید قدر بدانیم.

وی با عنوان این مطلب که خدشه دار شدن جایگاه پزشکی در کشور نشات گرفته از ساختار حاکم بر سازمان‌های بیمه گر است، گفت: عمده مشکلات پزشکان مربوط به ساختار بیمه‌ای و روابط مالی است و تا زمانی که این مشکلات حل نشود، جایگاه پزشکی مستحکم نخواهد شد.

رئیس زاده تاکید کرد: ساختار بیمه‌ای سالم و نظارت‌های شفاف بر عملکرد جامعه پزشکی، باعث خواهد شد حجم تخلفات در این حوزه به حداقل برسد.

وی با اذعان به این مطلب که نمی‌گویم کارانه‌های چند صد میلیونی در پزشکی نداریم، افزود: نباید این موضوع را به همه پزشکان تعمیم داد، زیرا در یک مرکز درمانی که بنده حضور دارم، میانگین کارانه پزشکان بین ۲.۵ تا ۵ میلیون تومان در ماه است.

رئیس زاده با تاکید بر اینکه پزشکی ایران در مرز دانش دنیا حرکت می‌کند، تصریح کرد: تا سال ۶۵ در بعضی شهر‌های کشور حتی یک پزشک عمومی نداشتیم، اما حالا به نقطه‌ای رسیده ایم که بیماران از سایر کشور‌ها برای درمان به ایران می‌آیند و شبکه بهداشت ما به عنوان الگو در دنیا شناخته می‌شود.

وی افزود: نباید اجازه بدهیم روح ناامیدی در جامعه حاکم شود.

رئیس زاده در ادامه به برنامه‌ها و اقدامات سازمان بسیج جامعه پزشکی در کشور اشاره کرد و گفت: عمده کار‌های ما خدمات رسانی به مردم مناطق محروم کشور است و به عنوان پل ارتباطی برای استفاده از ظرفیت جامعه پزشکی در مناطق محروم عمل می‌کند.

وی، تغییر نگرش در ارائه خدمات بسیج جامعه پزشکی را مورد تاکید قرار داد و افزود: می‌خواهیم از خدمات درمانی صرف به موضوع پیشگیری و بهداشت روی بیاوریم و از همین رو، در قالب طرح شهید دکتر رهنمون، تیم‌های ما به صورت ثابت در مناطق محروم مستقر خواهند شد.

رئیس زاده گفت: تا الان ۵۰۰ تیم شهید رهنمون با رویکرد جدید تشکیل شده و به صورت ثابت و مستمر در مناطق محروم حاضر می‌شوند. بطوریکه حداقل هر ماه یک بار به مناطق ماموریتی خودشان رفته و شاخص‌های سلامت را مورد بررسی قرار می‌دهند.

به گفته وی، تا کنون ۲۵۰۰ نوبت اعزام تیم‌های شهید رهنمون را داشته ایم.

رئیس زاده از اعزام ۱۰۰ تیم شهید رهنمون همزمان با هفته دفاع مقدس به مناطق مختلف تهران بزرگ خبر داد و افزود: در هفته دفاع مقدس، ویزیت رایگان را خواهیم داشت.

وی، به موضوع قرارگاه جهادی سلامت که وزیر بهداشت نیز با تشکیل آن موافقت کرده است، اشاره کرد و گفت: متاسفانه این قرارگاه هنوز تشکیل نشده است.

رئیس زاده توضیح داد: قرار است این قرارگاه، فعالیت همه نهاد‌ها و سازمان‌های مردم نهاد در حوزه سلامت را سازمان دهی کند تا از این طریق شاهد ارتقای شاخص‌های سلامت در کشور باشیم. زیرا، عمده فعالیت‌های جهادی که در حال حاضر انجام می‌شود، مقرون به صرفه نبوده و درمان محور و تبلیغاتی هستند.

رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی در ادامه به وضعیت حوزه سلامت در شرایط کنونی کشور اشاره کرد و افزود: با تلاش‌ها و اقداماتی که مسئولان وزارت بهداشت در حوزه دارو و تجهیزات پزشکی انجام می‌دهند، قطعا در تامین نیاز‌های دارویی و تجهیزات پزشکی مردم، کمتر دچار مشکل خواهیم شد.

وی در عین حال، بر حمایت از تولیدات داخلی در حوزه دارو و تجهیزات پزشکی تاکید کرد و گفت: در شرایط کنونی، بهتر است جامعه پزشکی به سمت درمان‌های کم هزینه گرایش پیدا کنند، البته مشروط بر اینکه سلامت بیمار آسیب نبیند.

رئیس زاده ادامه داد: جامعه پزشکی از هزینه تراشی خودداری کند تا بتوانیم مشکلات را پشت سر بگذاریم.

وی همچنین، با انتقاد از درمان‌های فانتزی و القایی در جامعه، گفت: ما کشوری نیستیم که بخواهیم این نوع درمان‌ها را بپذیریم. زیرا، چنین درمانی هایی، ارز بری بالایی برای کشور به همراه دارد.

رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی، در واکنش به درمان مسئولان در خارج از کشور، افزود: درمان مسئولان در خارج از کشور را به هیچ عنوان تایید نمی‌کنیم. زیرا، امکان همه درمان‌ها در کشور فراهم است.

وی ادامه داد: مسئولان رده بالای کشور باید خیلی بیشتر از مردم عادی این قبیل مسائل را رعایت کنند و رفتن به خارج از کشور، توجیه پذیر نیست و ادعا‌های آن‌ها را قبول نداریم.

محشر دات کام سایتی قدیمی و پربازدید!. تبلیغات در محشر دات کام به صورت کلیکی، گزینه خیلی خوب و مقرون به صرفه ای برای تبلبغات است.
هر کلیک فقط 100 تومان!
اگر مطلب "مسئولان برای درمان به خارج از کشور نروند" برای شما مفید بوده است با کلیک بر روی آگهی های زیر از ما حمایت کنید
و در صورت تمایل برای درج آگهی در صفحه مربوط به: مسئولان برای درمان به خارج از کشور نروند در وب سایت محشر، با شماره 09123833830 تماس بگیرید و یا واتس آپ پیام بدید

مطلب مسئولان برای درمان به خارج از کشور نروند را برای دوستان خود ارسال کنید

ارسال مسئولان برای درمان به خارج از کشور نروند در فیسبوک
ارسال مسئولان برای درمان به خارج از کشور نروند در تویتر
ارسال مسئولان برای درمان به خارج از کشور نروند در واتس آپ
ارسال مسئولان برای درمان به خارج از کشور نروند در تلگرام
خبرخوان مسئولان برای درمان به خارج از کشور نروند

Mahshar

دانستنی فال طالع بینی بهداشت سلامت سبک زندگی سفر گردشگری آشپزی تغذیه ازدواج همسرداری ترفند بورس


فال حافظ

0