فیلم غریبانه


فیلم غریبانه

بزرگ، ‌پسر جوانی است که در نمایشگاه اتوموبیل یوسف، شوهر خواهرش مشغول به کار شده است. یک روز، بزرگ مامور می‌شود تا اتوموبیل خانم دکتر ثابتی، یکی از مشتریان یوسف را به او تحویل دهد،‌اما در میانه راه تصادف می‌کند. بزرگ برای جلب رضایت دکتر ثابتی چند بار با او روبه‌رو می‌شود،‌ اما دکتر ثابتی پیشنهاد می‌کند که برای جبران خسارت اتوموبیل،‌ بزرگ با او ازدواج کند…

فیلم غریبانه

فیلم غریبانه
فیلم غریبانه

معرفی و بررسی فیلم غریبانه:

فیلم سینمایی غریبانه به‌کارگردانی احمد امینی در سال 1376 در گونه درام و معمایی تولید شده است. غریبانه توانست در مرجع ارزشگذاری سینما و تلویزیون نمره 5.2 از 10 را از سوی مردم بدست بیاورد که نشان می‌دهد عموم مردم غریبانه را اثری متوسط اما مفید برای تماشا ارزیابی می‌کنند. علیرضا بهشتی تهیه‌کننده غریبانه این فیلم را، به‌عنوان محصول کشور ایران تهیه کرده است.

بازیگران فیلم غریبانه

بازیگران فیلم غریبانه چه کسانی هستند؟ در غریبانه بازیگرانی چون ابوالفضل پورعرب در نقش بزرگ، هدیه تهرانی در نقش دکتر بهرخ ثابتی، محمدرضا داوودنژاد در نقش شوهر خواهر بزرگ (یوسف)، نادیا گلچین در نقش خواهر بزرگ (منیر)، میترا حجار در نقش پروین، سیامک قدکچیان و آرین خلج به ایفای نقش و بازیگری پرداخته‌اند.

فیلم غریبانه حدود 22 بازیگر جلوی دوربین رفته‌اند که از نظر تعداد بازیگران می‌توان غریبانه را یک اثر پربازیگر عنوان کرد. از این‌لحاظ کارگردانی فیلم غریبانه باتوجه به بازی گرفتن از این تعداد بازیگر و مدیریت آنها کار بسیار دشواری بوده است؛ باید بررسی کرد آیا احمد امینی به‌عنوان کارگردان و به‌عنوان بازیگردان و همچنین تیم بازیگری غریبانه توانسته‌اند در این زمینه موفق باشند و بازی‌های درخشانی را نمایش دهند؟

از دیگر بازیگران فیلم غریبانه می‌توان به علی برجسته، سروش خلیلی، مهران مهدیان، شراره مهربان، تورج زاهدی، بهزاد خداویسی در نقش حمید، فرشید رئوفی و انوشیروان نعیمی اشاره کرد.

داستان فیلم غریبانه

از محتوا و داستان فیلم غریبانه چقدر اطلاع دارید؟ فیلم‌نامه غریبانه توسط اصغر عبداللهی و احمد امینی نوشته شده است.

در خلاصه داستانی که یا از سوی تیم رسانه‌ای اثر و یا توسط دیگر رسانه‌ها درباره داستان غریبانه منتشر شده است، می‌خوانیم: ««بهرخ ثابتی» که دکتر داروساز است، بعد از اینکه مطلع می‌شود که مادرش بیمار است، برای پیوستن به او که در خارج است، به فروش املاک موروثی خود می‌پردازد. در همین اثناء، اتومبیل گرانقیمت که برای فروش در نمایشگاهی به امانت گذارده شده، توسط «بزرگ»، پادوی نمایشگاه خسارت عمده‌ای می‌بیند. اما «بزرگ» پولی برای جبران خسارت «بهرخ» ندارد. بنابراین ناچار می‌شود تا به خواسته‌ای عجیب تن بدهد.

خواسته‌ی «بهرخ» ازدواج است. آن‌دو گرفتار عشق بی‌فرجامی می‌شوند که ابتداً هریک سعی دارد از آن بگریزد. اما در این اثناء، «بهرخ» از راز تلخی آگاه می‌شود. «بزرگ» زمان زیادی برای زندگی ندارد و این راز، «بهرخ» را به «بزرگ» نزدیک‌تر می‌کند، اما پایان این رابطه، به هر حال مفارقت است…»

شباهت فیلم غریبانه با سایر فیلم های ایرانی

فیلم غریبانه از نظر ساختار (فرم)، محتوا و محیط تولید، به آثار مختلفی شباهت دارد. با توجه به شاخص‌های متعدد و گوناگونی می‌توان گفت آثار مرتبط فیلم غریبانه عبارت است از: فیلم به رنگ ارغوان، فیلم کیفر، فیلم پایان نامه، فیلم هیچ کجا هیچ کس و فیلم درباره الی.

فیلم غریبانه و کارنامه فعالیت کارگردان و بازیگران

از نظر تاریخچه فعالیت کارگردان و بازیگران فیلم غریبانه نیز آمارها و نکات جذابی را می‌توان بیان کرد. براساس آمارها فیلم غریبانه به طور متوسط فعالیت 9ام بازیگران این اثر است. براساس امتیاز مردم فیلم غریبانه بهترین اثر نادیا گلچین و یکی از 4 اثر شاخص سیامک قدکچیان و آرین خلج در حرفه بازیگری محسوب می‌شود.

5 تن از بازیگران غریبانه، اولین فعالیت جدی بازیگری خود را در این اثر تجربه کرده‌اند، در واقع در غریبانه 5 فیلم اولی بوده‌اند: میترا حجار، شراره مهربان، بهروز مرادیان، محمداسماعیل فرح بخش و سریر آقاسرشار.

همچنین احمد امینی کارگردان غریبانه اولین همکاری خود با بازیگرانی چون ابوالفضل پورعرب، محمدرضا داوودنژاد، نادیا گلچین، سیامک قدکچیان، آرین خلج، علی برجسته، سروش خلیلی، مهران مهدیان، تورج زاهدی، بهزاد خداویسی، انوشیروان نعیمی، سیامک اشعریون، حسین خانی‌بیک، منوچهر علیپور و حمید دلفانی را در این اثر تجربه کرده است. در میان بازیگران غریبانه نیز 216 همکاریِ اول رخ داده، به‌عبارت دیگر در این فیلم میان هر یک از 22 بازیگر با یکدیگر یک رابطه همکاری شکل گرفته که 216 همکاری برای اولین‌مرتبه در غریبانه رخ داده است.

مانند: ابوالفضل پورعرب و هدیه تهرانی، محمدرضا داوودنژاد و نادیا گلچین، میترا حجار و سیامک قدکچیان، آرین خلج و علی برجسته، سروش خلیلی و مهران مهدیان.
آیا می‌دانید کدام هنرمندان فیلم غریبانه فوت‌کرده‌اند؟ از میان عوامل و بازیگران فیلم غریبانه، 1 نفر به دیار باقی سفر کرده است و دیگر در میان ما نیست: شادروان سروش خلیلی.

عوامل فیلم غریبانه

اگر از تصویربرداری فیلم غریبانه خوشتان آمده و یا دوستش ندارید، بهتر است بدانید مدیر فیلمبرداری آن رضا بانکی بوده است. نظرتان درباره ضرباهنگ و تدوین فیلم غریبانه چیست؟ تدوین غریبانه را روح‌الله امامی انجام داده است. موسیقی متن فیلم غریبانه اثر فریبرز لاچینی است. در مجموع بیش از 28 نفر در تولید فیلم غریبانه نقش داشته‌اند

محشر دات کام سایتی قدیمی و پربازدید!. تبلیغات در محشر دات کام به صورت کلیکی، گزینه خیلی خوب و مقرون به صرفه ای برای تبلبغات است.
هر کلیک فقط 100 تومان!
اگر مطلب "فیلم غریبانه" برای شما مفید بوده است با کلیک بر روی آگهی های زیر از ما حمایت کنید
و در صورت تمایل برای درج آگهی در صفحه مربوط به: فیلم غریبانه در وب سایت محشر، با شماره 09123833830 تماس بگیرید و یا واتس آپ پیام بدید

مطلب فیلم غریبانه را برای دوستان خود ارسال کنید

ارسال فیلم غریبانه در فیسبوک
ارسال فیلم غریبانه در تویتر
ارسال فیلم غریبانه در واتس آپ
ارسال فیلم غریبانه در تلگرام
خبرخوان فیلم غریبانه

Mahshar

دانستنی فال طالع بینی بهداشت سلامت سبک زندگی سفر گردشگری آشپزی تغذیه ازدواج همسرداری ترفند بورس


فال حافظ

0