عوارض خطرناک اسپری مو برای سلامتی!


عوارض خطرناک اسپری مو برای سلامتی!

اسپری‌های مو در آخرین مرحله از آرایش استفاده می‌شوند. استفاده از اسپری‌ها نسبت به ژل و فوم‌ها راحت‌تر است. همچنین طرفداران بیشتری نسبت به دو محصول قبلی دارند. محلول‌هایی که معمولاً پایه‌ای ژل مانند دارند.

اسپری‌ها و حالت دهنده‌های مو

اسپری‌ها و حالت دهنده‌های مو گاهی سلامت شما را تهدید می‌کنند. محققان به تازگی هشدارهای مهمی به طرفداران همیشگی این محصولات داده‌اند که کمی حواس‌شان را جمع کنند و هر محصولی را روی سرشان و در هر وضعیتی خالی نکنند.

اسپری مو در بارداری

غلب اسپری‌ها با ایجاد یک پوشش روی مو می‌توانند حالت مو را کنترل کنند. محلول‌هایی که برای تولید اسپری‌ها استفاده می‌شوند معمولاً مواد الکلی هستند که در معرض هوا به شدت فرار هستند و بعد از تبخیر، فقط پلیمر مورداستفاده همانند ژل‌ها روی مو باقی می‌مانند. اسپری‌ها نیز بر اساس ضخامت موها دسته‌بندی می‌شوند، باید از اسپری استفاده کنید که متناسب با موهای شما باشد. اگر ضخامت موهای شما زیاد است می‌توانید از اسپری‌های خشک استفاده کنید و اگر موهای شکننده دارید بهتر است از اسپری‌هایی استفاده کنید که به موهای شما رطوبت بیشتری بدهند.

تماس زنان باردار با اسپری مو و تولد نوزاد ناقص و معیوب

تماس با اسپری مو در دوران بارداری برای نوزاد خطرناک است. اگر زنان در دوران بارداری با اسپری مو به ویژه در محل کار مانند آرایشگاه تماس زیاد داشته باشند، خطر تولد نوزادان پسر آن‌ها با مشکلات و نواقص اعضای تولید مثلی، افزایش پیدا می‌کند.

در این وضعیت نوزادان پسر با نقص اعضای جنسی متولد می‌شوند، به طوری که مجرای ادراری آن‌ها از غدد جنسی جدا می‌شود. دانشمندان کالج ایمپریال لندن تاکید کردند که تماس مادران با اسپری مو در دوران بارداری خطر بروز این نقص عضو را در نوزادان پسر تا دو برابر افزایش می‌دهد.

مطالعات نشان می‌دهد که نرخ ابتلا به این نقص عضو در کودکان پسر طی دهه‌های اخیر به شدت افزایش یافته است.
برخی کارشناسان می‌گویند که نوعی ماده شیمیایی موجود در مواد پلاستیکی که فتالاتس نامیده می‌شود عامل بروز این نقص عضو جنینی است. این ماده شیمیایی می‌تواند تعادل هورمون‌ها را بر هم بزند و استفاده از آن در اسباب بازی‌ها چند سال است که در اتحادیه اروپا ممنوع شده است.

روش استفاده از اسپری مو

اما ظاهرا این ماده در برخی از مواد آرایشی نیز وجود دارد که از سال ۲۰۰۵ از استفاده از آن در اسپری‌های مو و سایر مواد آرایشی جلوگیری می‌شود.

اسپری مو را به ریشه مو نزنید

متخصصان پوست و موی کانادایی بر این باورند که اگر اسپری مو به ریشه موها زده نشود، مشکل چندانی ایجاد نمی‌کند. اگر اسپری‌های حالت دهنده مو با ریشه موها برخورد کنند، موجب ریزش مو، ایجاد موخوره و پوسته پوسته شدن کف سر می‌شوند اما اگر مواد تشکیل دهنده این حالت دهنده‌ها با ریشه مو تماس پیدا نکند، عوارض زیادی به وجود نمی‌آورد.
برای حالت دادن به موهای خود از حالت دهنده‌های گیاهی که عوارض کمتری دارند، استفاده نمایید.

همچنین انواع گوناگون حالت دهنده‌ها مانند اسپری، ژل و چسب‌ها در پایان روز باید از روی موها شسته شوند زیرا در غیر این صورت، به شکل ذره‌های خشک شده از موها جدا می‌شوند و ایجاد شوره کاذب می‌کنند. به همین دلیل، متخصصان به افراد توصیه می‌کنند که در صورت امکان برای حالت دادن به موهای خود از حالت دهنده‌های گیاهی استفاده کنند که عوارض کمتری دارند.

عوارض خطرناک اسپری مو برای سلامتی!
اسپری مو

اسپری مو

آسمی‌ها در خط اول خطر در رابطه با اسپری مو
اگر شما آسم دارید و یا اگر یکی از اعضای خانواده شما از بیماری آسم رنج می‌برد، لازم است بدانید که استفاده از این محصولات را باید کنار بگذارید.

اسپری‌های مو در گروه عوامل تشدید کننده علایم آسم به شمار می‌آیند و به راحتی می‌توانند موجب تحریک مجاری تنفسی شوند و می‌توانند حتی شما را تا مرز یک حمله آسمی پیش ببرند.

4 توصیه به آن‌ها که اسپری مو می‌زنند

* با فاصله اسپری مو را بر روی سر و موهای خود اسپری کنید:
برای این که اسپری‌ها و حجم دهنده‌های مو بهتر روی موهای شما بنشینند، بهتر است اول قوطی آن‌ها را خوب تکان دهید و سپس آن را در فاصله ۳۰ سانتی متری موهای‌تان نگه دارید و از این فاصله آن را روی موهای‌تان اسپری کنید.

* دهان و چشم های‌تان را ببندید:
برای این که قطرات این افشانه‌ها کمتر در دهان و بینی شما وارد شوند بهتر است هنگامی که خودتان یا آرایشگر می‌خواهد آن‌ها را روی سر شما اسپری کند، چشم های‌تان را ببندید و دستتان را روی بینی و دهان‌تان بگذارید حتی می‌توانید از یک ماسک برای پوشاندن بینی و دهان‌تان استفاده کنید و بهتر است پس از اسپری کردن این محصولات روی موهای‌تان آن محل را ترک کنید و تهویه اتاق را روشن کنید و یا پنجره‌ها را باز کنید.

* در فضای آزاد اسپری کنید:
برای این که محصولات شیمیایی کمترین اثر را روی سلامت شما و اعضای خانواده‌تان داشته باشند، بد نیست پس از این که موهای‌تان را سشوار کشیدید و نوبت به استفاده از این محصولات رسید به حیاط یا ایوان منزل‌تان بروید و در فضای آزاد این محصولات را روی موهای‌تان اسپری کنید. باقی ماندن قطرات این افشانه‌ها در فضای منزل و تجزیه شیمیایی آن می‌تواند روی سلامت شما اثرات نا مطلوبی بر جای بگذارد.

* اسپری سبز بخرید:
در سال‌های اخیر بعد از این همه حرف و حدیث که پشت سر این محصولات در دنیا بوده است، سرانجام کارخانه‌های سازنده به این فکر افتاده‌اند که محصولاتی از این دست را تولید و روانه بازار کنند که سازگاری بیشتری با سلامت انسان‌ها و محیط زیست داشته باشند روی این محصولات واژه سبز نوشته شده است. توصیه ما به شما این است که این انواع را خریداری کنید تا سلامت خودتان و دیگر افراد روی کره زمین را فراهم کرده باشید.

محشر دات کام سایتی قدیمی و پربازدید!. تبلیغات در محشر دات کام به صورت کلیکی، گزینه خیلی خوب و مقرون به صرفه ای برای تبلبغات است.
هر کلیک فقط 100 تومان!
اگر مطلب "عوارض خطرناک اسپری مو برای سلامتی!" برای شما مفید بوده است با کلیک بر روی آگهی های زیر از ما حمایت کنید
و در صورت تمایل برای درج آگهی در صفحه مربوط به: عوارض خطرناک اسپری مو برای سلامتی! در وب سایت محشر، با شماره 09123833830 تماس بگیرید و یا واتس آپ پیام بدید

مطلب عوارض خطرناک اسپری مو برای سلامتی! را برای دوستان خود ارسال کنید

ارسال عوارض خطرناک اسپری مو برای سلامتی! در فیسبوک
ارسال عوارض خطرناک اسپری مو برای سلامتی! در تویتر
ارسال عوارض خطرناک اسپری مو برای سلامتی! در واتس آپ
ارسال عوارض خطرناک اسپری مو برای سلامتی! در تلگرام
خبرخوان عوارض خطرناک اسپری مو برای سلامتی!

Mahshar

دانستنی فال طالع بینی بهداشت سلامت سبک زندگی سفر گردشگری آشپزی تغذیه ازدواج همسرداری ترفند بورس


فال حافظ
0