عمارت بروجردی‌ها


عمارت بروجردی‌ها

این بنای تاریخی که در زمان قاجاریه در شهر تاریخی کاشان ساخته‌شده، بیش از 150 سال قدمت دارد و به دلایل متعددی از جمله معماری خاص و زیبای خود تبدیل به نمادی از عمارت‌های ایرانی شده‌است. این بنای عظیم که در مرکز شهر کاشان قرار دارد، از چندین بخش تشکیل شده که از جمله می توان به حیاط بیرونی و اندرونی، قسمت زمستان نشین و تابستان نشین، اتاق‌های تودرتوی فراوان، سرداب و بادگیرهایی که سیستم تهویه مطبوع کاملا کاربردی و منطبق بر معماری ایرانی ایجاد کرده‌اند و بام عمارت کلاه‌فرنگی اشاره کرد.

در این مطلب می خوانید ... پنهان

عمارت بروجردی‌ها

با گشت و گذار در این بنای مسحور کننده، علاوه بر لذت بردن از نقوش تزئینی، کاشی‌کاری‌ها، نقاشی و گچ‌کاری‌های به‌کاررفته در ساخت بنا می توانید با هنر دست استادکاران چیره‌دست قدیم بیشتر آشنا شده و جلوه معماری اصیل ایرانی را که هنوز هم در برابر سایر مکاتب معماری جهان حرف‌های بسیاری برای گفتن دارد، بهتر درک کنید.

محشر دات کام سایتی قدیمی و پربازدید!. تبلیغات در محشر دات کام به صورت کلیکی، گزینه خیلی خوب و مقرون به صرفه ای برای تبلبغات است.
هر کلیک فقط 100 تومان!
اگر مطلب "عمارت بروجردی‌ها" برای شما مفید بوده است با کلیک بر روی آگهی های زیر از ما حمایت کنید
و در صورت تمایل برای درج آگهی در صفحه مربوط به: عمارت بروجردی‌ها در وب سایت محشر، با شماره 09123833830 تماس بگیرید و یا واتس آپ پیام بدید

مطلب عمارت بروجردی‌ها را برای دوستان خود ارسال کنید

ارسال عمارت بروجردی‌ها در فیسبوک
ارسال عمارت بروجردی‌ها در تویتر
ارسال عمارت بروجردی‌ها در واتس آپ
ارسال عمارت بروجردی‌ها در تلگرام
خبرخوان عمارت بروجردی‌ها

Mahshar

دانستنی فال طالع بینی بهداشت سلامت سبک زندگی سفر گردشگری آشپزی تغذیه ازدواج همسرداری ترفند بورس


فال حافظ

Comments are closed.


0