رشد جنین در هفتۀ هفتم


رشد جنین در هفتۀ هفتم

در هفتۀ هفتم بارداری، رویان یا جنین ابتدایی تقریباً به اندازۀ یک نخود است که از سر تا انتهای دُم در حدود یک سانتی‌متر طول و تقریباً نیم گرم وزن خواهد داشت. اجزای صورت در این هفته با رشد چشم‌ها، دهان، سوراخ‌های بینی و گوش‌ها جزئیات دقیق‌تری پیدا می‌کند. چشم‌ها اولین عضو قابل تشخیص روی صورت جنین است. مغز و سر با سرعت بیشتری نسبت به سایر عضوها رشد می‌کنند. مری یا لوله‌ای که از طریق آن کودک بلع غذا را انجام خواهد داد، همراه با ریه‌ها که در دو طرف قرار دارد شروع به شکل‌گیری می‌کند. با رشد دریچه‌ها و بطن، قلب کامل‌تر می‌شود.

جوانه‌های اندام دست و پا که در هفتۀ پیش ایجاد شده‌اند، اکنون باید بلندتر شوند. با بلندتر شدن جوانۀ بازوها، انتهای آنها پهن‌تر خواهد شد که آغاز تشکیل دست‌هاست. اعصاب نیز در اندام فوقانی شروع به شکل‌گیری می‌کند. کیسۀ زرده همزمان با تغذیۀ جنین، در حال کوچک‌تر شدن است. بند ناف تشکیل و عملکرد آن شروع می‌شود که در دوران بارداری برای کودک اکسیژن و مواد غذایی را تأمین می‌کند. همچنین دفع مواد زاید کودک از طریق بند ناف انجام می‌شود. کودک درون کیسۀ آمنیوتیک غوطه‌ور خواهد بود که در دوران بارداری از او محافظت می‌کند. کودک شما در این زمان هنوز یک جنین ابتدایی است و باید به یاد داشته باشید که این هفته نیز مرحلۀ بسیار حساسی برای رشد اوست، زیرا بسیاری از اندام‌ها و ساختارها در حال رشد هستند. بنابراین از محیط اطراف خود آگاه باشید و از قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی و سمی خودداری کنید.

محشر دات کام سایتی قدیمی و پربازدید!. تبلیغات در محشر دات کام به صورت کلیکی، گزینه خیلی خوب و مقرون به صرفه ای برای تبلبغات است.
هر کلیک فقط 100 تومان!
اگر مطلب "رشد جنین در هفتۀ هفتم" برای شما مفید بوده است با کلیک بر روی آگهی های زیر از ما حمایت کنید
و در صورت تمایل برای درج آگهی در صفحه مربوط به: رشد جنین در هفتۀ هفتم در وب سایت محشر، با شماره 09123833830 تماس بگیرید و یا واتس آپ پیام بدید

مطلب رشد جنین در هفتۀ هفتم را برای دوستان خود ارسال کنید

ارسال رشد جنین در هفتۀ هفتم در فیسبوک
ارسال رشد جنین در هفتۀ هفتم در تویتر
ارسال رشد جنین در هفتۀ هفتم در واتس آپ
ارسال رشد جنین در هفتۀ هفتم در تلگرام
خبرخوان رشد جنین در هفتۀ هفتم

Mahshar

دانستنی فال طالع بینی بهداشت سلامت سبک زندگی سفر گردشگری آشپزی تغذیه ازدواج همسرداری ترفند بورس


فال حافظ
0