رشد جنین در هفتۀ هجدهم


رشد جنین در هفتۀ هجدهم

در هفتۀ ۱۸ بارداری، کودک در حالت جمع‌شده تقریباً به اندازۀ یک سیب است. قد کودک به رشد خود ادامه خواهد داد تا از سر تا انتهای نشیمنگاه به حدود ۱۵ سانتی‌متر برسد و وزن او نیز به حدود ۲۰۰ گرم خواهد رسید.

در این مطلب می خوانید ... پنهان

اکنون گوش‌های کودک در محل نهایی خود قرار گرفته و ممکن است نمایان شدن آنها از دو طرف سر شروع شود. ممکن است مغز آمادگی آغاز پردازش صداهایی را داشته باشد که توسط گوش دریافت و فرستاده می‌شود. با حساس‌تر شدن بیشتر شبکیۀ چشم‌ها به نور و توانایی کودک در تکان دادن آنها، چشم‌ها دقیق‌تر می‌شوند.

پوست هنوز به اندازه‌ای نازک است که رگ‌های خونی از پشت آن دیده شوند. پوشش محافظ میلین بر روی اعصاب رشد خواهد کرد و کودک ممکن است شروع به درک احساسات خود کند.

رشد جنین در هفتۀ هجدهم

برخی از کودکان ممکن است سکسکه کنند. اما شما آنها را نمی‌شنوید، زیرا نای او به جای هوا توسط مایع پر شده است، اما در چند هفتۀ آینده که کودک بزرگ‌تر می‌شود، ممکن است زمانی که سکسکه می‌کند قادر به احساس حرکات ریتمیک او در داخل شکم خود باشید. کیسه‌های کوچک هوا که به آلوئول معروف هستند، شروع به شکل‌گیری در ریه‌ها می‌کنند و تارهای صوتی نیز گسترش می‌یابند.

رشد جنین در هفتۀ هجدهم
رشد جنین در هفتۀ هجدهم

اگر به جای مایع آمنیوتیک، هوا از تارهای صوتی عبور می‌کرد، می‌توانستید صدای کودک را بشنوید که در حال تمرین حرکات گریه است. اگر در این هفته یک سونوگرافی خارج از برنامه انجام دهید، ممکن است خوش‌شانس باشید و کودک را در حال چرخیدن، تاب خوردن و لگد زدن ببینید. کودک همچنین زمان‌های بیداری و خواب خواهد داشت و حتی ممکن است هنگام سونوگرافی، مشغول چرت زدن باشد.

 

محشر دات کام سایتی قدیمی و پربازدید!. تبلیغات در محشر دات کام به صورت کلیکی، گزینه خیلی خوب و مقرون به صرفه ای برای تبلبغات است.
هر کلیک فقط 100 تومان!
اگر مطلب "رشد جنین در هفتۀ هجدهم" برای شما مفید بوده است با کلیک بر روی آگهی های زیر از ما حمایت کنید
و در صورت تمایل برای درج آگهی در صفحه مربوط به: رشد جنین در هفتۀ هجدهم در وب سایت محشر، با شماره 09123833830 تماس بگیرید و یا واتس آپ پیام بدید

مطلب رشد جنین در هفتۀ هجدهم را برای دوستان خود ارسال کنید

ارسال رشد جنین در هفتۀ هجدهم در فیسبوک
ارسال رشد جنین در هفتۀ هجدهم در تویتر
ارسال رشد جنین در هفتۀ هجدهم در واتس آپ
ارسال رشد جنین در هفتۀ هجدهم در تلگرام
خبرخوان رشد جنین در هفتۀ هجدهم

Mahshar

دانستنی فال طالع بینی بهداشت سلامت سبک زندگی سفر گردشگری آشپزی تغذیه ازدواج همسرداری ترفند بورس


فال حافظ

0