رشد جنین در هفتۀ نهم


رشد جنین در هفتۀ نهم

از هفتۀ نهم بارداری، رویان شما جنین نامیده می‌شود. جنین شما در این هفته تقریباً به اندازۀ یک گیلاس است که طولش از سر تا دُم در حدود ۲ سانتی‌متر و وزنش تقریباً ۲ گرم خواهد بود. اندازۀ کیسه زرده کاهش می‌یابد و به زودی دیگر نیازی به آن نخواهد بود. جفت به تکامل خود ادامه می‌دهد تا به تنهایی تغذیۀ جنین را بر عهده بگیرد.

در پایان این هفته، سر باید راست‌تر باشد، تنه باید عمودی شود و دم قورباغه‌مانند جنین ناپدید شود. اجزای صورت همچنان به رشد خود ادامه می‌دهند، چشم‌ها در حال بزرگ‌تر شدن هستند و رنگ‌دانه‌هایی دارند که رنگ خود را به چشم‌ها می‌دهند. پلک‌ها نیز در حال شکل‌گیری است. فک و عضلات صورت، همچنین دهان و جوانه‌های چشایی زبان در حال شکل‌گیری هستند. اندام‌های مهم داخلی مانند مغز، قلب، ریه‌ها، کلیه‌ها و دستگاه گوارش همگی باید تا این هفته شکل گرفته باشد، اما همچنان رشد تدریجی برای تکمیل آنها ادامه دارد.

در این هفته قلب شروع به ایجاد چهار دهلیز خود می‌کند. روده‌ها در داخل بند ناف جنین تشکیل می‌شود و رشد آنها طی هفته‌های بعدی ادامه خواهد یافت، سپس وقتی شکم جنین برای جا دادن آنها به اندازۀ کافی بزرگ شد، به آنجا منتقل می‌شوند. در پایان هفتۀ نهم، نوک سینه‌های جنین باید روی قفسۀ سینۀ او ظاهر شود. غدۀ هیپوفیز همراه با دیگر اندام‌‌ها و ارگان‌های داخل گردن مانند حنجره و نای شروع به شکل‌گیری می‌کند.

در اوایل هفتۀ نهم، سلول‌های اولیه به ناحیۀ تناسلی می‌روند، یعنی جایی که آنجا در نهایت آلت تناسلی مردانه یا اندام تناسلی زنانه را تشکیل می‌دهند. در پایان این هفته، این سلول‌ها باید همراه با ارگان‌های دیگر این بخش مثل مقعد شروع به شکل‌گیری کنند. بازوها باید در محل صحیح خود شکل گرفته باشند و در محل آرنج خم شوند. مچ دست‌ها نیز قابل مشاهده باشد و تورفتگی‌هایی در دست و پا در محلی که انگشتان رشد می‌کنند، به وجود آمده باشد. در پایان هفتۀ نهم، تورفتگی‌هایی در پاها در محل رشد زانو و مچ به وجود می‌آید و ممکن است مچ پا و ناخن‌های پا شروع به ظاهر شدن کنند. مواد استخوانی اسکلت بدن در هفتۀ نهم شروع به شکل‌گیری می‌کنند و عضلات جنین در حال رشد خواهند بود. سونوگرافی ممکن است حرکت عضلات را نشان دهد، اما شما هنوز آن را احساس نمی‌کنید.

محشر دات کام سایتی قدیمی و پربازدید!. تبلیغات در محشر دات کام به صورت کلیکی، گزینه خیلی خوب و مقرون به صرفه ای برای تبلبغات است.
هر کلیک فقط 100 تومان!
اگر مطلب "رشد جنین در هفتۀ نهم" برای شما مفید بوده است با کلیک بر روی آگهی های زیر از ما حمایت کنید
و در صورت تمایل برای درج آگهی در صفحه مربوط به: رشد جنین در هفتۀ نهم در وب سایت محشر، با شماره 09123833830 تماس بگیرید و یا واتس آپ پیام بدید

مطلب رشد جنین در هفتۀ نهم را برای دوستان خود ارسال کنید

ارسال رشد جنین در هفتۀ نهم در فیسبوک
ارسال رشد جنین در هفتۀ نهم در تویتر
ارسال رشد جنین در هفتۀ نهم در واتس آپ
ارسال رشد جنین در هفتۀ نهم در تلگرام
خبرخوان رشد جنین در هفتۀ نهم

Mahshar

دانستنی فال طالع بینی بهداشت سلامت سبک زندگی سفر گردشگری آشپزی تغذیه ازدواج همسرداری ترفند بورس


فال حافظ

0