رشد جنین در هفتۀ سیزدهم


رشد جنین در هفتۀ سیزدهم

در سه ماهۀ اول، یک جنین کامل درون رحم شما شکل گرفته است و این مرحله از بارداری مرحلۀ تکامل جنین است. سه ماهۀ دوم، دورۀ رشد سریع جنین خواهد بود. در هفتۀ ۱۳ بارداری، جنین در حالت جمع‌شده تقریباً به اندازۀ یک گردو است که از سر تا انتهای نشیمنگاه حدود ۷ تا ۸ سانتی‌متر طول دارد و وزنش بین ۲۳ تا ۲۵ گرم است. جنین اکنون یک نسخۀ مینیاتوری از نوزادی است که انتظار دارید در شش تا هفت ماه آینده به دنیا بیاید. سر جنین تا مدتی نسبت به بدنش بزرگ‌تر باقی خواهد ماند، اما با ادامۀ رشد جنین، بدن با سر او متناسب می‌شود. مغز هنوز در حال رشد است، اما در طول چند هفتۀ آینده سطح خارجی آن صاف خواهد بود. مغز در این مرحله دارای دو یا سه لایۀ مختلف است. نرمۀ استخوان به استخوان سخت تبدیل خواهد شد و مغز استخوان شروع به ساخت گلبول‌های سفید می‌کند. دنده‌ها برای محافظت از اندام‌ها تشکیل خواهد شد و جنین که استفاده از عضلات مختلف را تمرین می‌کند، در مایع آمنیوتیک فضای زیادی برای حرکت آزادانه خواهد داشت. جنین احتمالاً اکنون مجموعۀ اثر انگشت‌های منحصربه‌فرد خود را دارد.

اگر در این هفته سونوگرافی داشته باشید، ممکن است به نظر برسد که جنین در حال مکیدن انگشت شست خود است. اگرچه امکان دارد که جنین قادر به قرار دادن انگشت شست در دهان خود باشد، اما هنوز آمادۀ انجام حرکت مکیدن نیست. هنوز باید صبر کنید که اندام تناسلی خارجی رشد کند تا بتوان جنسیت جنین را تعیین کرد. با این حال، اندام‌های تناسلی داخلی در حال حاضر تشکیل شده است. اگر جنین دختر باشد، در این مرحله حدود شش تا هفت میلیون تخمک در تخمدان دارد، اما تا زمان تولد، فقط بین یک تا دو میلیون از آنها باقی می‌ماند.

محشر دات کام سایتی قدیمی و پربازدید!. تبلیغات در محشر دات کام به صورت کلیکی، گزینه خیلی خوب و مقرون به صرفه ای برای تبلبغات است.
هر کلیک فقط 100 تومان!
اگر مطلب "رشد جنین در هفتۀ سیزدهم" برای شما مفید بوده است با کلیک بر روی آگهی های زیر از ما حمایت کنید
و در صورت تمایل برای درج آگهی در صفحه مربوط به: رشد جنین در هفتۀ سیزدهم در وب سایت محشر، با شماره 09123833830 تماس بگیرید و یا واتس آپ پیام بدید

مطلب رشد جنین در هفتۀ سیزدهم را برای دوستان خود ارسال کنید

ارسال رشد جنین در هفتۀ سیزدهم در فیسبوک
ارسال رشد جنین در هفتۀ سیزدهم در تویتر
ارسال رشد جنین در هفتۀ سیزدهم در واتس آپ
ارسال رشد جنین در هفتۀ سیزدهم در تلگرام
خبرخوان رشد جنین در هفتۀ سیزدهم

Mahshar

دانستنی فال طالع بینی بهداشت سلامت سبک زندگی سفر گردشگری آشپزی تغذیه ازدواج همسرداری ترفند بورس


فال حافظ

0