دیجیتال مارکتینگ و ۴۰ تکنیک مؤثر در دیجیتال مارکتینگ برای بازاریابی در اینترنت


دیجیتال مارکتینگ و ۴۰ تکنیک مؤثر در دیجیتال مارکتینگ برای بازاریابی در اینترنت

در این مطلب سعی می‌­شود تا بسیار ساده و روان به این سوال که دیجیتال مارکتینگ چیست پاسخ دهیم، ابزارها و تاکتیک‌های آن را معرفی کنیم، معرفی کنیم که چارچوب دیجیتال مارکتینگ چیست و در نهایت از این بگوییم که وظایف یک مدیر دیجیتال مارکتینگ چیست.

دیجیتال مارکتینگ چیست ؟

نیل پتل (Neil Patel) دیجیتال مارکتر معروف هندی که به گفته مجله فوربز جزء ۱۰ دیجیتال مارکتر برتر دنیاست، به سوال دیجیتال مارکتینگ چیست این­گونه پاسخ می­‌دهد:

«دیجیتال مارکتینگ به هرگونه‌­ای از بازاریابی محصولات و خدمات می­‌گویند که از طریق دستگاه‌­های الکترونیکی انجام می‌­شود».

طبق این تعریف، دیجیتال مارکتینگ مفهوم نسبتاً جدیدی نیست، بلکه اولین بازاریابی دیجیتال صورت گرفته در دنیا مربوط می‌­شود به بیش از ۱۰۰ سال پیش. رادیو سال ۱۹۸۶ اختراع شده است.

۱۰ سال زمان برد تا رادیو به محصولی عمومی تبدیل شود و اکثر مردم آن را تهیه کنند و از آن­جا بود که به فکر تبلیغات نیز افتادند. اولین تبلیغات مربوط بود به یک اجرای اُپرا که بعد از پخش آن فوراً بلیط‌­های آن اجرا فروخته شد و این شد روز تولد دیجیتال مارکتینگ.

بنابراین در دیجیتال مارکتینگ استفاده از ابزارهای دیجیتال مطرح است، نه فقط اپلیکیشن‌­ها و موتورهای جستجو و … بنابراین دیجیتال مارکتینگ می‌­تواند همزمان آنلاین باشد یا آفلاین.

نوع آنلاین دیجیتال مارکتینگ چیست ؟

در این نوع از بازاریابی که اختصاراً بازاریابی آنلاین گفته می‌­شود، شما با استفاده از اینترنت و نیز شاید با کمک گرفتن از سایر ابزارهای دیجیتال گفته شده به سرعت بیشتر و دقیق­تر با مشتریان ارتباط برقرار می‌­کنید و هرکدام از کمپین‌­های شما اگر بازدهی خوبی با توجه به هزینه آن ایجاد نکرده است آن را تکرار نخواهید کرد. حتی در این نوع، شما می­‌توانید برای بخشی از مشتریان خود یک کمپین متفاوت از بخشی دیگر طراحی می­‌کنید (آزمون A/B) تا بسنجید کدام کمپین موفق­‌تر بوده تا دیگری را متوقف کنید که این امر باعث می­‌شود هزینه‌­ها و بازدهی شما به شدت بهبود یابد.

انواع ابزارهای دیجیتال مارکتینگ

 • آنالیز و تحلیل داده
 • بهینه‌سازی موتور جستجو
 • ایمیل مارکتینگ
 • تبلیغات کلیکی
 • تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی
 • مدیریت شبکه‌های اجتماعی و تحلیل آن
 • ارسال پوش نوتیفیکیشن
 • انتشار رپورتاژ آگهی
 • کوتاه‌کننده‌ی لینک
 • چت آنلاین

آنالیز و تحلیل داده

پس از اجرای هر کمپین تبلیغاتی، لازم است با کمک پلتفرم‌های مختلف، به تحلیل کمپین موردنظر بپردازید. پلتفرم‌های داخلی و خارجی مختلفی در این زمینه وجود دارد که می‌تواند به بهبود کمپین شما بسیار کمک کند. با تحلیل درست، بازدهی کمپین‌تان را افزایش دهید و کمپین‌های بهتری اجرا کنید. در ادامه به بررسی دو ابزار پرکاربرد آنالیز و تحلیل دیتا می‌پردازیم :

گوگل آنالیتیکس

یکی از مهم‌ترین و پراستفاده‌ترین ابزارهای دیجیتال مارکتینگ، گوگل آنالیتیکس است. کمی غیرقابل باور به نظر می‌رسد ولی گوگل آنالیتیکس مجموعه‌ی بسیار زیادی از گزارش‌ها را به صورت کاملا رایگان در اختیار شما قرار می‌دهد. شما می‌توانید رفتار مخاطبان وب‌سایت‌تان را به خوبی دنبال و تحلیل کنید. گوگل آنالیتیکس به شما نشان می‌دهد هر یک از مخاطبان سایت‌تان از چه طریقی وارد وب‌سایت شده‌اند و چگونه مسیر فانل فروش خود را طی کرده‌اند.

البته آن‌قدر گزارش‌هایی که گوگل آنالیتیکس در اختیار شما قرار می‌دهد، زیاد است که توضیح جزییات آن در این مطلب نمی‌گنجد ولی برای اطلاعات بیشتر می‌توانید چگونه از گوگل آنالیتیکس استفاده کنیم را مطالعه می‌کنید.

متریکس

متریکس یکی از ابزارهای دیجیتال مارکتینگ ایرانی است که در این زمینه کمک بسیاری به استارت‌آپ‌ها می‌کند. متریکس به عنوان یک ابزار تحلیلگر شخص ثالث (Third Party)، تلاش می‌کند تا نتایج کمپین‌ها در هر یک از کانال‌ها و شبکه‌های تبلیغاتی را به صورت گزارش‌هایی شفاف و قابل فهم به تبلیغ‌دهندگان ارائه دهد. عملکرد این سرویس‌های شمارنده به دور از قضاوت و به صورت کاملاً بی‌طرف است؛ بنابراین می‌توانید به این شمارنده (Tracker) مثل تمام سرویس‌های مشابه بین‌المللی اطمینان کنید.

سرویس متریکس به شما کمک می‌کند تا موارد زیر را بررسی و تحلیل کنید :

 • هریک از کاربران شما از چه منبعی جذب شده‌اند؟
 • کاربران شما چه مشخصات و رفتاری در اپلیکیشن دارند؟
 • آیا در جذب کاربران جدید از طریق کمپین‌های تبلیغاتی تخلفی رخ نداده است؟

بهینه‌سازی موتور جستجو

وقتی به مکالمات صاحبان کسب‌وکار امروزی نگاه کنید، SEO یکی از کلماتی است که بسیار می‌شنوید. کاربران زیادی بلافاصله پس از اینکه سوالی در ذهن‌شان شکل می‌گیرد، در گوگل جستجو می‌کنند. در نتیجه بسیار حائز اهمیت است در نتایج گوگل باشید و هنگام نیاز کاربر، با ارائه‌ی محصول یا خدمت خود او را یاری کنید. ابزارهای دیجیتال مارکتینگ زیادی وجود دارد که به شما در بهینه‌سازی موتور جستجو کمک می‌کند. در زیر برخی از آن‌ها را معرفی می‌کنیم :

SEMrush

SEMrush یکی از ابزارهای دیجیتال مارکتینگ است که شما را در کسب رتبه‌ی بهتر در نتایج جستجوی گوگل یاری می‌کند. کاربرد کلیدی آن، ردیابی رقبای شما است. با استفاده از ابزارهایی که در اختیار شما قرار می‌دهد می‌توانید بک‌لینک‌های رقبای‌تان را پیدا کنید و به سمت خود جذب کنید. نوسانات و تغییراتی که رقبای‌تان در کیوردهای مختلف در نتایج گوگل داشته‌اند، را مشاهده کنید و تحلیل رقابتی کاملی انجام دهید. 

ابزارهای دیجیتال مارگتینگ مختلف دیگری از جمله MOZ، SEMrush، الکسا و … نیز وجود دارد که به شما کمک می‌کنند تا بتوانید کانال‌های مختلف ورودی و خروجی مخاطبان‌تان را بررسی کنید، رتبه‌ی سایت خود و سایت‌های رقیب را در ایران و خارج رصد کنید؛ با استفاده از اطلاعات به دست آمده، کمپین‌های مختلف اجرا شده را بررسی و تحلیل کنید.

ایمیل مارکتینگ

اولین ایمیل در سال ۱۹۷۱ فرستاده شد. عجیب است با توجه به سرعت رشد تکنولوژی، همچنان قسمت بزرگی از بودجه‌ی دیجیتال مارکتینگ به ایمیل مارکتینگ اختصاص دارد. ایمیل مارکتینگ یکی از انواع بازاریابی دیجیتال است که نرخ بازگشت سرمایه (ROI) خوبی دارد و هر سال نسبت به سال قبل رشد حدود ۴ درصدی را تجربه می‌کند. ابزارهای گوناگونی برای بهینه کردن ایمیل مارکتینگ وجود دارد. در ادامه به بررسی دو مورد اصلی که در ایران بیشترین استفاده را دارد، می‌پردازیم :

Mailchimp

یکی از قدرتمندترین و سخاوتمندانه‌ترین ابزارهای دیجیتال مارکتینگ جهان است که در سال گذشته ۲۵۰ میلیارد ایمیل توسط کاربرانش ارسال شده است. با استفاده از Mailchimp شما می‌توانید ۱۲۰۰۰ ایمیل به ۲۰۰۰ نفر در هر ماه به صورت رایگان ارسال کنید. همچنین این ابزار با قابلیت تقسیم‌بندی مخاطبان، اتوماسیون قوی، آمار و گزارش‌هایی که از دیده شدن و کلیک بر روی ایمیل موردنظر می‌دهد، به شما کمک می کند کمپین خود را تحلیل کنید و محتوای بهینه و جذاب‌تری برای ایمیل خود خلق کنید.

می‌توانید از سرویس‌های ایرانی خوبی همانند میل‌چی، میل‌تاز، نامه‌رسان چابک و … و همچنین از ابزارهای قدرتمند خارجی دیگری همانند Mailerlite، Emma، Marketo، GetReponse و … برای اجرای کمپین‌های ایمیل مارکتینگ خود استفاده کنید.

تبلیغات کلیکی

در تبلیغات کلیکی (cost per click)  شما به ازای کاربری که تبلیغ را دیده و روی آن کلیک کرده است، هزینه پرداخت می‌کنید. در نتیجه هزینه تبلیغات شما با مجموع تعداد کلیکی که کاربران روی تبلیغ کرده‌اند، متناسب است. با توجه به این امر، هر چه کلیک بیشتری صورت گیرد، هزینه افزایش پیدا می‌کند.  در تبلیغات کلیکی، با توجه به قیمت کلیکی که تعیین ‌می‌کنید و متناسب با بودجه‌ای که برای تبلیغات کلیکی خود در نظر می‌گیرید، کلیک دریافت می‌کنید و هزینه می‌پردازید.

ریتارگتینگ

ریتارگتینگ به شما امکان می‌دهد، افرادی را که به طور مستقیم به سایت شما مراجع کرده‌اند ولی اقدام یا خریدی نکرده‌اند، دوباره به سایت خود بازگردانید. تحقیقات نشان داده است تنها یک درصد از افرادی که از وب‌سایت شما بازدید می‌کنند، در اولین ورود به مشتری شما تبدیل می‌شوند. به کمک ریتارگتینگ می‌توانید ۹۹ درصد باقی را به سایت خود برگردانید.

پلتفرم‌های تبلیغات آنلاین ایرانی و خارجی مختلفی از جمله یکتانت به شما کمک می‌کنند تا مخاطبان خود را به مشتری تبدیل کنید. زمانی که یک مشتری بالقوه وارد وب‌سایت شما می‌شود، یک کوکی روی مرورگر او قرار می‌گیرد. این کوکی در دامنه یکتانت ذخیره و موجب می‌شود یکتانت بتواند این مشتری را به محض ورود به هر یک از وب‌سایت‌های نمایش‌دهنده‌اش شناسایی کند و تبلیغی مختص وی و با توجه به محصول یا خدمتی که قبلا دیده به او نشان دهد.

شرکت‌های مختلف خارجی که برای ریتارگتینگ می‌توانید استفاده کنید :

 • taboola
 • outbrain
 • و …

خوشبختانه آن‌قدر سایت‌های ایرانی در این زمینه پیشرفت داشته‌اند و قابل اعتماد هستند که می‌توانید با خیال راحت از ابزارهای ایرانی استفاده کنید و با انجام تبلیغات بهینه، کسب‌وکار خود را رشد دهید.

تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی

شبکه‌های اجتماعی دیگر به بخشی از زندگی روزمره‌ی بسیاری از ما تبدیل شده‌اند. ما از طریق این شبکه‌ها اخبار روز را دنبال می‌کنیم، مطالب مورد علاقۀ خود را می‌خوانیم و با دوستان‌مان در ارتباط هستیم. با استفاده از شبکه‌های اجتماعی می‌توانید فرصتی خوب برای برندهای تجاری خود ایجاد کنید تا نام برندتان را در ذهن کاربران همیشگی نمایید و با آنها یک رابطۀ دوستانه برقرار کنید. همچنین انتشار تبلیغ شما در شبکه‌های اجتماعی مختلف و پرکاربَر می‌تواند تاثیر بسزایی در درآمدتان داشته باشد و به رشد کسب‌وکار شما کمک بسیار کند.

اینفلوئنسر مارکتینگ

در این پلتفرم‌ها شما می‌توانید به خوبی اینفلوئنسر مارکتینگ انجام دهید و با توجه به موضوع تبلیغ موردنظر خود، با اینفلوئنسر مناسب ارتباط برقرار کنید و تبلیغات خود را به دست میلیو‌ن‌ها کاربر در فضای شبکه‌های اجتماعی برسانید.

برخی از ابزارهای موجود قابل استفاده در زمینه تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی عبارت‌ اند از  :

 • تگرو
 • اسنت‌وی
 • ادسنسور
 • ادونچر
 • و …

مدیریت شبکه‌های اجتماعی و تحلیل آن

ابزارهای زیادی وجود دارد که به شما کمک می‌کند، تمام شبکه‌های اجتماعی خود را همزمان در یک داشبورد مدیریت کنید. همان‌طور که می‌دانید، امروزه کاربران بسیاری از شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند؛ در نتیجه حضور فعال و موثر در این شبکه‌ها برای کسب‌وکار شما می‌تواند بسیار سودمند باشد و باعث افزایش تعامل برندتان با کاربران شود. پلتفرم‌های مدیریت شبکه‌های اجتماعی به شما این امکان را می‌دهد که زمان انتشار محتوای خود را تعیین کنید. همچنین با دادن گزارش‌‌ها و آمارهای مختلف به آنالیز بازخورد کاربران شبکه‌های اجتماعی کمک بسیار می‌کند و امکان مدیریت بهینه کامنت‌‌ها را نیز به شما می‌دهد.

ابزارهای کاربردی ایرانی زیادی وجود دارد که به شما در مدیریت بهینه شبکه‌های اجتماعی‌تان یاری می‌رساند. برخی از آن‌ها عبارت‌اند از :

 • نوین‌هاب
 • کاوان
 • سوشیالو
 • و …

ارسال پوش نوتیفیکیشن

پوش‌ نوتیفیکیشن پیامی شبیه به پیام کوتاه (SMS) است که می‌تواند شامل عکس، تیتر و متن کوتاهی باشد که به کاربران شما ارسال می‌شود و آنها را به وب‌سایت یا اپلیکیشن‌تان باز می‌گرداند. روزانه میلیون‌ها پوش نوتیفیکیشن تبلیغاتی و غیر تبلیغاتی برای کاربران مختلف در سراسر دنیا ارسال می‌شود. می‌توانید از بسترهای مختلف ارسال پوش نوتیفیکیشن استفاده کنید و تعامل خود را با کاربران افزایش دهید.

با کمک پلتفرم‌های ارسال پوش نوتیفیکیشن همانند نجوا می‌توانید نرخ بازگشت کاربران به سایت، میزان فروش و ترافیک سایت‌تان را افزایش دهید و با ارسال نوتیف به میلیون‌ها کاربر، حضورتان را به آن‌ها یادآوری کنید.

انتشار رپورتاژ آگهی

رپورتاژ آگهی یکی دیگر از ابزارهای دیجیتال مارکتینگ است که به شما کمک می‌کند با انتشار محتوایی مناسب و جذاب، مورد توجه کاربران بسیاری قرار بگیرید. کسب‌وکارها با اهداف مختلفی اعم از افزایش آگاهی از برند، سئو، روابط عمومی و افزایش فروش اقدام به انتشار محتوا در سایر رسانه‌ها تحت عنوان رپورتاژ آگهی می‌کنند. با استفاده از پلتفرم‌های انتشار رپورتاژ آگهی همانند تریبون می‌توانید محتوای خود را در سایت‌های پربازدید بسیاری به نمایش بگذارید. علاوه بر این تریبون با ارائه گزارش‌دهی دقیق، شما را در تحلیل و بررسی کمپین‌تان یاری می‌کند تا بتوانید کمپین بهینه و موثرتری اجرا کنید.

کوتاه‌کننده‌ی لینک

با گسترش استفاده افراد از شبکه‌های اجتماعی، بسیاری از مواقع لازم است آدرسی از سایت خود را در شبکه‌های اجتماعی مختلف قرار دهید و دسترسی کاربران را به صفحه موردنظر افزایش دهید. بسیاری از لینک‌ها، تعداد کاراکتر زیادی دارند که باعث می‌شود از نظر ظاهری جذابیت خود را برای کاربر از دست بدهد و  فضای زیادی را نیز اشغال کند. با کمک کوتاه‌کننده‌های لینک می‌توانید آدرس لینک موردنظر را کوتاه و زیبا کنید و در بسیاری از بسترهای موجود همانند شبکه‌های اجتماعی، پیامک و … لینک خود را به دست مخاطب برسانید.

کوتاه‌کننده‌های داخلی و خارجی بسیاری وجود دارد که می‌توانید به راحتی از آن‌ها استفاده کنید :

لینک‌پی، لیش، پی‌لینک و … از جمله کوتاه‌کننده‌های داخلی هستند. bit.ly، goo.ly و … از جمله کوتاه‌کننده‌های خارجی هستند. البته مدتی است که goo.gl دیگر به کاربران جدید سرویس نمی‌دهد و فقط کاربرانی که قبلا از این سرویس استفاده می‌کردند، می‌توانند از آن بهره ببرند.

چت آنلاین

امروزه بلافاصله پس از ورود به بسیاری از سایت‌ها، چت‌باکس آنلاین کوچکی پایین صفحه سمت راست باز می‌شود و حسِ خوبِ پشتیبانی و همراهی همیشگی را به مخاطب القا می‌کند. ابزار گفتگو و پشتیبانی آنلاین، به شما کمک می‌کند به سادگی با مخاطبان سایت خود ارتباط بر قرار کنید و رفتار آنان را تحلیل کنید.

باعث خوشحالی است که سایت‌های ایرانی بسیار خوبی در این زمینه وجود دارد و به کسب‌وکارها یاری می‌رساند. در زیر به معرفی برخی از چت آنلاین‌ها می‌پردازیم :

 • رای‌چت
 • دینگ‌چت
 • ریتین
 • چتیاتو
 • دیالوگ
 • و …

تعداد و انواع ابزارهای دیجیتال مارکتینگ بسیار زیاد است. در این محتوا سعی کردیم بسیاری از آن‌ها را معرفی کنیم. امیدواریم آشنایی با ابزارهای دیجیتال مارکتینگ به شما کمک کند تا با تصمیم‌گیری‌ و انتخاب مناسب، کمپین‌های بهتر و موثرتری اجرا کنید.

اهمیت استفاده از بازاریابی دیجیتال

اگر برایتان سوال است که بازاریابی دیجیتال چرا اهمیت دارد، به نکات زیر توجه کنید:
• در حال حاضر استراتژی بازاریابی کاملا به بازاریابی دیجیتال بستگی دارد.
• باعث افزایش فروش و در نهایت افزایش درآمد می‌شود.
• به شما در محبوب شدن برندتان کمک می‌کند.
• به ایجاد رابطه بهتر با مشتریان و بهبود چشم‌اندازهای کسب‌و‌کار کمک می‌کند.
• نرخ بازگشت سرمایه (ROI) بهتری را به وجود می‌آورد.
• دارای فرصت‌های شغلی گسترده و پویا است.
• به دیده شدن شما در SERP موتور جستجو کمک می‌کند.
این نکات مزایای قابل توجه بازاریابی دیجیتال در کسب‌و‌کار هستند. در ادامه ۱۰ دلیل اهمیت بازاریابی دیجیتال را بررسی می‌کنیم:

۱. نرخ رو به رشد بازارهای دیجیتال

بازاریابی دیجیتال یک فناوری در حال تحول با سرعت بالا بوده و فرصت‌های شغلی بسیار زیادی را به وجود آورده است. از دهه ۱۹۹۰ تا به امروز، بازاریابی دیجیتال نیمی از وضعیت معیشت و روند فناوری را به خود اختصاص داده است.

۲. فرصت‌های شغلی متنوع

بازاریابی دیجیتال، گزینه‌های شغلی متنوعی را برای افراد ایجاد می‌کند. با گسترش و توسعه روز‌به‌‌روز فناوری شاهد آگهی‌های استخدام بیشتری در حوزه دیجیتال مارکتینگ هستیم. بازاریابی دیجیتال فرصت‌های شغلی زیادی را فراهم کرده، به نحوی که می‌توان حتی از خانه هم به صورت دورکاری در این حوزه فعالیت کرده و درآمد قابل توجهی کسب کرد. بهترین کتاب های دیجیتال مارکتینگ می‌توانند به شما در یادگیری بازاریابی دیجیتال مارکتینگ کمک کنند.

۳. راهی آسان برای شروع یک کسب‌و‌کار خلاقانه

با استفاده از شبکه‌های اجتماعی بسیار متداول مانند یوتیوب، اینستاگرام و حتی با ایجاد وبلاگ می‌توانید به راحتی کسب‌و‌کار خود را شروع کنید. سپس می‌توانید با تدوین یک استراتژی مناسب، بهترین کانال بازاریابی را برای دسترسی به مخاطبان هدف خود مشخص کرده و فعالیتتان را آغاز کنید.

۴. پیشرفت آسان در قیف فروش دیجیتال

شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام، لینکدین و یوتیوب می‌توانند برای وب‌سایت شما ترافیک قابل ملاحظه‌ای را ایجاد کرده و حتی محصولات با خدماتتان را تبلیغ کنند. با استفاده از بازاریابی دیجیتال می‌توانید مشتریان بالقوه را به مشتریان بالفعل تبدیل کنید.

۵. جذب آسان مخاطب در بسترهای اینترنتی

هنگامی که تمرکز کسب‌و‌کار خود را روی دیجیتال مارکتینگ می‌گذارید، دیگر راه برگشتی وجود ندارد. بلکه باید با کمک دیجیتال مارکتینگ مخاطبان بسیاری را به برند خود جذب کنید. برای مثال بازاریابی دیجیتال در ایجاد ترافیک بالا برای سایت شما نقش اساسی دارد.

۶. شکاف مهارت‌های دیجیتال

بازارهای دیجیتال به دلیل رو به رشد بودن، دارای فرصت‌های شغلی بسیاری هستند و به همین دلیل تقاضای زیادی برای افرادی که مهارت دیجیتالی دارند، وجود دارد. حتی اگر یک متخصص حرفه‌ای در این زمینه نیستید، باز هم می‌توانید با استمرار فعالیت و تجربه جایگاه خود را در دیجیتال مارکتینگ پیدا کنید. هرچند همین بازار نو و رو به رشد باعث شده تا با شکاف مهارت‌های دیجیتال مواجه شویم. شکاف مهارت در واقع به تفاوت بین مهارت‌های مورد نیاز برای انجام کار و مهارت‌هایی که یک فرد دارد، گفته می‌شود. در نتیجه افرادی که با شکاف مهارت استخدام می‌شوند، توانایی لازم را برای انجام کارها ندارند و به همین دلیل حضور نیروهای متخصص بسیار ضروری است.

۷. تطبیق پذیری

پس از تسلط بر مهارت‌های برتر برای نقش بازاریاب دیجیتال، با مهارت‌های دیگری هم آشنا خواهید شد. در بازاریابی دیجیتال اگر در یک حوزه تخصص دارید، برای تغییر جایگاهتان لازم است تا کمی تلاش کنید و سپس وارد شاخه‌های دیگر آن شوید. شما می‌توانید در هر حوزه‌ای از بازاریابی دیجیتال که می‌خواهید کار کنید و با ارتقای مهارت‌های قبلی، مهارت‌های جدیدی هم یاد بگیرید. در این زمینه، گزینه‌های بسیار زیادی در کنار فرصت‌های یادگیری وجود دارد و در نتیجه می‌توانید از مهارت‌های خود بهترین استفاده را کنید.

۸. تحول در بازاریابی دیجیتال

بازاریابی دیجیتال یکی از زمینه‌هایی است که همیشه در آن نکات جدیدی برای یادگیری پیدا خواهید کرد. این منابع به شما امکان خلاقیت در برنامه‌های بازاریابی‌تان را می‌دهد. با توجه به اینکه در موسسات بازاریابی، افراد با پیشینه‌های مختلف و استراتژی‌های گوناگون کار می‌کنند، می‌توانید از آن‌ها اطلاعات متنوعی کسب کنید. همچنین خواندن بهترین کتاب های دیجیتال مارکتینگ می‌تواند باعث پیشرفت شما در این زمینه شود.

۹. پشت سر گذاشتن رقیبان

تطبیق بازاریابی دیجیتال با سازمان شما یک ضرورت است و به شما امکان می‌دهد تا شرکت و چشم‌اندازتان را بشناسید. حتی اگر شما محتوا و وب‌سایت عالی داشته باشید، باز هم ممکن است به دلیل مطلع نبودن از روند فعلی بازار، نتیجه مطلوبی نگیرید.

یک دیجیتال مارکتر چه می­کند، وظایف مدیر دیجیتال مارکتینگ چیست ؟

بازاریابان دیجیتال کسانی هستند که با توجه به هدف و بودجه شرکت برای افزایش آگاهی برند یا جذب مشتریان از همه کانال­‌های بازاریابی دیجیتال که در بالا ذکر شد استفاده می‌­کنند. بازاریابان دیجیتال روی شاخص­‌های کلیدی عملکرد (KPI) خاصی متمرکز هستند و با توجه به آنها و سنجش دقیق‌­شان، بازدهی هریک از کمپین‌­های مختلف خود در کانال‌­های مختلف را اندازه‌گیری می‌کنند و با این نتایج بهترین آن­ها را اجرا می‌­کنند.

در یک استارتاپ یا کسب‌وکاری کوچک ممکن است یک دیجیتال مارکتر همه مسئولیت‌­های بازاریابی دیجیتال را برعهده بگیرد اما در سازمان‌­های بزرگتر به مرور برای هریک از کانال‌­ها و تاکتیک‌­های بازاریابی دیجیتال متخصصینی خاص به وجود می‌­آید. به عنوان مثال، نقش­ه‌ای زیر در سازمان­‌های بزرگتر رایج است:

نقش KPI اصلی
مدیر سئو ترافیک ارگانیک
مدیر بازاریابی محتوایی زمان سپری شده کاربر در صفحه، ترافیک کلی بلاگ
مدیر شبکه‌های اجتماعی تعداد فالوئرها، به اشتراک گذاشتن‌ها، درگیرسازی
مدیر ایمیل مارکتینگ نرخ بازکردن ایمیل، نرخ کلیک روی لینک‌های ایمیل

آیا برای دیجیتال مارکتینگ به بودجه زیادی نیاز هست؟

به استراتژی بازاریابی دیجیتال شما بستگی دارد. برای دسته اول که بازاریابی دیجیتال نوع آفلاین بود هزینه‌­های شما ممکن است بسیار بالا باشد. از قیمت­های سرسام­‌آور تبلیغات تلویزیونی نمی­‌توان چشم­‌پوشی کرد. اما در روش‌­های بازاریابی آنلاین روش­‌های بسیارکم هزینه­‌تری موجود است.

اگر بخواهید از کانا‌‌ل‌­های سئو یا شبکه‌­های اجتماعی یا بازاریابی محتوایی استفاده م‌ی­کنید باید این خبر خوب را به شما بدهم که نسبت به بازخوردی که می­گیرید به شدت هزینه کم و قابل چشم­‌پوشی تقبل می­‌کنید. اگر هم بخواهید از کانال‌­های تبلیغات کلیکی یا تبلیغات همسان استفاده کنید می­توانید با بازدهی خیلی خوبی با دریافت آمار دقیق از نتایج کمپین خود، هزینه خود را مدیریت کنید و بسته به نتیجه‌­ای که می‌­خواهید بگیرید یا تعداد کلیکی که نیاز دارید، خودتان هزینه دلخواه خود را وارد می‌کنید. در پلتفرم یکتانت شما می­‌توانید حتی با قیمت ۵۰ تومان به ازای هر کلیک یا حتی روزانه ۱۰۰۰۰ تومان کمپین خود را طراحی و اجرا کنید که این هزینه نسبت به کانال­‌های آفلاین بسیار پربازده‌­تر و کم‌­هزینه‌­تر است.

نوع آفلاین دیجیتال مارکتینگ چیست ؟

همان فعالیت‌­های بازاریابی که به صورت سنتی و محیطی اجرا می‌­شده است اگر با استفاده از ابزارهای دیجیتال باشد در این دسته قرار می‌­گیرد:

 1. بازاریابی محیطی ارتقایافته
 2. رادیو مارکتینگ / بازاریابی رادیویی
 3. تلویزیون مارکتینگ / بازاریابی تلویزیونی
 4. تلفن مارکتینگ / بازاریابی تلفنی

بازاریابی محیطی ارتقاء یافته

برخی از فعالیت‌­های بازاریابی سنتی گاهاً می‌­تواند با ابزارهای دیجیتال همراه شوند و اثرگذاری بیشتری داشته باشند. به عنوان مثال در شهر تهران شما روزانه بیش از ۴۰۰۰ سازه تبلیغاتی از قبیل بیلبورد، استرابورد و … می‌­بینید که همگی در حال رقابت با یکدیگر هستند برای جلب نظر و توجه شما.

دیجیتال مارکتینگ از این نوع را می­‌توان در  بیلبورد­های الکترونیکی یافت که زمانی بسیار رایج شده بود.

نوع دیگری از بازاریابی، بازاریابی با سمپلینگ بوده است که بسیار رواج داشته و دارد. بدین معنی که شرکت‌ها محصول خود را در ابعاد کوچکتر آن یا نمونه‌ای  از آن را در اختیار دیگران قرار می‌دهند تا پس از آزمایش کردن آن را خریداری کنند. حال در این نوع از بازاریابی دیجیتال اگر شما محصول یا خدمتی دارید می‌­توان به سمپلینگ‌­های دیجیتال نیز اندیشید که مثالی از آن را امروزه شما در فروشگاه­‌های موبایل‌فروشی بزرگ یا نمایندگی‌­های سامسونگ یا … می­بینید و یا همچنین سیستم‌های تبلیغات تعاملی که در پاساژهای معروف تهران نیز وجود دارد.

رادیو مارکتینگ

نه تنها در ایران بلکه در پیشرفته‌­ترین کشورهای دنیا نیز هنوز رادیو نمرده است و به عنوان یک رسانه و کانال برای دیجیتال مارکتینگ قابل استفاده است. در این زمینه به آمارها دقت کنید:

در ایالات متحده میانگین شنیدن رادیو به طور سرانه ۲ ساعت در روز است.

در ایران نیز همچنان ۳۴ درصد جمعیت در هفته به رادیو گوش می­‌کنند که برخی از آنان بیش از یک ساعت در روز شنونده رادیو هستند. لذا رادیو نیز بخشی از بودجه سازمان‌­ها را به خود اختصاص می­دهد.

استفاده از رادیو برای مخابره یک پیام تبلیغاتی میان‌برنامه‌ای و یا حتی اسپانسرینگ یک برنامه می‌تواند از این دست دیجیتال مارکتینگ باشد.

بازاریابی تلویزیونی

بازاریابی تلویزیونی نیز بسیار رایج و مرسوم بوده و هست و به دلیل مخاطبان زیادی که سال‌ها در بین عموم داشته بسیاری از کسب‌وکارها را ترغیب به استفاده از این کانال بازاریابی دیجیتال کرده است و به همین دلیل است که هزینه‌های سرسام‌آوری را به شرکت‌ها تحمیل کرده و سازمان‌های کوچک یا نوپا توانایی پرداخت آن را ندارند.

بازاریابی تلفنی

در بازاریابی تلفنی یا مفاهیمی چون تماس­‌های سرد که همچنان در دنیا و در کشور خودمان به وفور در حال انجام است نیز بازدهی خوبی وجود ندارد چرا که غالباً سعی می‌­شود به کسی که تا به حال ارتباطی با کسب‌و‌کار ما نداشته است محصولی فروخته شود. بازاریابی پیامکی نیز شاید در دوره‌ای بتوان گفت موثر بوده اما حال در کشور ما به نوعی به یک مزاحمت تبدیل شده است که به شدت اثر منفی در ذهن گیرنده پیام ایجاد می‌کند.

بنابراین به طور کلی بازاریابی دیجیتال آفلاین چنین دسته­‌بندی می‌­شود:

 • ارتقایافته
  • بیلبوردهای الکترونیک
  • سمپلینگ الکترونیک
 • رادیو مارکتینگ
  • تبلیغات رادیو
  • اسپانسر شدن برنامه­‌ها
 • بازاریابی تلویزیونی
  • تبلیغات تلویزیونی
  • تله شاپینگ
 • بازاریابی تلفنی
  • تماس سرد
  • پیامکی
  • کد QR

معایب نوع آفلاین دیجیتال مارکتینگ چیست ؟

 • نکته­‌ای منفی درباره بازاریابی آفلاین آن است که به طور کلی خیلی سخت می‌­شود پیامی را سفارشی شده و هدف­‌گیری شده به بخش خاصی از مشتریان رساند. مثلاً شما در تلویزیون پیام تبلیغاتی خود را به هرکسی که پای تلویزیون نشسته می‌­رسانید ولی هرگز نمی‌توانید برای هرکس پیام منحصر به فرد خودش را بفرستید. مثلاً خیلی جذاب‌تر می‌بود اگر برای کسی که تا به حال شما را نمی‌شناخته پیامی برای جذبش ارسال کنید و برای کسی که قبلاً از شما خرید داشته است پیامی برای تشکر یا تخفیف ویژه بدهید که مجدد از شما خرید کند. بلکه مجبورید به هر دو نفر یک نوع پیام منتقل کنید تازه اگر شانس بیاورید که در زمان پخش تبلیغات شما پای تلویزیون با حواس کامل نشسته باشد.
 • نکته منفی دیگر این نوع تبلیغات سخت بودن سنجش و ارزیابی بازدهی آن است. مثلاً هنگامی که شما همزمان هم در رادیو و هم در تلویزیون و هم در بیلبوردهای شهر تبلیغ کرده‌­اید نمی­توانید به طور دقیق بدانید چند نفر تبلیغ شما را دیده‌­اند، چند نفر از طریق آن از شما خرید کرده‌­اند، به طور تفکیک شده چند نفر از رادیو و چند نفر از بیلبورد از شما خرید کرده‌اند و … . پاسخ هیچکدام از این نوع سوالات در بازاریابی آفلاین را نمی‌توان به طور دقیق داد.

اما در بازاریابی دیجیتال از نوع آنلاین این ۲ نکته منفی وجود ندارد بلکه بسیار دقیق قابل هدف­‌گیری و قابل سنجش است.

چارچوب کلی دیجیتال مارکتینگ چیست ؟

چارچوبی در حوزه اهداف و کانال‌­های دیجیتال مارکتینگ مرسوم است به نام چارچوب  (RACE (Reach-Act-Convert-Engage

در هریک از این مراحل، اهداف و کانال‌­ها و روش­ها بازاریابی متفاوت خواهد بود. در بخش reach هدف جذب مشتریان یا آشنایی اولیه آن­‌ها با خدمات است. در این بخش از بازاریابی‌­های آفلاین یا آنلاین می‌­توان استفاده کرد. در بخش Act هدف آنست که مشتری خرید اولین خود را انجام دهد و به قولی فعال­سازی شود. در این بخش می­توان از شبکه‌­های اجتماعی، صفحات فرود، بازاریابی مجدد، ایمیل مارکتینگ یا … استفاده کرد.

در بخش Convert هدف آن است که مشتری به یک خریدار پرتکرار تبدیل شود که برای هر شرکتی میزان مختلفی از فروش، معنی فروش پرتکرار است. از ریتارگتینگ، CRO، UGC، شخصی‌­سازی، ایمیل مارکتینگ و … می‌­توان در این بخش استفاده کرد و در نهایت در بخش Engage هدف آن است که مشتری به یک مشتری وفادار و همیشگی تبدیل شود و یا این که اگر تکرار خریدهای او کم شده یا مدتی است خریدی نداشته مجدداً او را وفادار کنیم. در این بخش نیز شخصی­‌سازی­‌های اتوماتیک، برنامه­‌های وفادارسازی، سیستم­‌های CRM و … از تاکتیک‌های مرسوم است.

آیا دیجیتال مارکتینگ یک تقاضای پیوسته و مداوم در بازار است؟

بازاریابان دیجیتال و به ویژه کارشناسان بازاریابی آنلاین، به این میزان گسترده استفاده از اینترنت باید توجه کنند. چرا که هرچقدر دسترسی به فضای آنلاین راحت‌تر شود، تقاضا برای دیجیتال مارکتینگ هم بیشتر می‌شود. هم اکنون بیش از نیمی از مردم جهان، یک کاربر آنلاین هستند و فعالیت‌های خود را از طریق گوشی‌های هوشمند یا لپ‌تاپ انجام می‌دهند. به همین دلیل سازمان‌ها بیش از گذشته برای سودآوری، به دنبال توسعه فعالیت‌های دیجیتال مارکتینگ خود هستند.

مخاطبان بازارهای اروپا، آسیا و آمریکای شمالی، استفاده بسیاری از اینترنت دارند. بر اساس آخرین آمار ارائه شده از سوی سازمان تنظیم مقررات ارتباطات (۱۳۹۷)، بیش از ۷۲ میلیون و ۹۴۱ نفر در ایران از اینترنت استفاده کرده و ضریب نفوذ آن به حدود ۸۹ درصد رسیده است. سال به سال با توسعه فناوری‌های مرتبط در ایران، شاهد افزایش کاربران در فضای وب هستیم.

ه همین دلیل سازمان‌ها برای تداوم بقای خود و حفظ خود در بازار به شدت رقابتی موجود، به دنبال آن هستند تا در فضای وب حضور مستمری پیدا کنند. بر اساس مطالعات Forrester Research،‌ تقاضا برای مهارت‌های دیجیتال مارکتینگ در پنج سال گذشته، تقریبا دو برابر شده است. در ایران هم آمارها نشان می‌دهد که نفوذ اینترنت ADSL به صورت خطی رو به رشد بوده، اما نفوذ اینترنت موبایل با شیب صعودی به سرعت در حال حرکت است. همچنین بر اساس آمار منتشر شده در سال ۱۳۹۶،‌ ۳۳ میلیون نفر از جمعیت ایران با موبایل به اینترنت متصل می‌شوند. این درحالی است که ضریب نفوذ کاربران فعال موبایل در سال ۸۶ حدود ۵/۳۹ درصد اعلام شده و در سال ۹۴ این ضریب نفوذ به ۴۶/۹۶ درصد رسیده است. یعنی ضریب نفوذ کاربران موبایل در این سال‌ها بیش از دو برابر شده است. این روند رو به رشد همچنان ادامه خواهد داشت. چرا که با توسعه فناوری‌هایی همچون نسل ۴G، واردات تلفن‌های هوشمند جدیدتر و فراهم کردن زیرساخت ارتباطات در تمامی شهرها و روستاهای ایران، شاهد افزایش تعداد کاربران آنلاین خواهیم بود.

در حال حاضر مدیریت شبکه‌های اجتماعی و دیجیتال مارکتینگ برای سازمان‌ها در سراسر جهان، به یک ضرورت تبدیل شده است. هرچقدر که از اقتصادهای سنتی دورتر می‌شویم و کاربران با فناوری آشناتر می‌شوند؛ تقاضا برای دیجیتال مارکتینگ افزایش بیشتری پیدا می‌کند. برای مثال استرالیا با کنار گذاشتن روش‌های سنتی تبلیغات و اقتصاد، خدمات مبتنی بر بازاریابی دیجیتال را در خط مقدم اقتصاد خود قرار داده و با افزایش چشمگیر تقاضا برای استخدام بازاریابان دیجیتال نسبت به پنج سال گذشته مواجه شده است.

همین رشد روزافزون برای دیجیتال مارکتینگ، باعث شده تا جایگاه‌های شغلی برای متخصصان بازاریابی بسیاری خالی بماند. چرا که میان نیازهای سازمان و مهارت‌های متخصصان شکاف بسیاری وجود دارد و افرادی که واقعا در حوزه‌های دیجیتال مارکتینگ تخصص و تجربه کافی را داشته باشند، در این بازار با موفقیت بسیاری روبه‌رو خواهند بود. در سال ۲۰۱۸، اصلی‌ترین تقاضای بازار استخدامی، مربوط به حوزه بازاریابی دیجیتال بوده است که تخصص‌های زیر در این حوزه در اغلب کشورهای جهان با تقاضای بسیاری مواجه هستند:

 • استراتژی محتوا
 • مدیریت پروژه دیجیتال
 • تجزیه و تحلیل داده
 • بازاریابی برند
 • بهینه‌سازی موتور‌ جست‌وجو (SEO)
 • طراحی و توسعه وب‌سایت
 • تجارت الکترونیک (E-commerce)

هر کشوری در جهان متناسب با نیازها و امکانات خود، مهارت‌های متفاوتی را در حوزه دیجیتال مارکتینگ نیاز خواهد داشت. برای مثال در مناطق در حال توسعه مانند آمریکای لاتین و آفریقا، تقاضا برای بازاریابی موبایل (موبایل مارکتینگ) به شدت بالا است. چرا که در بسیاری از مناطق در حال توسعه، موبایل بیشتر از دسکتاپ محبوب شده و امکانات دسترسی آن‌ها به موبایل بسیار بیشتر است.

در حال حاضر در کشورهایی چون کانادا، هند، آمریکا، امارات متحده عربی، استرالیا، ایرلند و فیلیپین، شاهد رشد چشمگیر تقاضای بازار دیجیتال مارکتینگ هستیم. در ایران هم این بازار هرچند تقریبا جدید است، اما روزبه‌روز شاهد رشد آن خواهیم بود.

در این مطلب با اصطلاحات رایج دیجیتال مارکتینگ بیشتر آشنا شوید.

دیجیتال مارکتینگ چیست؟

دیجیتال مارکتینگ به هرگونه‌­ای از بازاریابی محصولات و خدمات می­‌گویند که از طریق دستگاه‌­های الکترونیکی انجام می‌­شود.

ابزارهای دیجیتال مارکتینگ کدامند؟

دیجیتال مارکتینگ در دو بخش آفلاین و آنلاین ابزارهای مختلفی دارد که هرکدام از آن‌ها با توجه به شرایط و نیاز استفاده می‌گردند. از جمله این ابزارها می‌توان به ایمیل مارکتینگ و بهینه‌سازی موتورهای جستجو اشاره کرد.

وظایف مدیر دیجیتال مارکتینگ چیست؟

بازاریابان دیجیتال روی شاخص­‌های کلیدی عملکرد (KPI) خاصی متمرکز هستند و با توجه به آنها و سنجش دقیق‌­شان، بازدهی هریک از کمپین‌­های مختلف خود در کانال‌­های مختلف را اندازه‌گیری می‌کنند و با این نتایج بهترین آن­ها را اجرا می‌­کنند.

۴۰ تکنیک مؤثر در دیجیتال مارکتینگ برای بازاریابی در اینترنت

دیجیتال مارکتینگ و ۴۰ تکنیک مؤثر در دیجیتال مارکتینگ برای بازاریابی در اینترنت
دیجیتال مارکتینگ و ۴۰ تکنیک مؤثر در دیجیتال مارکتینگ برای بازاریابی در اینترنت

استفاده از دکمه های فراخوان (Call to action) و افزایش ۹۰ درصدی آمار کلیک کردن

هر بنر تبلیغاتی نیاز به یک دکمه فراخوان دارد. دکمه فراخوان قسمتی از بنر است که در حقیقت کاربر را تشویق می‌کند که برای کسب اطلاعات بیشتر وارد آدرس سایت (URL) متصل به بنر شود. برای داشتن یک دکمه ی فراخوان متقاعدکننده، شما باید مخاطب خود و محرک های آنها را بشناسید.

یک تاکتیک مؤثر دیجیتال، ایجاد یک دکمه فراخوان تصویری است (در صورتی که وجود داشته باشد)، برای این دکمه از افعال قانع کننده استفاده نمایید (برای جلب نظر بازدیدکنندگان)، به عنوان مثال می توانید به جای “دانلود” از عبارت “کتاب رایگان خود را دریافت نمایید” و یا “همین حالا این کتابچه را دانلود نمایید” استفاده کنید.

افزایش ۳۰۰ درصدی ترافیک سایت با استفاده از Editorial Calendar

هر روز محتواهای جدیدی در فضای اینترنت نمایش داده می شوند. از این رو شما نیز باید هر روز مطلب جدیدی ارائه دهید. سرمایه گذاری در رسانه های اجتماعی، بهینه سازی نرخ تبدیل، روابط با مشتریان، بودجه بازاریابی، تجزیه و تحلیل وب، این ها کلمات کلیدی هستند که همواره در ذهن شما وجود دارند. با این حال، کدام یک از آنها تاکتیکی است که شما باید مورد استفاده قرار دهید؟

برنامه ریزی پست های وبلاگ یک امر اجباری است. اطمینان حاصل کنید که برنامه بازاریابی شما دارای یک برنامه زمان بندی محتوایی (Editorial Calendar) جهت بهبود نتایج است. فرض کنید کلی نوشته را برای یک مدت زمان طولانی، مثلاً دو ماهه می خواهید زمان بندی کنید. Editorial Calendar از یکسری جدول تشکیل شده که درون خانه های این جدول ها که نشان دهنده یک روز از ماه است، اگر نوشته ای برای انتشار در آن زمان وجود داشته باشد، نشان داده می شود. حالا در یک نگاه قادرید روال انتشار نوشته های زمان بندی شده یا حتی نوشته هایی که از قبل در سایت منتشر شده اند را ببینید. حتی از طریق همین صفحه می توانید برای یک تاریخ و ساعت خاصی یک نوشته زمان بندی کنید.

ایجاد یک Editorial Calendar بسیار آسان تر از چیزی است که شما فکر می کنید و برنامه های زیادی می تواند در ساخت آن به شما کمک کند.‌ Meistertask یک برنامه مدیریت وظایف است و شما می توانید برای ساخت یک Editorial Calendar از آن استفاده نمایید.

علاوه بر آن می توان به برنامه Trello نیز برای ساخت این تقویم ها اشاره نمود

این برنامه ها از فرایندی استفاده می نمایند که باعث افزایش ۲۹۹ درصدی ترافیک سایت خواهد شد. برای دستیابی به نتایج مشابه کافی است موارد زیر را رعایت نمایید:

 • یک هدف گسترده در پشت تقویم خود داشته باشید
 • معیارهای قابل اندازه گیری برای هدف خود تعیین نمایید
 • عملکرد اولیه خود را در ماه به صورت متوسط توسط معیارهای تعیین شده محاسبه کنید.
 • برای هر پست وبلاگ خود که توسط تقویم زمانبندی کردید، اهداف هوشمندانه ای قرار دهید
 • تعیین کنید چه تعداد پست برای رسیدن به اهداف ایده آل خود نیاز دارید.

استفاده از پیوند محتوا و بازنشر مقالات خود در سایر سایت های پربازدید

پیوند محتوا، فرایند انتشار مطالب شما در سایت های شخص ثالث است. شما باید مجلات معتبر را شناسایی کنید. ایده ی پشت این روش در واقع تعامل بیشتر با محتوای موجود در سایت شما است. زمانی که شما مقاله خود را در سایتی مانند همین محشر دات کام منتشر می کنید، با مخاطبان جدیدی رو به رو شده و می توانید ترافیک سایت خود را بالا ببرید.

استفاده از slideshare و دریافت ۲۰ درصد ترافیک بیشتر

slideshare بزرگترین وب سایت بازاریابی برای به اشتراک گذاری سخرانی ها و بیشتر مناسب شرکت های B2B است. Didit (یک آژانس تبلیغاتی در نیویورک) مطالعاتی انجام داده که نشان می دهد slideshare ترافیکی معادل ۵۰۰ درصد بیشتر نسبت به Facebook، Twitter یا YouTube دریافت می کند.‌

نکته ی مهمی که باید در نظر بگیرید این است که slideshare در هر ماه میلیاردها بازدید کننده دارد و روشی مناسب برای برقراری ارتباط با متخصصان مختلف و دریافت اطلاعات مناسب در قالبی دوستانه است.

Ana Hoffman، به عنوان یک وبلاگ نویس در پژوهش خود نشان داد که چگونه از ۰ بازدید به ۲۴۳۰۰۰ بازدید در ۳۰ روز با استفاده از Slideshare دست یافته است.

قسمت جالب این است که شما برای ایجاد یک پرزنت لازم نیست محتوای جدیدی داشته باشید می توانید محتوای قدیمی را در قالب فرم بصری نمایش دهید. ۲۰ درصد بازدیدکنندگان SlideShare به صورت مستقیم از سایت گوگل می آیند. بقیه از شبکه های اجتماعی و نمایش های SlideShare

نکته: همیشه مراقب معیارهای خود در Google analytic باشید تا بتوانید عملکرد خود را در قسمت های مختلف مورد بررسی قرار دهید.

رشد ۱۸۵ درصدی فروش با ارائه مطالعات موردی کیفی

مطالعات موردی تاکتیک های دیجیتال، همانند یک معدن طلا هستند. “مطالعات موردی” توانایی زیادی در افزایش ترافیک، فروش و درآمد دارند، به شرطی که شما نتایج کیفی و ارزشی که محصول شما به ارمغان می آورد را نمایش دهید. موسسه بازاریابی محتوا (Content Marketing Institute) با انجام مطالعه ای مشاهده نمود ۶۳ درصد از بازاریاب های بریتانیا بر این باورند که مطالعات موردی یک تاکتیک مؤثر در بازاریابی دیجیتال هستند. مطالعات موردی در بین ۱۲ تاکتیک در رده پنجم بعد از شبکه های اجتماعی و خبرنامه ها قرار دارد.

Neil Patel، یکی از ۱۰ بازاریاب برتر از نظر Forbs، در تحقیقی به بررسی تاثیر استفاده از مطالعات موردی در سایت خود پرداخت و نهایتاً شاهد رشد ۱۸۵ درصدی درآمدش بود.

ایجاد شبکه ای از وب سایت های مشترک (مثل: Google map,Google translate,Google play….)

ذکر نام تجاری در نشریات شناخته شده بسیار مهم است و به سختی به دست می آید. آنها می توانند باعث بالا رفتن رتبه ی شما در موتورهای جستو به شرط استفاده از کلمات کلیدی مناسب شوند و در نتیجه شما می توانید در جهت بهینه سازی موتورهای جست و جو (SEO) پیشرفت کنید. معمولاً استارتآپ ها به دلیل نداشتن بودجه ی لازم برای استخدام یک شخص به صورت تمام وقت، با متخصصان بازاریابی محتوا همکاری لازم را انجام می دهند. ایجاد شبکه ای از وب سایت های مشترک برای مدت زمان کوتاه، می تواند یک روش بازاریابی دیجیتال مؤثر برای شناخت و بالا بردن ترافیک سایت شما باشد. بهتر است نمایه وب سایت شامل: نشریات، وبلاگ ها، انجمن ها، تجارت الکترونیک، سایت های آموزشی و… باشد.

OutreachMama ارائه دهنده بازاریابی وب سایت با کیفیت بالا، برای ثبت نتایج همکاری خود با مؤسسات ناشری مثل Forbs مطالعه ای انجام داد، در کمتر از ۲ ماه آنها ۳۵۰ بک لینک (زمانی که یک صفحه ی اینترنتی به صفحه ی دیگری لینک می دهد ، آن را “بک لینک” می نامند) از مجموع ۱۰۰دامنه دریافت نمودند.

رتبه بالاتر در سایت های بررسی جهت داشتن به طور متوسط ۱۸ درصد افزایش فروش

از هر ۱۰ خریدار، ۹ نفر قبل از تصمیم نهایی برای خرید نگاهی به بررسی های آنلاین محصولات می اندازند. به گفته BrightLocal (شرکتی که ابزار جستجو محلی را برای مشاوران و شرکت ها فراهم کرده و به ایجاد بهترین ابزار محلی مربوط به SEO پرداخته است) ۷۲ درصد مصرف کنندگان بیان کرده اند نقدهای مثبت باعث اعتماد بیشتر آنها به کسب و کار شده است. ۸۸ درصد دیگر بیان کردند که به نقدهای مشتریان بیشتر از توصیه های شخصی اعتماد دارند.

Reevoo از طریق یک مطالعه موردی کشف نمود که بررسی های آنلاین به طور متوسط باعث افزایش ۱۸ درصدی فروش می شوند. در سال ۲۰۱۵، فروش تجارت الکترونیک آمریکا حدود ۳۴۱.۷ میلیارد دلار بود که در مقایسه با سال ۲۰۱۴، ۱۵ درصد افزایش داشت.

افزایش قابل توجه نرخ بازگشت سرمایه (ROI) با استفاده ازTrend های ایجاد ترافیک

استفاده از ابزار Google Trends می تواند مقادیر زیادی داده را برای ایجاد محتوا در اختیار شما قرار دهد؛ علاوه بر آن به شما می گوید که با استفاده از چه روندی می توانید بالاتر از رقبای خود قرار گیرید. خاصیت مهم این ابزار، پیدا کردن اطلاعات واقعی از جستوهای انجام شده توسط مشتریان است.

شما بایستی کاملا هشیار باشید تا روندهایی که در بازاریابی دیجیتال ممکن است با انها روبرو شوید را شناسایی کنید. بزرگترین روندی که در سال ۲۰۱۷ دنیای بازرایابی را متحول کرد، اینترنت اشیا، واقعیت مجازی و واقعیت افزورده، ویدیوهای لایو در سوشیا مدیاها، تبلیغات مکان محور، اتوماسیون بازاریابی، اینفلوئنسر مارکتینگ و موبایل مارکتینگ بوده است.
در سال ۲۰۱۶، محتواهای ویدیویی بسیار مورد استقبال افراد قرار گرفت. پژوهشی که Fire brand انجام داد نشان داد روندهای ذکر شده منجر به رشد هر مجموعه ای می گردد. نتایج این پژوهش به این ترتیب بود که ۹۰% از مارکترها افزایش چشمگیری در میزان ROI خود از طریق اجرای کمپین های محتوای ویدیویی مشاهده کرده اند.

با استفاده از AMP مزایای بیشتری نسبت به رقبای خود بیابید

AMP ،پروژه ای تحت نظر گوگل است که هدف آن افزایش سرعت ارائه محتوا با استفاده از کدهای ساده مانند AMP HTML در صفحه ابزارهای کوچک مانند موبایل می باشد؛ از این رو روشی آسان برای ساخت صفحات وب با وزن کم و با محتویات استاتیک (صفحاتی که بسته به رفتار و عملیات کاربر تغییری نمی کنند) است که وجود این تکنولوژی باعث بارگیری سریع تر صفحات در دستگاه های تلفن همراه می شود.

نوشتن در پلتفرم Medium برای ایجاد آگاهی بین ۶.۲ میلیون بازدید کننده آن

Medium یک پلتفرم انتشاراتی است که مردم می توانند در آن به اشتراک داستان های مهم و متفاوتی که برای آنها اهمیت دارد پرداخته و داستان های مربوط به دیگر افراد را بخوانند. هر روز انتشارات جدیدی در آن وجود دارد و شما می توانید بیش از ۴۵۰۰۰ بازدید را دریافت نمایید. ناشران در Medium می توانند ۳ نمودار آماری: تعداد دقیقه های مطالعه مطلب، دیدگاه ها و بازدید کنندگان را برای ۳۰ روز مشاهده کنند.

ایجاد صفحه فیس بوک سفارشی برای ایجاد مشارکت ۴۰ درصد طرفداران

سرمایه گذاری در رسانه های اجتماعی ضروری است. ایجاد یک صفحه به شما امتیاز ارائه اطلاعات منحصر به فرد به طرفداران، ترویج ثبت نام برای رویدادهای آینده، کشاندن طرفداران به وب سایت شما، ترویج یک برنامه یا مسابقه، ایجاد کتابخانه ی محتوا، ارائه ی نقدهای مشتریان و استفاده از مطالعات موردی را می دهد.

نوشتن محتوای ارزشمند روی Linkedin Pulse و دریافت شانس به اشتراک گذاری بیش از ۱۹۰۰ بار در طی ۳۰ روز

LinkedIn Pulse یک پلتفرم حرفه ای خود انتشار است. در ابتدا هر فردی می تواند بدون دریافت تأییدیه مطلب خود را نوشته و انتشار دهد. LinkedIn Pulse در حال حاضر بیش از ۵۰۰ کارشناس منتخب دارد. به گفته Kapko، این پلتفرم (LinkedIn Pulse) در جایی بین وبلاگ و شبکه های اجتماعی قرار می گیرد. هر هفته بیش از ۵۰.۰۰۰ مقاله توسط ناشران در LinkedIn Pulse منتظر می گردد.

استفاده از Reddit برای رشد کسب و کار و تولید ۶.۱۸۸ دلار در طول ۳ ماه

Reddit انجمنی است که از سال ۲۰۰۵ تا کنون رشد زیادی داشته است. در این انجمن شما می توانید افراد با علاقه مندی های مشترک را ملاقات نمایید. در Reddit می توانید اخبار را با دسته بندی : داغ، جدید، در حال رشد، بحثب برانگیز، طلایی و تبلیغ دنبال نمایید.

مورد هدف قرار دادن جوامع آنلاین و بدست آوردن ۱۰.۰۰۰ بازدید کننده منحصر به فرد به صورت ماهانه

جوامع آنلاین راه بسیار مناسبی جهت افزایش حضور آنلاین و همچنین بینش شما است. عضو یک جامعه ی آنلاین بودن مزیت هایی دارد. قرار گرفتن در کنار افرادی با علایق مشابه و تبادل دانش با آن ها راه خوبی برای توسعه خود و شرکتی است که در آن کار می کنید. بهترین جوامع بازاریابی آنلاینی که شما باید در آنها عضو شوید شامل: LinkedIn، Reddit، Quora، Slack، GrowthHackers و Inbound.org هستند. بهترین مثال در استفاده از دو مورد آخر، Grow and Convert است. این شرکت چند سال پیش زمانی که Devesh Khanal و Benji Hyam یکدیگر را ملاقات نمودند، ایجاد شد. از زمانی که آنها سایت خود را تاسیس نمودند، در جوامع آنلاین فعال بودند، Devesh Khanal از یک طرف در GrowthHackers و Benji Hyam از طرف دیگر در Inbound.org.

داشتن نفوذ اجتماعی و دریافت رتبه بندی بالاتر

می دانیم که سرمایه گذاری در شبکه های اجتماعی یک تاکتیک مؤثر در بازاریابی دیجیتال است. Neil Patel ادعا می کند ممکن است ارتباطی بین اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی و رتبه بندی وجود داشته باشد.

طراحی یک کمپین فعال سازی دوباره اتوماتیک هوشمند و افزایش ۱۶۴ درصدی فروش

هر کسب و کار فرمت خاصی برای خبرنامه های خود فراهم می نماید. اما طراحی قسمتی برای مشتریانی که با سایت ارتباط برقرار می کنند یک روش تضمین شده برای فعال کردن دوباره ی مشترکان غیر فعال است. مشتری ایده آل تمام ایمیل هایش را باز می کند و محصول شما را هر روز می خرد ولی در واقعیت این امر غیر ممکن است.

پلتفرم بازاریابی ایمیلی PostUp برای یکی از مشتریان خود مطالعه موردی را جهت تغییر مشترکین غیر فعال انجام داد. آنها یک کمپین فعال سازی دوباره اتوماتیک ایجاد نموده و باعث افزایش ۱۵۴ درصدی میزان فروش شدند.

استفاده از ایمیل شخصی برای افزایش ۱۹ درصدی در فروش

در طول سال ها مطالعات زیادی انجام شده است که نشان می دهد بازاریابی ایمیلی تاثیرگذارترین تاکتیک بازاریابی دیجیتال برای بهبود استراتژی دیجیتال شما است. ایمیل های شخصی سازی شده کارآمدتر از ایمیل های غیر شخصی است و می توانند نتایج بهتری را نشان دهند. بر اساس تحقیقات، ایمیل های شخصی سازی شده عمیق تر و بر پایه درک بیشتر از رفتار مشتریان و روندهای بازاریابی پایه گذاری شده اند. مهمتر از همه اینکه از شما خواسته می شود تا شخصیت خریدار خود را بشناسید و در نتیجه بتوانید اطلاعات مربوطه را به آنها ارائه دهید.

کاهش اصطکاک و افزایش ۱۰۰ درصدی نرخ ثبت نام ایمیل شما

در بازاریابی، اصطکاک به معنی هر چیزی است که فرایند کاربر را کند می کند. برنامه ریزی ایده آل برای بازاریابی به این صورت است که هیچ اصطکاکی وجود نداشته باشد، اما از آنجایی که این امر کاملاً غیر ممکن است، بهترین راه کاهش اصطکاک به کمترین حالت خود است.

شرکت خبرگذاری Quartz تحقیقی با هدف کاهش میزان اصطکاک در ثبت نام ایمیل انجام داده است. تغییراتی که در فرایند ثبت نام ایجاد کردند شامل: ساده سازی فرایند اشتراک تنها با استفاده از وارد کردن یک ایمیل آدرس و با انتخاب Opt-in دریافت ایمیل را متوقف کنند. ( کاربران قبلا باید روی لینکی که به ایمیل آنها فرستاده می شد کلیک می کردند تا اجازه دریافت ایمیل را به سایت بدهد.) وقتی بازدید کنندگان می خواهند اشتراک پیدا کنند به صفحه ی جدیدی منتقل می شوند.

استفاده از تقسیم بندی برای افزایش قابلیت تحویل دهی

اگر شما  برای هدف قرار دادن مخاطبان خود تقسیم بندی نداشته باشید، نمی توانید در مورد موضوعات مربوط به آن ها مطلب بنویسید. شما می توانید بر اساس علایق، محل زندگی، بازاریابی تلفن همراه، عبارات کلیدی، شیوه زندگی و سایر عوامل آنها را تقسیم بندی نمایید.

Lyrics کشف کرد که از هر ۱۰ بازاریاب ۴ نفر از این روش استفاده نمودند و نرخ اشتراک بالاتری را تجربه کردند. ۳ نفر توانستند نرخ لغو اشتراک مخاطبان را کاهش دهند و ۳ نفر خدمات تحویل دهی بهتری ارائه داده و درآمد بیشتری دریافت نمودند.

بالا بردن نرخ باز کردن ایمیل با استفاده از موضوعی یک خطی که بتواند باعث کنجکاوی شود

زمانی که شما در مورد بالا بردن نرخ باز کردن ایمیل فکر می کنید، جمله ای که برای موضوع ایمیل استفاده می کنید مهمترین قسمت ایمیل شما قرار می گیرد. دکمه ی فراخوان شما در موضوع باید مرتبط با مخاطبان باشد. قبل از ارسال پیغام به مخاطبان موجود در لیست خود، تصور کنید که پیغام را برای یک نفر می فرستید، کسی که او را می شناسید. در نظر داشته باشید بدون توجه به صنعتی که در آن فعالیت دارید، پیام شما نباید سرد و خشک باشد.

مطالعه ای در Informz نشان می دهد که این موضوع بسیار مهم است. ۳۳ درصد از دریافت کنندگان، ایمیل را بر اساس موضوع آن باز می کنند.

همکاری با افراد تاثیر گذار روی مخاطبان جهت نوشتن در مورد محصول شما و افزایش درآمد

برای فعالیت بصورت آنلاین شما باید یک قدم جلوتر از دیگر رقبا باشید و به مردم دسترسی یابید. برای این کار بازاریابی تاثیرگذار می تواند کمک زیادی به شما بکند. شما باید از افراد تاثیرگذار استفاده کنید تا بتوانید کسب و کار خود را ارتقا دهید.

داشتن روش یکپارچه جهت پرداخت بودجه ی تبلیغاتی در شبکه های اجتماعی

اگرچه ارتقاء پرداختی به عنوان یک تاکتیک بازاریابی توسط کسب و کارهای متعددی مورد استفاده قرار گرفته است ولی همه به صورت دقیق نمی دانند که این روش به چه صورت عمل می کند. داشتن بودجه ی تبلیغاتی زیاد، تضمین کننده موفقیت نیست. کلید اصلی این است که سراغ مخاطبان مناسب بروید و با آنها مشارکت داشته باشید.

افزایش نرخ CTR تا ۶۴ درصد در تبلیغات پرداختی با افزودن لینک سایت

نرخ CTR عبارتست از نسبت کاربرانی که روی یک لینک خاص کلیک می کنند به تعداد کل کاربرانی که صفحه، ایمیل یا تبلیغ را مشاهده نمودند. افزودن لینک سایت روشی برای هدایت بازدیدکنندگان به صفحات خاص سایت شما و همچنین هدایت مستقیم از یک تبلیغ پرداختی است.

استفاده از روش های احساسی در عنوان تبلیغات و افزایش CTR تا ۶ برابر بیشتر از میانگین

وقتی که ما از عنوان یک پست وبلاگ، یک روزنامه، یک کتاب، یک تبلیغ PPC یا خبرنامه ها صحبت می کنیم باید بدانیم که این عناوین تاثیرات تعیین کننده ای در کلیک کردن کاربران روی لینک دارد.

انجام طوفان فکری برای ایجاد یک عنوان مناسب، الزامی است.‌Copyblogger (شرکتی جهت آموزش نحوه انجام بازاریابی محتوا) می گوید به طور متوسط از هر ۱۰ نفر ۸ نفر عنوان و فقط ۲ نفر از ۱۰ نفر دیگر ادامه ی مقاله را می خوانند.

۳۲ درصد بازگشت سرمایه با استفاده از حساب توییتر تبلیغاتی

این روزها همه در مورد توییتر اطلاعات دارند. ۳ راه برای ایجاد و راه اندازی یک کمپین تبلیغاتی در توییتر وجود دارد: روند تبلیغاتی، حساب تبلیغاتی و توییتر تبلیغاتی.

Hubspot، پیش گام در بازاریابی داخلی، به دنبال یافتن راهی مؤثر برای:

 • ایجاد آگهی جدید
 • مشارکت دنبال کنندگان فعلی
 • رشد نرخ فروش
 • بهبود نر خ بازگشت سرمایه

است. راه حل آن ها استفاده از حساب تبلیغاتی توییتر و مورد هدف قرار دادن کاربران بازاریابی B2B که به مباحث بازاریابی علاقه داشتند، بود. برای بدست آوردن نتایج بهتر، این کمپین شامل توییت های تبلیغاتی همراه با دکمه های فراخوان خاص مثل دعوتنامه برای یک وبینار یا کتاب های الکترونیکی مجانی هم بود. پس از پایان کمپین ، میزان فروش ۱۵۰% افزایش یافت و در کنار آن نرخ بازگشت سرمایه ۳۲ درصد شد.

بدست آوردن مشتریان جدید با استفاده از تبلیغات توییتری، تکنیکی مؤثر در بازاریابی دیجیتال است.

تنظیم ایمیل های اتوماتیک با در نظر گرفتن رفتار هر مخاطب و افزایش نرخ باز کردن ایمیل تا ۷۱ درصد

برای تاثر گذاری بیشتر استفاده از تبلیغات ایمیلی، بازاریابان متوجه شده اند که، باید رفتار مخاطبان وب سایت را دنبال کنند.

بر اساس Unbounce، ایمیل های اتوماتیک توسط رویداد های مختلفی به وجود می آیند از جمله:

 • یک کاربر محصولات سبد خرید خود را رها می کند
 • یک مشترک غیر فعال می شود
 • مشتری محصولی که دوباره نیازمند پر کردن است را خریداری می کند

جمع آوری اطلاعات مشتریان در قالب سیستمی شفاف و منحصر به فرد جهت بدست آوردن اعتماد ۴۴ درصد از مشتریان

در طول سال ها، مطالعات زیادی حاکی از کاهش سطح اعتماد مشتریان نسبت به شرکت ها و برندها هستند.

اعتماد سنج Edelman نشان می دهد که ۴۴ درصد مردم به کسب و کار اعتماد دارند که تقریبا برابر نیمی از مخاطبان است.

زمانی که شما بتوانید نشان دهید داده هایی که جمع آوری کردید، به صورت امنی نگهداری می شود، پیشرفت را مشاهده خواهید نمود.

Informatica دو هزار بزرگسال بریتانیایی را مورد نظرسنجی قرار داد و متوجه شد که تقریباً ۶ نفر از ۱۰ نفر نگران استفاده برند از اطلاعات شخصی آن ها هستند. نتیجه ی جالب دیگری از Informatica نشان می دهد که ۷ نفر از ۹ نفر در مورد اشتراک گذاری اطلاعات خود با برندها کاملاً محتاط هستند.

استفاده از هدف گیری مجدد(Retargeting) و تجربه ی ۴۰۰ درصد افزایش در نرخ بازگشت سرمایه

روش هدف گیری مجدد  زمانی استفاده می شود که شما می خواهید یک کاربر را پس از ورود به سایت تبدیل به مشتری نمایید. این فرایند بسیار آسان است، زمانی که کاربر به سایت شما وارد می شود، یک کوکی روی مرورگر او نصب می شود. سپس شما می توانید او را دنبال نموده و تبلیغات خود را در وب سایت هایی که به آن مراجعه می کند نمایش دهید. بر اساس فعالیت و رفتاری که کاربر در وب سایت شما داشته، می توانید تبلیغات نمایشی خاصی را برای او ارسال نمایید.

استفاده از یک سیستم رتبه بندی سرنخ یا مشتریان راغب (Lead) و ایجاد ۵۰ درصد فروش بیشتر با نصف هزینه

رتبه بندی مشتریان راغب، روشی است برای امتیازدهی به چشم اندازهای شرکت بر اساس مقیاسی که هرکدام چقدر ارزش برای سازمان به ارمغان می آوردند. رتبه بندی مشتریان راغب می تواند در پلتفرم های اتوماتیک بازاریابی متعددی پیاده سازی شود. هر سازمانی دارای چشم اندازهایی است که اگر شما روشی برای دسته بندی و اولویت بندی آنها نداشته باشید، در واقع تمام آنها را با کیفیت و تاثیرگذاری یکسانی در نظر گرفته اید. نتایج رتبه بندی شما نشان می دهد که کدام چشم انداز دارای اولویت بالاتری برای اجرا است.‌

کاری که واحد فروش در نظر دارد انجام دهد، بهتر است توسط این روش رتبه بندی شود.‌ در غیر این صورت باعث هدر رفتن پول و فرصت می شود.

مطالعات نشان می دهد شرکت هایی که دارای یک سیستم lead nurturing (ساخت روابط مناسب با مشتریان بالقوه حتی اگر در حال حاضر به دنبال خرید نباشند.) باعث ایجاد ۵۰ درصد فروش بیشتر در ازای ۳۳ درصد هزینه کمتر داشته اند.

با استفاده از خودکارسازی شبکه های اجتماعی، بیشتر در معرض جوامع قرار گیرید

همانطور که عنوان بیان نمود، خودکار سازی شبکه اجتماعی به معنای استفاده از ابزارهایی جهت خودکار نمودن فرایند بازاریابی شبکه های اجتماعی با فعال نگه داشتن حساب کاربری شما بدون نظارت و انتشار دستی است. ما در جامعه ای زندگی می کنیم که ۳۱ درصد جمعیت آن(۷.۳۹۵ میلیارد) به عنوان کاربر فعال شبکه های اجتماعی شناخته می شوند. با وجود چنین مخاطبان زیادی، شما نمی توانید تمام شب بیدار بمانید تا مطمئن شوید زمانی که تمام کاربران در حال فعالیت هستند، مطلب شما پست شود. با خودکار سازی این فرآیند کارها را آسان تر پیش ببرید.

 تشویق دوست داران برند برای حمایت شما در مقابل ترول ها

افرادی که به برند خاصی علاقه مند هستند تمایل به حمایت از نام تجاری آن را دارند. مشتریان بسیار راضی و بسیار ارزشمند چرا که بدون هیچ انتظاری باعث ارتقاء نام تجاری شما می شوند.

McKinsey اظهار می کند که درصد تجربیات خرید بر اساس چگونگی احساس مشتری است. در نتیجه ارائه ارزش برای تحقق بخشیدن به نیازهای مشتریان بسیار اهمیت دارد.

در کنار تمام این ها، دوست داران برند شما به همه اعلام می کنند که محصول شما بهترین است و اینگونه در برابر ترول ها (به افرادی گفته می‌شود که با رفتار مخرب در فضای وب به دنبال جلب نظر کاربران، ایجاد تشنج و بیان مطالب محرک و توهین‌آمیز هستند.) از شما حمایت می کنند. این روزها مردم در شبکه های اجتماعی بسیار دقیق هستند و یک نظر یا توییت اشتباه، شما را خراب می کند. بعضی از ترول ها ممکن است باعث نابودی زندگی شما شوند و در این مرحله لزوم وجود حامیان مشخص می شود.

دریافت تایید رایگان

Millennials (یا Y Generation افرادی که در قرن ۲۱ به دوران جوانی خود رسیده اند.) یک نسل آگاه اجتماعی هستند. با فرض اینکه برند شما مربوط به این گروه است، آنها به یک انگیزه احتیاج دارند و حاضر به پرداخت بیشتر برای این انگیزه هستند. زمانی که شما به آنها انگیزه می دهید باعث می شود احساس بهتری داشته باشند.

بدست آوردن رسانه اکتسابی (Earned media) و دریافت ۵ میلیون بازدید در YouTube

رسانه اکتسابی شامل تمام تبلیغاتی است که هزینه ای برای آنها پرداخت نمی شود و توسط شخص ثالثی انجام می شود. رسانه اکتسابی زمانی اتفاق می افتد که مردم همه جا در مورد برند شما صحبت می کنند. زمانی که شما خلاقانه و هوشمندانه عمل می کنید یا در فرایندهای بازاریابی واقعی شرکت می کنید و یا رویدادهای تاثیرگذاری ایجاد می نمایید، رسانه اکتسابی اتفاق می افتد.

ایجاد محتوای ویدیویی جذاب برای جلب توجه مشتریان بومی و افزایش نرخ تبدیل تا ۸۰ درصد

در چند سال اخیر محتوای ویدیویی توجهات زیادی را به خود جلب نموده است‌. تقریباً یک میلیارد کاربر بازدید کننده ماهیانه در YouTube و ۳۰۰ میلیون در Vimeo و همچنین ۱۰۰ میلیون در Dailymotion و نیز ۴۵ میلیون در LiveLeak و ۴۲ میلیون در Vine وجود دارند که تعداد زیادی بازدید کننده است! بخش ویدیوهای اجتماعی را فراموش نکنیم، ۱۰۰ میلیون ساعت ویدیو روی فیس بوک مشاهده می شود و ۸۲ درصد از کاربران توییتر محتوای ویدیویی روی آن را تماشا می کنند. در سال ۲۰۱۳، اینستاگرام علاوه بر عکس، اجازه اشتراک گذاری ویدیو را به کاربران خود داد و در ۲۴ ساعت اول، ۵ میلیون ویدیو به اشتراک گذاشته شد. استفاده از ویدیو در اینستاگرام تا ۴۰ درصد در سال ۲۰۱۶ افزایش یافته است.

استفاده از وبینار برای بدست آوردن ۱۶.۳۹۴ مشتری راغب جدید

وبینارها برای انتقال محتوای مفید به خوانندگان و ایجاد مشارکت در آنها بسیار مفید است. عملاً شما می توانید ارائه ای داشته باشید و سپس با خوانندگان خود صحبت کنید و نقطه نظراتشان را دریافت نمایید. برای دریافت اطلاعات داغ، درک هوشمندانه و اینکه در مورد چه موضوعاتی می توانید در وبلاگ بحث کنید، وبینار یک راه عالی است. شما نیاز به یک میکروفن، یک کامپیوتر یا لپ تاپ نیاز دارید و سپس از یک سرویس مثل AnyMeeting یا GoToWebinar برای برقراری ارتباط با مخاطبان خود استفاده نمایید.

وبینارها از تکنیک های موثر بازاریابی دیجیتال هستند، KISSmetrics با استفاده از ۷۷ وبینار توانست ۵۱۸.۳۹۹ بازدید کننده و ۱۶.۳۹۴ مشتری راغب بدست آورد.

 

محشر دات کام سایتی قدیمی و پربازدید!. تبلیغات در محشر دات کام به صورت کلیکی، گزینه خیلی خوب و مقرون به صرفه ای برای تبلبغات است.
هر کلیک فقط 100 تومان!
اگر مطلب "دیجیتال مارکتینگ و ۴۰ تکنیک مؤثر در دیجیتال مارکتینگ برای بازاریابی در اینترنت" برای شما مفید بوده است با کلیک بر روی آگهی های زیر از ما حمایت کنید
و در صورت تمایل برای درج آگهی در صفحه مربوط به: دیجیتال مارکتینگ و ۴۰ تکنیک مؤثر در دیجیتال مارکتینگ برای بازاریابی در اینترنت در وب سایت محشر، با شماره 09123833830 تماس بگیرید و یا واتس آپ پیام بدید

مطلب دیجیتال مارکتینگ و ۴۰ تکنیک مؤثر در دیجیتال مارکتینگ برای بازاریابی در اینترنت را برای دوستان خود ارسال کنید

ارسال دیجیتال مارکتینگ و ۴۰ تکنیک مؤثر در دیجیتال مارکتینگ برای بازاریابی در اینترنت در فیسبوک
ارسال دیجیتال مارکتینگ و ۴۰ تکنیک مؤثر در دیجیتال مارکتینگ برای بازاریابی در اینترنت در تویتر
ارسال دیجیتال مارکتینگ و ۴۰ تکنیک مؤثر در دیجیتال مارکتینگ برای بازاریابی در اینترنت در واتس آپ
ارسال دیجیتال مارکتینگ و ۴۰ تکنیک مؤثر در دیجیتال مارکتینگ برای بازاریابی در اینترنت در تلگرام
خبرخوان دیجیتال مارکتینگ و ۴۰ تکنیک مؤثر در دیجیتال مارکتینگ برای بازاریابی در اینترنت

Mahshar

دانستنی فال طالع بینی بهداشت سلامت سبک زندگی سفر گردشگری آشپزی تغذیه ازدواج همسرداری ترفند بورس


فال حافظ