تعبیر خواب


تعبیر خواب

تعبیر خواب

تعبیر خواب به فرایند معنادهی به رویاهایی که در خواب دیده می شود، گفته می شود. در بسیاری از تمدن های باستانی خواب دیدن به عنوان یک ارتباط فراطبیعی یا وسیله ای برای مداخلات نیروهای غیبی در نظر گرفته می شد که افرادی با نیروهای ویژه قادر به گره گشایی از مفهوم آن هستند. [ویکی پدیا]

در بسیاری از جوامع باستانی، مانند مصر و یونان، خواب دیدن یک ارتباط فراطبیعی یا وسیله ای برای مداخله الهی قلمداد می‌شد، که پیام آنها توسط افرادی با این قدرت‌های معنوی مرتبط قابل تفسیر بود. در دوران مدرن، مکاتب مختلف روانشناسی و عصب‌شناسی نظریه‌هایی را در مورد معنی و هدف رؤیاها ارائه داده‌اند.

بر اساس مطالعه ای که در این کشورها انجام شده، به نظر می‌رسد در حال حاضر اکثر افراد محتوای خواب را طبق روانکاوی فرویدی در ایالات متحده، هند و کره جنوبی تفسیر می‌کنند.

تعبیر خواب در اسلام

از دیدگاه اسلام اصل علم تعبیر خواب یک علم الهی بوده و از هر کسی ساخته نیست، بلکه اولیای تراز اول می‌توانند خواب‌های ما را دقیق تعبیر کنند البته یک سری قوانین و مقرراتی وجود دارد و علمایی هم که در سطح متوسط هستند، می‌توانند نشانه‌هایی را نیز احتمال بدهند. احتمال رؤیای صادقه در نزدیکی اذان صبح بیشتر است، اما این‌طور نیست که کسی اول شب بخوابد و رؤیای صادقانه نبیند.

علمای دین خواب را نشانه و آیت خداوند می‌دانند؛ بگونه‌ای که وقتی انسان به خواب می‌رود، روحش از کالبد جسم رها شده و به طرف عالم بالا و آسمان‌ها به پرواز در می‌آید و هر آنچه را که روح در این سیر و سیاحت مشاهده می‌کند، به شکل خواب در ذهن شخص مجسم می‌شود.

در قرآن کریم اصطلاحات متعددی به خواب نسبت داده شده است. از جمله «حُلم» که جمع آن «أحلام» است، همچنین «منام» و «رؤیا». در احادیث نیز واژه «رؤیا» آمده است، و از خواب‌های صادق و نیکو به «مُبشّرات» نیز یاد شده است.

تعبیر خواب در سطح بین الملل

مقاله ای در سال ۲۰۰۹ توسط کری موروجج و مایکل نورتون در مجله روانشناسی شخصیت و اجتماعی نشان داد که بیشتر مردم معتقدند که «رویاهای آنها حقایق پنهان معناداری را آشکار می‌کند». در یک مطالعه که در ایالات متحده، کره جنوبی و هند انجام شد، آنها دریافتند که ۷۴٪ از هندی‌ها، ۶۵٪ از کره جنوبی و ۵۶٪ از آمریکایی‌ها معتقدند که محتوای رؤیایی آنها بینش معنی داری در مورد عقاید و خواسته‌های ناخودآگاه آنها فراهم می‌کند. این دیدگاه فرویدی در مورد خواب دیدن بیش از تئوری‌های رویاپردازی که محتوای رؤیا را به تلفیق حافظه، حل مسئله یا فعالیت تصادفی مغز نسبت می‌دهند، تأیید شد. به نظر می‌رسد این باور مردم را به سمت اهمیت دادن به محتوای رؤیا نسبت به محتوای فکری مشابهی که در هنگام بیداری اتفاق می‌افتد، سوق می‌دهد. در یک مطالعه در این مقاله، آمریکایی‌ها بیشتر گزارش دادند که اگر خواب سقوط هواپیمای خود را ببینند، پرواز خود را از دست می‌دهند تا اینکه تصور کنند هواپیمای آنها شب قبل از پرواز سقوط می‌کند (در حالی که بیدار است)، و احتمال اینکه اگر خواب خوابیدن هواپیمای خود را قبل از پرواز ببینند، انگار که در مسیری که قصد داشتند طی آن سقوط کنند، پرواز خود را از دست بدهند. همه مطالب رؤیایی به یک اندازه مهم تلقی نمی‌شدند. هنگامی که محتوای رؤیاها مطابق با اعتقادات و خواسته‌های آنها در هنگام بیداری باشد، شرکت کنندگان در مطالعات خود بیشتر معنادار را درک می‌کنند. افراد به عنوان مثال رؤیای مثبت درمورد یک دوست معنادار بودند تا خواب مثبت درمورد شخصی که دوستش نداشتند و خواب منفی راجع به شخصی که دوستش نداشتند معنادار بودند تا خواب منفی درمورد یک شخص. آنها دوست داشتند

خوابها آنچه که می‌بینیم نیستند

اگر شما درباره‌ی چیز خاصی خواب می‌بینید، الزاماً همیشه آن چیزی نیست که در تصویر می‌بینید. خوابها با زبانی بسیار سمبلیک با آدمی سخن می‌گویند. از طریق این سایت میتوانید خواب خود را تعبیر نمایید.
لازم به ذکر است این وب سایت برگرفته از تعبیر خواب معبران مختلف می‌باشد ولی بیان تعبیر خواب معبران مختلف دلیل بر رد یا قبول صحبتهای آن‌ها نمیباشد.

آيا تعبير خواب صحت دارد؟

تعبیر خواب صحت دارد و قرآن و حدیث از آن خبر داده است. البته همه کس نمی‌تواند تعبیر خواب کنند و نیز همه ی خواب‌ها تعبیر ندارند.
قرآن کریم می‌فرماید: عزیز مصر خوابی دید و از معبّران خواست آن را تعبیر کنند، ولی آنان از تعبیر این خواب عاجز شده و نتوانستند، لیکن حضرت یوسف خواب را تعبیر فرمود و در آینده، تعبیر او به حقیقت پیوست.

زنی نزد محمد بن سیرین آمد و گفت خواب مرا تعبیر کن:

در خواب دیدم مثل این که تخم مرغ زیر چوب می‌گذارم و جوجه بیرون می‌آید. ابن سیرین گفت: وای بر تو، از خدا بترس و از عملت استغفار کن. تو زنی هستی که زنان و مردان زناکار را برای گناه و بی‌عفتی به هم می‌رسانی.

همان گونه که گفته شد همه کس نمی‌تواند تعبیر خواب نماید، بلکه پیامبر یا امام یا کسی که تعبیر خواب بلد است، می‌تواند تعبیر خواب نمایند.

در این سایت تعبیر خواب بر اساس نظر معبران معتبر از روی کتب موجود آنها در اختیارتان قرار خواهد گرفت.

خواب‌هایی تعبیر دارند که بر اثر مرض یا گرفتاری‌ها و تخیلات روزانه و… نباشد، یعنی بعضی از خوابها، آشفته است و تعبیر خاصی ندارد، مثلاً بسیاری از خواب‌ها مربوط به کارها یا تفکراتی است که انسان در روز یا روزهای گذشته داشته است.

جدول زمان تعبیر شدن خوابها بر حسب ساعت

تعبیر خواب ساعت ۶-۱۰ شب
رؤیا نزدیک مغرب درست نیست و تعبیر ندارد، زیرا از پری شکم است تا یک سوم از شب هم بی‌تعبیر است.

تعبیر خواب ساعت ۱۰ شب تا ۲ صبح
در نیمه شب اگر خواب بین دچار امتلاء نباشد، خواب از یک سال تا ۵۰ سال تعبیر می‌شود.

تعبیر خواب ساعت ۲ صبح تا ۵/۴ صبح
در یک سوم آخر شب خواب صحیح است و از ۱۵ روز تا دو ماه و تا یک سال تعبیر می‌شود.

تعبیر خواب ساعت ۵/۴ صبح در سپیده دم
از یک هفته تا یک ماه تعبیر می‌شود.

تعبیر خواب ساعت ۵/۴تا ۶ صبح پس از سپیده دم
از یک روز تا یک هفته تعبیر می‌شود.

تعبیر خواب ساعت ۶ صبح
در بر آمدن خورشید همان روز تعبیر شود.

تعبیر خواب ساعت ۱۰ صبح تا ۱۵ روز و در هنگام اذان ظهر تا یکی ۲ روز. تعبیر می‌شود.

جدول زمان تعبیر شدن خوابها بر حسب روز‌های ماه شمسی:

روایت ازسلمان فارسی (ره) در مورد تعبیر خواب:

خواب روز ۶‌ام ماه: بعد از یک یا دو روز تعبیر می‌شود.

خواب روز ۹‌ام ماه: همان روز تعبیرش ظاهر می‌شود.

خواب روز ۱۱‌ام ماه شمسی: بعد از ۲۰ روز.

خواب روز ۱۳‌ام ماه: بعد از ۹ روز تعبیر می‌شود.

خواب در روز ۱۴‌ام ماه بعد از ۲۶ روز.

خواب در روز ۱۵‌ام ماه: بعد از ۳ روز.

خواب در روزهای ۲۸ ام، ۲۹‌ام و ۳۰‌ام ماه شمسی، تعبیرش در همان روز پیدا می‌شود.

تعبیر خواب خوب و بد در ماه‌های قمری:

ماه ربیع الاول: برکت وشادی در خواب‌ها پیدا می‌شود.

ماه ربیع الثانی: خواب خوب دیر تعبیر می‌شود و خواب بد زودتر تعبیر می‌شود.

جمادی الاول خریدو فروش نکند.

جمادی دوم: خواب خوب دیر تعبیر می‌شود.

ماه رجب: گشایش ابواب خیر است خواب بد را به خوبی تعبیر کن که خلاف ندارد.

ماه شعبان: رؤیا رشته‌های بسیار دارد و از آن خیر بسیار بر آید و خواب بد تعبیر نمی‌شود.

رمضان: در‌های سختی و هرزگی بسته است و خواب خوب زود تعبیر می‌شود و خواب بد تعبیر ندارد.

شوال: خواب بد و غم زود تعبیر می‌شود، از آن بر حذر باش.

ذیقعده: فقط خواب سفر را سفر نکن.

ذیحجه: خواب سفر را سفر کن. دنبال کار‌ها را بگیر که ماه مبارکی است.

به زودی ( نوروز 1400 ) تعبیر خواب های مختلف بر اساس کتب معتبر، نظر معبران مختلف نسبت به خواب های مختلف در این سایت درج خواهد گردید…

تعبیر خواب ،جامعترین سایت تعبییر خواب , تعبير خواب ابن سيرين , تعبیر خواب امام جعفر صادق ، تعبیر خواب دندان, تعبیر خواب مرده !

تعبیر خواب بر اساس معتبرترین کتاب های تعبیر خواب دنیا

تعبیر خواب
تعبیر خواب

خواب ها بر اساس حروف الفبا مرتب شده اند و از معتبر ترین کتاب های تعبیر خواب دنیا استفاده شده است، در کمترین زمان ممکن از طریق این سایت، خواب خود را تعبیر کنید.

 

محشر دات کام سایتی قدیمی و پربازدید!. تبلیغات در محشر دات کام به صورت کلیکی، گزینه خیلی خوب و مقرون به صرفه ای برای تبلبغات است.
هر کلیک فقط 100 تومان!
اگر مطلب "تعبیر خواب" برای شما مفید بوده است با کلیک بر روی آگهی های زیر از ما حمایت کنید
و در صورت تمایل برای درج آگهی در صفحه مربوط به: تعبیر خواب در وب سایت محشر، با شماره 09123833830 تماس بگیرید و یا واتس آپ پیام بدید

مطلب تعبیر خواب را برای دوستان خود ارسال کنید

ارسال تعبیر خواب در فیسبوک
ارسال تعبیر خواب در تویتر
ارسال تعبیر خواب در واتس آپ
ارسال تعبیر خواب در تلگرام
خبرخوان تعبیر خواب

Mahshar

دانستنی فال طالع بینی بهداشت سلامت سبک زندگی سفر گردشگری آشپزی تغذیه ازدواج همسرداری ترفند بورس


فال حافظ

0