آدمهای قد بلند موفق ترند یا قد کوتاه؟!


آدمهای قد بلند موفق ترند یا قد کوتاه؟!

بسیاری از افراد بر این باورند که افراد کوتاه قد در مقایسه با بلندقدها درآمد کمتری دارند و اغلب روسای این گروه از افراد قدبلند هستند.

بررسی‌های انجام شده حاکی از آن است که بیش از نیمی از افراد در کشور آمریکا به عنوان سرپرست ادارات و سازمان‌ها منصوب می‌شوند و بیش از ۱۸۳ سانتی‌متر قد دارند.

اگر تاکنون از شنیدن این همه نتایج غم انگیز درباره عاقبت زندگی افراد کوتاه قد نا امید نشده‌اید، این را هم بدانید که براساس نتایج به دست آمده از تحقیقات انجام شده توسط محققان دانشگاه جان‌هاپکینز، در قدبلندها بویژه زن‌های قدبلند در مقایسه احتمال ابتلا به بیماری‌های ناشی از زوال عقل کمتر است.

آدمهای قد بلند موفق ترند یا قد کوتاه؟!

همان طور که محققان دانشگاه جان‌هاپکینز اعلام کرده‌اند، آنچه در ابتدا بیان شد موضوعی است که تحقیقات علمی نیز آن را مورد تایید قرار داده‌اند. درصورتی‌که تغذیه فرد در دو سال اول تولد مناسب نباشد، توانمندی‌های ذهنی و جسمی او در زندگی آینده به شدت تحت تاثیر قرارگرفت. بر این اساس به ازای هر ۵/۲ سانتی‌متر افزایش طول زانو احتمال زوال عقل و ابتلا به بیماری‌هایی نظیر آلزایمر ۱۶ درصد کاهش خواهد یافت، گر چه در مردان نیز احتمال ابتلا به این گروه از بیماری‌ها با افزایش قد، کاهش خواهد یافت اما با توجه به این‌که مردان و زنان از نظر رژیم غذایی بهینه با هم متفاوت هستند، کاهش میزان ابتلا به بیماری‌ها در میان آن‌ها متفاوت خواهد بود.

آدمهای قد بلند موفق ترند یا قد کوتاه؟!
آدمهای قد بلند موفق ترند یا قد کوتاه؟!

جالب است بدانید که افرادی که حتی در سن نوجوانی در مقایسه با دیگر همسالان خود، کوتاه قدتر بوده‌اند نیز از این قاعده مستثنی نخواهند بود. بنابراین اگر دو فرد هم قد را مورد مقایسه قرار دهیم متوجه می‌شویم که درآمد یکی از آن‌ها که در سن نوجوانی کوتاه‌قدتر بوده است ۵/۱ تا ۲ درصد کمتر از دیگری خواهد بود. شاید این طور به نظر برسد که معمولا افراد کوتاه قد کمتر در فعالیت‌های اجتماعی مشارکت داشته و بنابراین مهارت‌های اجتماعی کمتری را کسب خواهند کرد.

اما باید پذیرفت که علی‌رغم وجود شواهد علمی برای تایید این نظریه، راهکارهای مختلفی نظیر رژیم غذایی مناسب، فعالیت‌های فیزیکی و برقراری روابط اجتماعی در زندگی وجود دارند که می‌توان از آن‌ها برای کاهش خطر احتمال ابتلا به بیماری‌های ذهنی و آلزایمر استفاده کرد. این در حالی است که در برخی از افراد کوتاه قد، جهش ژنتیکی نادری رخ می‌دهد که منجر به افزایش طول عمر آن‌ها خواهد شد. این ناهنجاری روشی که سلول‌های بدن آن را برای استفاده از عامل رشد هورمون شبیه به انسولین به کار می‌برند تحت تاثیر قرار می‌دهد. در حالی که این عامل رشد، نقش بسیار مهمی در رشد فرد در دوران کودکی داشته و از آن به عنوان یک راهکار منحصر به فرد برای افزایش حجم ماهیچه‌ها و عضلات بدن، جلوگیری از مرگ سلول‌ها و کاهش تجمع چربی در بدن استفاده می‌کنند.

محشر دات کام سایتی قدیمی و پربازدید!. تبلیغات در محشر دات کام به صورت کلیکی، گزینه خیلی خوب و مقرون به صرفه ای برای تبلبغات است.
هر کلیک فقط 100 تومان!
اگر مطلب "آدمهای قد بلند موفق ترند یا قد کوتاه؟!" برای شما مفید بوده است با کلیک بر روی آگهی های زیر از ما حمایت کنید
و در صورت تمایل برای درج آگهی در صفحه مربوط به: آدمهای قد بلند موفق ترند یا قد کوتاه؟! در وب سایت محشر، با شماره 09123833830 تماس بگیرید و یا واتس آپ پیام بدید

مطلب آدمهای قد بلند موفق ترند یا قد کوتاه؟! را برای دوستان خود ارسال کنید

ارسال آدمهای قد بلند موفق ترند یا قد کوتاه؟! در فیسبوک
ارسال آدمهای قد بلند موفق ترند یا قد کوتاه؟! در تویتر
ارسال آدمهای قد بلند موفق ترند یا قد کوتاه؟! در واتس آپ
ارسال آدمهای قد بلند موفق ترند یا قد کوتاه؟! در تلگرام
خبرخوان آدمهای قد بلند موفق ترند یا قد کوتاه؟!

Mahshar

دانستنی فال طالع بینی بهداشت سلامت سبک زندگی سفر گردشگری آشپزی تغذیه ازدواج همسرداری ترفند بورس


فال حافظ

0