خواص شگفت انگیز جوش شیرین

خواص شگفت انگیز جوش شیرین

ترد کردن گوشت : نانوا ها اکثرا از جوش شیرین برای مخمر کردن نان ها و شیرینی جات استفاده میکننداما بعضی از اشپزها هم از این ماده برای ترد کردن گوشت استفاده میکنند .این کار باعث تغییر Ph  گوشت شده و آنرا بسیار لطیف و خوش مزه میکند.سعی کنید به خود گوشت بزنید نه به پوست و چربی اش سپس آن را با آب بشویید قبل از طبخ.

جلا دادن نقره: وسایل های آشپزخانه ی نقره یا جواهرات نقره ممکن است برای تمیز کردن بسیار سخت باشند و احتمالا شما نمخواهیدکه وقت زیادی برای سابیدن این وسایل کنید .بهتر است که یک چهارم لیوان جوششیرین را درون یک فویل الومینیومی بریزید و اجسام نقره ای کدرتان را درون آن بپیچید .سپس درون آب داغ فرو ببرید و بگذارید بماند تا اینکه این وسایل براق شوند.

بوی بد بدن را از بین ببرید: اگه میخواهید که اسپری ضد عرق ضد سمس خودتان را درست کنید کمی جوششیرین بگیرید با آب مخلوط کنید و به زیر بقلتان بزنید .میتوانید کمی روغن نارگیل و یا نشاسته ی ذرت هم درون آن بریزید .

دندان هایتان را برق بیندازید: جوش شیرین میتواند پلاک ها و لکه های  روی دندان را پاک کند این ماده حتی در خمیر دندان ها هم وجود دارد .کمی هیدروژن پروکسید و جوش شیرین مخلوط کنید ارام روی دندان هایتان بمالید سپس دهانتان را با آب بشویید .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *